براي درمان آبسه دندان نيازي به آنتي‌بيوتيك نيست

هموطن:درمان آبسه تنها از طريق ايجاد برش و باز كردن آبسه امكان‌پذير بوده و به تجويز آنتي‌بيوتيك براي درمان آن نيازي نيست. دكتر محمد نوروزمنش جراح و دندانپزشك با اشاره به اين كه متاسفانه برخي از پزشكان در بسياري از...

هموطن:درمان آبسه تنها از طريق ايجاد برش و باز كردن آبسه امكان‌پذير بوده و به تجويز آنتي‌بيوتيك براي درمان آن نيازي نيست. دكتر محمد نوروزمنش جراح و دندانپزشك با اشاره به اين كه متاسفانه برخي از پزشكان در بسياري از مواقع آنتي‌بيوتيك را در زمان مناسبي تجويز نمي‌كنند، اضافه كرد: عامل ايجاد آبسه، ميكروب‌هاي بي‌هوازي هستند كه پس از برش آبسه به علت نفوذ اكسيژن در آن، ميكروب‌هاي بي‌هوازي به صورت خود به خودي از بين مي‌روند و آبسه به راحتي درمان مي‌شود.

وي با تاكيد بر اين كه درمان آبسه نيازي به دارو ندارد، تصريح كرد: بسياري از مشكلات مربوط به دندانپزشكي نيازي به مصرف دارو و آنتي‌بيوتيك ندارد بلكه با برطرف كردن عامل ايجاد شده، دفاع طبيعي بدن مي‌تواند باقيمانده ميكروب موجود را از بين ببرد. دكتر نوروزمنش مدرس دانشگاه در اين رابطه ادامه داد: آنتي‌بيوتيك‌ها تنها بايد در موارد خاصي از جمله مواقعي كه بدن به علت ابتلا به بيماري‌هاي خاص دچار ضعف دفاعي است يا جهت پيشگيري از ورود ميكروب‌ها تنها براي برخي از بيماران تجويز گردد. وي در پايان به مردم توصيه كرد تا براي درمان مشكل ايجاد شده، هرگز به اجبار از پزشك خود طلب دارو نكنند چرا كه بسياري از مشكلات با رفع عامل اصلي آن و راهنمايي پزشك حل ‌شده و نيازي به داروي خاص ندارد.


درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
سایر مطالب این بخش