وبا به ۱۰۵ مورد رسید

وبا به ۱۰۵ مورد رسید

چهارشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۸۴ ۲۳:۱۲ جام جم : تعداد مبتلایان وبا در کشور به ۱۰۵ مورد رسید. دکتر محمود سروش ، رئیس اداره بیماری های منتقله از آب و موادغذایی وزارت بهداشت با اعلام این آمار به جام جم گفت : موارد تایید شده وبا در قم ۵۱ مورد ، زابل یک مورد (تبعه […]

چهارشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۸۴ ۲۳:۱۲ جام جم :
تعداد مبتلایان وبا در کشور به ۱۰۵ مورد رسید.
دکتر محمود سروش ، رئیس اداره بیماری های منتقله از آب و موادغذایی وزارت بهداشت با اعلام این آمار به جام جم گفت : موارد تایید شده وبا در قم ۵۱ مورد ، زابل یک مورد (تبعه افغانستان) کرج ۱۳ مورد ، ساوجبلاغ ۲ مورد ، کنارک چابهار ۲ مورد (تبعه پاکستان) ، آزادشهر ۸ مورد ، گنبد ۹ مورد ، یک مورد نظرآباد ، یک مورد رباط کریم ، شهریار ۵ مورد ، همدان ۵ مورد ، یک مورد ابهر و ۲ مورد در شاهرود گزارش شده است.
وی با بیان این که تعداد مبتلایان وبا در تهران ، مربوط به ۳ مورد در غرب شهر است ، افزود: تعداد فوت شدگان این بیماری همان ۳ مورد در کرج ، قم و همدان است.
سروش در خصوص ثابت ماندن تعداد قربانیان این بیماری ، افزود: وبا بیماری ضعیفی است که با رعایت اصول ساده و اولیه بهداشتی ، نظیر شستشوی دستها و مصرف آب سالم و سبزی و میوه ضدعفونی شده قابل کنترل است.
وی اظهار کرد: با اطلاع رسانی صحیح صورت گرفته ، نظام مراقبت این بیماری کاملا فعال شده است و با مراجعه زودهنگام مبتلایان به مراکز درمانی ، بیماری تحت کنترل قرار خواهد گرفت.
وی همچنین نسبت به خرید گردوهای داخل آب و بلال از فروشندگان دوره گرد ، هشدار داد و گفت : به هیچ وجه از دستفروشان دوره گرد خرید نکنید. همچنین در همین خصوص وزارت بهداشت در اطلاعیه ای اعلام کرد: رعایت نکردن بهداشت فردی ، مصرف موادغذایی فسادپذیر که از طریق فروشندگان دوره گرد توزیع می شود و همچنین مصرف آبهای آلوده و غیربهداشتی و مصرف سبزیجات و صیفی جات خام که طبق اصول بهداشتی سالم سازی نشده اند ، مهمترین علل انتقال بیماری هستند. لذا ضرورت تام دارد که قبل از صرف غذا و بعد از توالت دستها با آب و صابون و سایر مواد پاک کننده شسته شوند. در این گزارش توصیه شده است از خرید موادغذایی و آشامیدنی از فروشندگان دوره گرد و از مصرف آبهای مشکوک (آبهای مربوط به فضاهای سبز و مخازن موجود در معابر که به صورت دستی پر و یا با یخ خنک می شوند) خودداری شود.

همچنین بخوانید :  75 میلون دلار برای مرد خفاشی سینما در اولین روز نمایش
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x