روش‌هاي درمان هموروييد – ليزر معجزه نمي‌كند

ایرنا-طي سال‌هاي اخير با تحول در روش‌هاي درمان هموروييد يا بواسير، تنها راه درمان اين بيماري عمل جراحي نيست، بلكه روش‌هايي نيز وجود دارد كه مشكلات و دردهاي بعد از عمل جراحي را ندارد. اما در جامعه با تبليغات غير واقعي درباره ليزر درماني، اينگونه عنوان مي‌شود كه ليزر معجزه مي‌كند. دكتر “رسول عزيزي” جراح […]

ایرنا-طي سال‌هاي اخير با تحول در روش‌هاي درمان هموروييد يا بواسير، تنها راه درمان اين بيماري عمل جراحي نيست، بلكه روش‌هايي نيز وجود دارد كه مشكلات و دردهاي بعد از عمل جراحي را ندارد.
اما در جامعه با تبليغات غير واقعي درباره ليزر درماني، اينگونه عنوان مي‌شود كه ليزر معجزه مي‌كند.
دكتر “رسول عزيزي” جراح كولوركتال و دبير علمي كنگره ساليانه كولوپروكتولوژي، روز چهارشنبه در گفت‌وگويي با خبرنگار علمي ايرنا به پرسش‌هاي ما در اين زمينه پاسخ داد. وي گفت: در مراحل پيشرفته، ما عمل جراحي هموروييد را توصيه مي‌كنيم و انجام مي‌دهيم، اما در شرايطي كه بيماري پيشرفت نكرده باشد، از راه‌هاي ديگر مثل سوزاندن و بستن حلقه و يا حتي جراحي‌هاي مخصوص با استفاده از ابزارهاي جديد استفاده مي‌كنيم كه نسبت به عمل‌هاي جراحي متداول و معمول، درد كمتري دارد.
دكتر عزيزي درباره درمان هموروييد با استفاده از ليزر كه در مورد آنها تبليغات زيادي انجام شده و مردم درباره آنها پرسشهاي زيادي مطرح مي‌كنند، گفت: ليزر يكي از روشهاي درمان اين بيماري است اما آنچه از نظر علمي مورد قبول است، استفاده از دستگاه‌هاي خاصي است كه گران قيمت هستند كه در برخي موارد به كار گرفته مي‌شوند.
اما وي درمان هموروييد با ليزر را با توجه به پرهزينه بودن و نداشتن ارجحيت و يا ويژگي‌هاي ممتاز نسبت به ساير روش‌هاي درماني توصيه نمي‌كند.
وي خاطرنشان كرد: معمولا تبليغاتي كه در جامعه درباره جراحي ليزري مي‌شود، مربوط به روشهاي ديگري است كه از طريق سوزاندن، هموروييد را درمان مي‌كنند.

دكتر عزيزي اضافه كرد: براي اينكه مردم گمراه نشوند لازم است كه در صورت نياز به مراكز معتبر علمي- دانشگاهي و افرادي كه متخصص رشته پروكتولوژي هستند مراجعه كنند و از آنها راهنمايي بخواهند و تحت تاثير تبليغات غير واقعي قرار نگيرند.

دكتر عزيزي درباره روش درمان هموروييد بااستفاده‌از”داپلر” گفت: از اين روش جديد با تشخيص جراح براي درمان هموروييد غير پيشرفته استفاده مي‌شود و اين روش نيز در بيماري‌هاي پيشرفته موثر نيست.

برخي از جراحان با توجه به كم بودن مدت زمان بستري در بيمارستان و محدود بودن عوارض پس از عمل، از اين روش براي جراحي استفاده مي‌كنند.

* هموروييد چيست:
هموروييد يك نوع واريس وريدي است كه در ناحيه راست روده يا مقعد ايجاد مي‌شود. هموروييد ممكن است در قسمت داخلي مقعد يا در خود مقعد اتفاق بيفتد.

پنجاه درصد مردم در طول زندگي خود حداقل يك بار دچار بيماري هموروييد مي‌شوند.

در اثر وارد شدن فشار بيش از حد هنگام اجابت مزاج، بالشتك‌هاي عروقي ناحيه مقعد پرخون و متورم شده و در صورت تكرار يبوست و فشار، سطح اين كلافه عروقي زخم شده و موجب خونريزي به هنگام اجابت مزاج مي‌شود.

مهمترين علايم و نشانه‌هاي هموروييد، خونريزي، خروج توده(بيرون زدگي) و درد است.

عوامل موثر در ايجاد هموروييد، يبوست مزمن، اسهال مزمن، وارد كردن فشار هنگام اجابت مزاج، عوامل ارثي، بالارفتن سن، حاملگي و استفاده بي‌رويه از ملين ها، كمي تحرك و عدم استفاده از ميوه و سبزيجات است.

روش‌هاي درمان هموروييد – ليزر معجزه نمي‌كند

دندانهای افراد مشهور قبلا چگونه بود ؟!! + تصاویر
گالری شخصی جواهرات هنرمندان
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
نگاه ویژه
گزارش تصویری
سوژه های خنده دار
مروری بر گذشته

اشتباهات رايج مسواك زدن

اشتباهات رايج مسواك زدن

سرطان ‌مري ،ارمغان نوشيدني‌هاي ‌داغ

سرطان ‌مري ،ارمغان نوشيدني‌هاي ‌داغ

شارژ تلفن همراه با حرف زدن!

شارژ تلفن همراه با حرف زدن!

تب كريمه كنگو در انسان 50 درصد كشندگي دارد

تب كريمه كنگو در انسان 50 درصد كشندگي دارد

تلفن همراه را با خود به رختخواب نبريد

تلفن همراه را با خود به رختخواب نبريد

هشدار درباره عوارض جسمانی استفاده از لپ‌تاپ

هشدار درباره عوارض جسمانی استفاده از لپ‌تاپ

نسل‌هاي آينده پنبه مي‌خورند؟

نسل‌هاي آينده پنبه مي‌خورند؟

شراب حلال بدون الكل برای مسلمانان!

شراب حلال بدون الكل برای مسلمانان!
سایر مطالب علم و تکنولوژی
Polywash