شیوع اختلال مرزی در زنان بیشتر از مردان

ایسکانیوز ـ شیوع اختلال مرزی، حدود یک تا دو درصد است و در زنان بیشتر از مردان است. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز،‌ اختلال شخصیت مرزی در دو دهه گذشته توجه بسیاری از دانشمندان را به خود جلب کرده است. ناپایداری خصوصیت کلیدی، اختلال شخصیت مرزی است. خلق افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی […]

ایسکانیوز ـ شیوع اختلال مرزی، حدود یک تا دو درصد است و در زنان بیشتر از مردان است.

به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز،‌ اختلال شخصیت مرزی در دو دهه گذشته توجه بسیاری از دانشمندان را به خود جلب کرده است. ناپایداری خصوصیت کلیدی، اختلال شخصیت مرزی است. خلق افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی ناپایدار است و دچار حملات افسردگی شدید، اضطراب یا خشم می‌شوند که ظاهرا مکرر بوده و اغلب دلیل موجهی ندارند.
افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی اغلب بشدت احساس پوچی می‌کنند و نخست به یک درمانگر جدید یا فرد مطلع می‌چسبند به این امید که این فرد کمبود عاطفی مهیبی را که آنها در خود احساس می‌کنند پر کند.
شیوع اختلال شخصیت مرزی یک تا دو درصد است. اختلال شخصیت مرزی در زنان بیشتر از مردان تشخیص داده می شود. افراد دچار این اختلال مکررا به صورت سرپایی به مراکز بهداشت و روان مراجعه می‌کنند. طبق یک مطالعه محله‌ای 50 درصد از آنها در طول شش ماه پیش از مطالعه به یکی از انواع مراکز بهداشت و روان مراجعه کرده‌اند. احتمال روابط زناشویی پرآشوب، مشکلات بیشتر شخصی و معلولیت جسمی بیشتر از حد متوسط در این افراد زیادتر است.
دکتر فربد خدایی، روانپزشک درگفت‌وگو با خبرنگار سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز در خصوص این بیماری گفت: اختلال شخصیت مرزی جزو انواع اختلالات شخصیتی طبقه‌بندی می شود. در این اختلال شخص دچار عدم ثبات در عواطف، رفتار و هویت است. این افراد به سادگی به دیگران دل می‌بندند و آنان را به صورت کمال مطلوب تصور می کنند اما پس از مدتی اگر خواسته این بیماران، توسط فرد مورد علاقه آنان برآورده شود او را مورد اتهام قرار می‌دهند و وی را بی‌وفا و خیانتکار می‌خوانند و این امر موجب کشمکش‌های دایمی این بیماران با دوستان و آشنایان می‌شود.
وی افزود: افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی، ممکن است به دنبال ماجراجویی، رانندگی بی‌احتیاط، مصرف الکل و مواد مخدر،‌خودزنی، خودکشی و… گرایش پیدا کنند.
دکتر فربد فدایی یادآور شد: اختلال شخصیت مرزی جزو شدیدترین انواع بیماری‌های روانی است و درمان این بیماری، ترکیبی از روان‌ درمان به اضافه درمان‌های دارویی هستند.
این روانشناس ادامه داد: گاهی اوقات افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی،‌ در بیمارستان بستری می‌شوند و بر حسب ضرورت از داروهای ضد افسردگی،‌ ضد اضطراب و متعادل کننده خلق، برای درمان این بیماری استفاده می‌شود.
نویسنده: رضایی

شیوع اختلال مرزی در زنان بیشتر از مردان

گالری شخصی جواهرات هنرمندان
دندانهای افراد مشهور قبلا چگونه بود ؟!! + تصاویر
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
نگاه ویژه
گزارش تصویری
سوژه های خنده دار
مروری بر گذشته

اشتباهات رايج مسواك زدن

اشتباهات رايج مسواك زدن

سرطان ‌مري ،ارمغان نوشيدني‌هاي ‌داغ

سرطان ‌مري ،ارمغان نوشيدني‌هاي ‌داغ

شارژ تلفن همراه با حرف زدن!

شارژ تلفن همراه با حرف زدن!

تب كريمه كنگو در انسان 50 درصد كشندگي دارد

تب كريمه كنگو در انسان 50 درصد كشندگي دارد

تلفن همراه را با خود به رختخواب نبريد

تلفن همراه را با خود به رختخواب نبريد

هشدار درباره عوارض جسمانی استفاده از لپ‌تاپ

هشدار درباره عوارض جسمانی استفاده از لپ‌تاپ

نسل‌هاي آينده پنبه مي‌خورند؟

نسل‌هاي آينده پنبه مي‌خورند؟

شراب حلال بدون الكل برای مسلمانان!

شراب حلال بدون الكل برای مسلمانان!
سایر مطالب علم و تکنولوژی
Polywash