نمايشگاه تصاوير زمين از فضا

ایرنا-در نمايشگاه جديد حيرت‌انگيز "اسميثونيان" كه تصاوير سياره زمين را از فضا را به نمايش گذاشته است، مي‌توان آميزه‌اي از علم و هنر را مشاهده كرد. به گزارش پايگاه اينترنتي آسوشيتدپرس، برخي از تصاوير ماهواره‌اي سياره زمين را به صورتي...

ایرنا-در نمايشگاه جديد حيرت‌انگيز "اسميثونيان" كه تصاوير سياره زمين را از فضا را به نمايش گذاشته است، مي‌توان آميزه‌اي از علم و هنر را مشاهده كرد. به گزارش پايگاه اينترنتي آسوشيتدپرس، برخي از تصاوير ماهواره‌اي سياره زمين را به صورتي كه فضانوردان از فضا زمين را مشاهده مي‌كنند، نشان مي‌دهند اما تصاوير ديگري هستند كه با وسايل مخصوصي گرفته مي‌شوند و چيزهايي را نشان مي‌دهند كه حتي فضانوردان نيز نمي‌توانند آنها را ببينند.

"اندرو كي. جانسون" متصدي اين نمايشگاه كه در موزه ملي هوا و فضاي واشنگتن برپا شده مي‌گويد، اين تصور در ميان مردم وجود دارد كه ديوار بزرگ چين تنها ساختار بنا شده توسط انسان است كه مي‌توان آنرا از فضا مشاهده كرد اما اين موضوع حقيقت ندارد.
جانسون با به نمايش گذاردن تصاوير ماهواره‌اي اهرام مصر، مركز شهر سانفرانسيسكو، نيواورلئان پس از طوفان كاترينا، كشتي‌هاي باري در بندرگاه هامبورگ در آلمان و منظره كره زمين در شب كه روشنايي چراغ‌هاي شهر در آن مشخص است، اين موضوع را ثابت كرد.
جانسون يك جغرافي‌دان در "موزه ملي هوا و فضا" ، اين نمايشگاه را كه روز شنبه شروع به كار مي‌كند، سازمان‌دهي كرده است.

اين نمايشگاه تا روز هفتم ژانويه (‪ ۱۷‬دي) در موزه هوا و فضاي واشنگتن باقي مي‌ماند و سپس در شهرهاي مختلف آمريكا برگزار مي‌شود.
اين تصاوير توسط ماهواره‌هاي مختلفي گرفته شده‌اند كه دولت يا شركت‌هاي خصوصي آنها را اداره مي‌كنند.
بيشتر اين ماهواره‌ها در مدارهايي در ارتفاع ‪ ۶۰۰‬مايلي (‪۹۶۵/۶۵۱‬ كيلومتري) از سطح زمين، در فضا مي‌چرخند.

تصاوير زمين از فضا را مي‌توان در آدرس
‪ http://www.earthfromspace.si.edu‬مشاهده كرد.

درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
سایر مطالب این بخش