ایسکانیوز ـ به دنبال خونریزی داخلی، فشار خون کاهش می‌یابد و زمانی که دستگاه فشارسنج بتواند افت فشار را مشخص سازد، بیمار حدود 25 تا 30 درصد از خون خود را از دست داده و فرصت برای نجات بیمار تا...

ایسکانیوز ـ به دنبال خونریزی داخلی، فشار خون کاهش می‌یابد و زمانی که دستگاه فشارسنج بتواند افت فشار را مشخص سازد، بیمار حدود 25 تا 30 درصد از خون خود را از دست داده و فرصت برای نجات بیمار تا حدود زیادی از دست رفته است.
به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز، به تازگی دانشمندان موفق به ابداع روشی شده‌اند که با استفاده از آن می‌توان وقوع خونریزی داخلی را براساس تغییر میزان اکسیژن در رگ‌های موجود در چشم تشخیص داد. رگ‌هایی که خون را به چشم می‌رسانند حاوی 95 درصد اکسیژن هستند و این میزان اکسیژن حتی در زمانی که شخص دچار خونریزی داخلی می شود ثابت باقی می‌ماند اما اکسیژن موجود در سیاه رگ‌هایی که خون را از چشم بیرون می‌برند نسبت به کل اکسیژن موجود در خون بیمار که در بدن وی در حال گسترش است بسیار حساس‌اند بنابراین اگر میزان اکسیژن موجود از حد فعالیت کمتر شود بافت‌های چشم اکسیژن بیشتری از سیاه رگ‌ها اخذ می‌کنند و به این ترتیب تراز اکسیژن در این رگ‌ها پایین می‌آید براساس همین امر می‌توان خونریزی داخلی را با نگاه کردن به تغییرات در میزان تراز اکسیژن مویرگ‌های چشم خیلی سریع تشخیص داد.
مؤلف: مجاب

ایستگاه سلامت نیک صالحی
سرگرمی
جدیدترین خبرهای امروز
تازه های نیک صالحی در یک نگاه
عکس های دیدنی
جدیدترین خبرهای امروز
وبگردی
پر بیننده ها
پر بیننده ها
Copyright (c) 2003-2015 Niksalehi.com All Rights Reserved. © کلیه حقوق متعلق به سایت نیک صالحی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .