ایسکانیوز: میوه انبه سرشار از ویتامین ث است که می تواند در جلوگیری از تاثیرات زیان بار رادیکال های آزاد و کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کننده باشد. به نقل از سایت ساینس دیلی، هر 100 گرم میوه انبه...

ایسکانیوز: میوه انبه سرشار از ویتامین ث است که می تواند در جلوگیری از تاثیرات زیان بار رادیکال های آزاد و کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کننده باشد.
به نقل از سایت ساینس دیلی، هر 100 گرم میوه انبه حاوی 16 میلی گرم ویتامین cو هفتاد و چهارم کیلوکالری انرژی است.

محققان دانشگاه علوم پزشکی آتلانتا، بر این عقیده اند که انبه فوق العاده مغذی است و منبع غنی کاروتن است.صدگرم انبه دارای 1990 میلی گرم بتاکاروتن یا همان پیش ساز ویتامین A است که این میزان خیلی بالاتر از بقیه میوه هاست.
با مصرف انبه در یک فصل می توان ذخیره ویتامین A کبد را تا حد مورد نیاز تامین کرد و از کمبود و عوارض ناشی از آن همچون بیماری شب کوری پیش گیری کرد.همچنین، انبه رسیده منبع خوب پتاسیم و سدیم بوده و می تواند برای افراد مبتلا به فشار خون بالا، مفید واقع شود، البته به علت بالا بودن محتوای پتاسیم، میوه انبه برای بیماران مبتلا به نارسایی کلیه مضر است./110

ایستگاه سلامت نیک صالحی
سرگرمی
جدیدترین خبرهای امروز
تازه های نیک صالحی در یک نگاه
عکس های دیدنی
جدیدترین خبرهای امروز
وبگردی
پر بیننده ها
پر بیننده ها
Copyright (c) 2003-2015 Niksalehi.com All Rights Reserved. © کلیه حقوق متعلق به سایت نیک صالحی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .
X