پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول

آسپرین دوایی برای افرادی که خون ریزی..

آسپرین دوایی برای افرادی که خون ریزی مغزی داشته اند ایسکانیوز ـ افرادی که بر اثر خون ریزی مغزی سکته می کنند می توانند برای جلوگیری از بروز سکته مجدد از قرص آسپرین استفاده کنند. به گزارش سرویس علمی پژوهشی...

آسپرین دوایی برای افرادی که خون ریزی مغزی داشته اند
ایسکانیوز ـ افرادی که بر اثر خون ریزی مغزی سکته می کنند می توانند برای جلوگیری از بروز سکته مجدد از قرص آسپرین استفاده کنند.

به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از مجله Neurology، پزشکان برای افرادی که به واسطه لخته شدن خونشان سکته می‌کند داروی آسپرین تجویز می کنند تا از بروز سکته مجدد در این افراد جلوگیری شود البته قابل ذکر است که به گفته پزشکان این دارو هم چنین می تواند سبب خونریزی شود به همین دلیل به ندرت برای افرادی که خون ریزی دارند تجویز می شود حتی اگر این افراد در معرض سکته ناشی از لخته شدن خون باشند.
دو عامل بسیار خطرناک در بروز سکته های ناشی از کم خونی موضعی که نوعی از لخته شدن خون است نقش اساسی دارد و آن رژیم نامتناسب و سیگار کشیدن است به همین دلیل محققان به دنبال راه درمانی برای دفع خطر هر دو این عامل ها هستند. هر ساله 150 هزار نفر در انگلستان سکته می کنند که بیشتر آنها بالای 65 سال هستند. لازم به ذکر است سکته سومین علت مرگ در انگلستان است .
پزشکان برای درک اثر آسپرین بر روی بیمارانی که به سکته دچار شده بودند 207 نفر که از سکته مغزی نجات یافته بودند را در بین 1994 تا 2004 تحت بررسی قرار دادند و قابل ذکر است که درمان همگی آنها به وسیله آسپرین صورت گرفته بود و نتایج در حالی به دست آمد که 161 نفر از بیماران که قرص آسپرین استفاده نکرده بودند هیچ گونه بهبودی در وضعیت آنها مشاهده نشد و در نتیجه دانشمندان به تاثیر آسپرین در بهبود بیماران مبتلا به سکته پی بردند.
نویسنده: فرهادیان پور

گردنبند سریال شهرزاد
ایستگاه سلامت نیک صالحی

X
X