ژن درخودماندگى

ژن درخودماندگى

ایران :گروهى از محققان فرانسوى موفق به کشف ژن ویژه اى در سلول هاى بدن انسان شدند که با ابتلا به نوعى بیمارى روانى موسوم به «درخودماندگى» در ارتباط است. مقاله انتشار یافته در نشریه «روانپزشکى مولکولى» حاکى است این ژن تازه کشف شده به نام « PRKCB1»، بر روى کروموزوم شماره ۱۶ قرار دارد […]

ایران :گروهى از محققان فرانسوى موفق به کشف ژن ویژه اى در سلول هاى بدن انسان شدند که با ابتلا به نوعى بیمارى روانى موسوم به «درخودماندگى» در ارتباط است.
مقاله انتشار یافته در نشریه «روانپزشکى مولکولى» حاکى است این ژن تازه کشف شده به نام « PRKCB1»، بر روى کروموزوم شماره ۱۶ قرار دارد و تولید نوعى پروتئین ویژه را در بدن کنترل مى کند که مى تواند نقش مهمى در ایجاد این بیمارى مغزى داشته ایفا کند.
به گفته پژوهشگران، این ژن در سلول هاى گرانولار موجود در مخچه مغز به فعالیت و تولید پروتئین مى پردازد و محصول تولیدى آن سبب انتقال سیگنال هایى از سلول هاى گرانولار به سلول هاى «پورکنژ» مى شود. به این ترتیب، موجى از این سیگنال ها توسط هر دو گروه سلول نامبرده تقویت و سپس در مغز منتشر مى شود.
پیش از این، دانشمندان به این نکته پى برده بودند که شمار سلول هاى گرانولار مخچه و سلول هاى «پورکنژ» در مغز افراد مبتلا به بیمارى درخودماندگى کمتر از افراد سالم است.
مبتلایان به این بیمارى مغزى، از برقرارى ارتباط عادى و طبیعى با دنیاى اطراف خود عاجز هستند

همچنین بخوانید :  اثر افتخاری بررسی می شود
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x