بهترین دارو برای درمان استرس

میان وعده‌های شیرین بهترین دارو برای درمان استرس ایسکانیوز ـ محققان دریافتند خوردن و یا آشامیدن میان وعده‌های شیرین سبب کاهش استرس مرتبط با هورمون glucocorticoid می‌شود. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از مقاله دانشگاهی Cincinnati، هورمون...

میان وعده‌های شیرین بهترین دارو برای درمان استرس
ایسکانیوز ـ محققان دریافتند خوردن و یا آشامیدن میان وعده‌های شیرین سبب کاهش استرس مرتبط با هورمون glucocorticoid می‌شود.
به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از مقاله دانشگاهی Cincinnati، هورمون glucocorticoid هنگامی به وجود می‌آید که عوامل استرس‌زا قسمتی از مغز به نام محور را فعال می‌کند. این هورمون سبب کاهش استرس می‌شود اما علاوه بر کاهش استرس موجب چاقی افراد می‌شود.
مقدار زیاد این هورمون عملکرد ایمنی بدن را کاهش می‌دهد.
تحقیقات بر روی موش‌های صحرایی نشان داد که این موش‌ها با خوردن میان وعده‌های شیرین مقدار کمی glucocorticoid تولید کردند و از استرس آنها کم شد.
طی آزمایشاتی که بر روی موش‌ها صورت گرفت به بعضی از موش‌های بالغ نوشیدنی بدون شیرینی و به گروه دیگر نوشیدنی با شیرینی دادند و پس از دو هفته استرس فیزیکی و روانی به موش‌ها وارد آورند.
نتایج آزمایش‌ نشان داد که گروهی از موش‌ها که شیرینی خورده بودند glucocorticoid در بدنشان ایجاد شده بود. محققان در تحقیقات و بررسی‌های بعدی خود به دنبال قسمت دقیق مغز که نسبت به استرس واکنش می‌دهند هستند و می‌خواهند تأثیر عملکرد این قسمت را با میان وعده‌های غذایی آزمایش کنند و تغییرات آن را مشاهده بنمایند.
نویسنده: فرهادیان پور

درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
سایر مطالب این بخش