درمان سرطان لوزالمعده

ایرنا-رييس انجمن مرگ سلولي در آمريكا گفت: درمان سرطان لوزالمعده از آزمايشگاهها وارد بخش عملي آن در بيمارستان‌ها و بر روي بيماران شده است. دكتر زهرا ذاكري روز چهارشنبه در حاشيه برگزاري همايش بين‌المللي بيوتكنولوژي و مرگ سلولي به خبرنگار ايرنا افزود: در واقع سخت‌ترين بخش يك تحقيق وارد شدن آن به مرحله عملي است […]

ایرنا-رييس انجمن مرگ سلولي در آمريكا گفت: درمان سرطان لوزالمعده از آزمايشگاهها وارد بخش عملي آن در بيمارستان‌ها و بر روي بيماران شده است.
دكتر زهرا ذاكري روز چهارشنبه در حاشيه برگزاري همايش بين‌المللي بيوتكنولوژي و مرگ سلولي به خبرنگار ايرنا افزود: در واقع سخت‌ترين بخش يك تحقيق وارد شدن آن به مرحله عملي است بطوري كه به ساير اندام‌هاي بدن انسان آسيب نرساند. وي اظهار داشت: در راه درمان سرطان لوزالمعده مشخص شد اگر دو دريچه از سلول‌هاي درگير با بيماري را مسدود كنيم ، اين كار باعث غيرفعال شدن سرطان لوزالمعده مي‌شود و يا اگر هم سرطان بزرگ شده باشد باعث كوچك شدن آن خواهد شد.

وي كه استاد مهندسي مولكولي در كالج” پرنس” نيويورك نيز هست ادامه داد: اكنون اين تحقيقات در حال وارد شدن به بخش عملي است كه سخت‌ترين مرحله يك تحقيق همين بخش است.

ذاكري گفت: امروزه درمان بيماريهايي كه در اثر مرگ سلولي ايجاد مي‌شوند بسيار پيشرفت كرده است.

رييس انجمن مرگ سلولي آمريكا در خصوص فعاليت اين انجمن اظهار داشت:
انجمن مرگ سلولي در سال ‪ ۱۹۹۴‬راه‌اندازي شد كه اكنون داراي سه هزار عضو در تمام دنيا است كه در حال راه‌اندازي يك شاخه آن در ايران هستيم.

وي افزود: فعاليت انجمن ، تحقيق بر روي چگونگي مرگ سلولي و بيمارهاي ناشي از آن و مطالعه بر روي اينكه سلول‌ها فكر مي‌كنند چگونه دچار سرطان و يا بيماري‌هاي ديگر مانند بيمارهاي عفوني شوند، است.

وي ادامه داد: يكي از كارهايي كه در حال انجام است مطالعه بر روي ويروس ” آنفلوانزا” است ، اينكه وقتي ويروس وارد بدن مي‌شود سلول چگونه با آن برخورد مي‌كند.

ذاكري افزود: چيزي كه دراين راستا متوجه شديم اينكه سلول‌هاي آنفلوانزا از راههاي متعددي وارد مي‌شوند، بنابراين بامرگ يك قسمت از سلول نمي‌توانيم جلوي پيشرفت بيماري را بگيريم.

وي با بيان اينكه اگر يك راه را ببنديم بيماري از راه ديگر وارد مي‌شود افزود ما دريافتيم آنفلوانزا مي‌تواند از چند راه وارد شود و اكنون در حال مطالعه در خصوص يافتن راهي براي بستن راه‌هاي ورودي آنفلوانزا به بدن هستيم.

درمان سرطان لوزالمعده

دندانهای افراد مشهور قبلا چگونه بود ؟!! + تصاویر
گالری شخصی جواهرات هنرمندان
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

درمان سرطان لوزالمعده …

آیا راهکار تازه‌ای برای درمان سرطان لوزالمعده وجود دارد؟! ایسکانیوز ـ محققان آمریکایی موفق شدند روش جدیدی برای درمان سرطان لوزالمعده بیابند. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این واکسن برخلاف واکسن‌های بیماری‌های عفونی برای پیشگیری به کار نمی‌رود بلکه کاربرد درمانی دارد. این واکسن برای درمان سرطان غده پانکراس […]

آیا راهکار تازه‌ای برای درمان سرطان لوزالمعده وجود دارد؟!
ایسکانیوز ـ محققان آمریکایی موفق شدند روش جدیدی برای درمان سرطان لوزالمعده بیابند.

به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این واکسن برخلاف واکسن‌های بیماری‌های عفونی برای پیشگیری به کار نمی‌رود بلکه کاربرد درمانی دارد. این واکسن برای درمان سرطان غده پانکراس به کار می رود.
نمونه اولیه این واکسن از نوعی پروتئین درست شده است که خود از توموریک بیمار تهیه شده است به صورت مستقیم سرطان را از بین می برد. به عبارتی این واکسن از تومورهای بدخیم عامل سرطان ساخته می‌شود و به این دلیل اکثر بیماران که با این واکسن تحت درمان قرار گرفته بودند، سلامتی خود را به دست آوردند.
به عقیده پژوهشگران، سرطان لوزالمعده از جمله سرطان‌های کشنده است که اغلب مبتلایان به ویژه در موارد درگیری اجزای داخلی شکم در سال اول پس از تشخیص بیماری فوت می‌کنند. از این رو یافتن راه درمانی مناسب جان بسیاری از بیماران را نجات می‌دهد.

نویسنده: آذرشکیب

درمان سرطان لوزالمعده …

سوپرایزهای عاشقانه با ....
گالری شخصی جواهرات هنرمندان
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
نگاه ویژه
گزارش تصویری
سوژه های خنده دار
مروری بر گذشته

اشتباهات رايج مسواك زدن

اشتباهات رايج مسواك زدن

سرطان ‌مري ،ارمغان نوشيدني‌هاي ‌داغ

سرطان ‌مري ،ارمغان نوشيدني‌هاي ‌داغ

شارژ تلفن همراه با حرف زدن!

شارژ تلفن همراه با حرف زدن!

تب كريمه كنگو در انسان 50 درصد كشندگي دارد

تب كريمه كنگو در انسان 50 درصد كشندگي دارد

تلفن همراه را با خود به رختخواب نبريد

تلفن همراه را با خود به رختخواب نبريد

هشدار درباره عوارض جسمانی استفاده از لپ‌تاپ

هشدار درباره عوارض جسمانی استفاده از لپ‌تاپ

نسل‌هاي آينده پنبه مي‌خورند؟

نسل‌هاي آينده پنبه مي‌خورند؟

شراب حلال بدون الكل برای مسلمانان!

شراب حلال بدون الكل برای مسلمانان!
سایر مطالب علم و تکنولوژی
Polywash