جام جم آنلاين: آنژیوگرافی عروق کرونر با سی تی اسکن (CTCA) که آزمایشی برای تعیین وجود مشکل قلبی ممکن است خطر سرطان را به ویژه در زنان و افراد جوان افزایش دهد. به گزارش هلث سنترز بر اساس یافته فوق...

جام جم آنلاين: آنژیوگرافی عروق کرونر با سی تی اسکن (CTCA) که آزمایشی برای تعیین وجود مشکل قلبی ممکن است خطر سرطان را به ویژه در زنان و افراد جوان افزایش دهد.
به گزارش هلث سنترز بر اساس یافته فوق پزشکان باید به دقت ارزیابی کنند کدام بیماران بهترین گزینه برای انجام این تست هستند.

برای تشخیص بیماری های قلبی آزمایشات زیادی وجود دارد و انتخاب تست مناسب برای هر بیمار برای پزشکان دشوار است.
در این نوع تصمیم گیری همواره باید دو جنبه مثبت و منفی آزمایش را مد نظر قرار داد.
اما مطالعه جدید توانایی ارزیابی خطر سرطان برای بیمار را به گروه درمانی می دهد.
بیماری عروق کرونر (CAD) که در اثر سفت شدن عروق تغذیه کننده قلب رخ می دهد عامل مهم مرگ و میر مردان و زنان در اکثر نقاط جهان است.
استاندارد طلایی تشخیص این بیماری ها آنژیوگرافی کرونر است اما مستلزم وارد کردن کاتاتر به عروق است و ممکن است خطرات جدی را در پی داشته باشد. پزشکان همواره در پی یافتن روش های غیر تهاجمی بوده اند که همین اطلاعات را فراهم سازد. یکی از این روش ها آنژیوگرافی با سی تی اسکن است که تصاویر متعددی از بدن را ارائه می دهد و بسیار حساس و اختصاصی است.
همواره این باور وجود داشته که خطر پرتودهی آنژیوگرافی کرونر با سی تی اسکن نسبتا بالاست اما پزشکان راهی برای تعیین کمی آن نداشتند.
به گفته محققان بسیاری از افراد CTCA را تست خوبی تلقی می کنند اما اگر بیمار جوان و زن باشد بهترین گزینه نیست. در مقایسه برای سالمندان خطر سرطان زیاد نیست بنابراین برای بسیاری ازبیماران اطمینان بخش است.
به هرحال دست اندرکاران این تحقیق می گویند اگر افراد به درد قفسه سینه دچارند و به نظر پزشک بهترین روش تشخیصی CTCA است و اگر این روش به جلوگیری از وقوع حمله قلبی کمک می کند از آن اجتناب نکنند.

ایستگاه سلامت نیک صالحی
سرگرمی
جدیدترین خبرهای امروز
تازه های نیک صالحی در یک نگاه
عکس های دیدنی
جدیدترین خبرهای امروز
وبگردی
پر بیننده ها
پر بیننده ها
Copyright (c) 2003-2015 Niksalehi.com All Rights Reserved. © کلیه حقوق متعلق به سایت نیک صالحی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .