نقش نابینایان در جامعه اطلاعاتی پررنگ می شود

نقش نابینایان در جامعه اطلاعاتی پررنگ می شود

هموطن آنلاین , سه شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۴ – ساعت ۱۷:۲۲ طرح عظیمی که TeDUB نام گرفته است، محدودیت های افراد نابینا را برای حضور در جامعه اطلاعاتی از میان برداشته و به آن ها امکان می دهد که خود برای رونق فناوری های نوین وابسته به افراد معلول تلاش کنند. هموطن آنلاین_ کارشناسان با […]

هموطن آنلاین , سه شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۴ – ساعت ۱۷:۲۲
طرح عظیمی که TeDUB نام گرفته است، محدودیت های افراد نابینا را برای حضور در جامعه اطلاعاتی از میان برداشته و به آن ها امکان می دهد که خود برای رونق فناوری های نوین وابسته به افراد معلول تلاش کنند.
هموطن آنلاین_ کارشناسان با در نظر گرفتن افراد نابینا به عنوان عضو اصلی و تاثیر گذار در جامعه اطلاعاتی، فناوری را طراحی کرده اند که به واسطه آن ها کاربران نابینا می توانند طراحی های فنی و بسیار مشکل را انجام دهند.
هم اکنون کاربران قادرند با نصب نرم افزار های مربوطه، امکان طراحی های صنعتی و فنی را برای خود فراهم کنند، این در حالیست که افراد نابینا و آن هایی که دچار اختلالات بینایی هستند با استفاده از این سامانه جدید به آسانی قادر خواهند شد این قبیل فعالیت ها را به صورت انفرادی و تنها انجام دهند.
اجرای این طرح عظیم که TeDUB نام گرفته است، محدودیت های افراد نابینا را برای حضور در جامعه اطلاعاتی از میان برداشته و به آن ها امکان می دهد که خود برای رونق فناوری های نوین وابسته به معلولین تلاش کنند.
جرج یوانیدیز، مدیر اجرایی این طرح گفت: در حالی که طرح TeDUB هم اکنون فقط بر روی رایانه شخصی افراد مورد استفاده قرار می گیرد، کاربران نابینا از مدتی دیگر می توانند با استفاده از این تکنولوژی، طراحی های صنعتی خود را در اینترنت نیز انجام دهند.
سیستم TeDUB که به هدایت گر های نموداری و هندسی مجهز شده است، به کاربران امکان می دهد که با مشخص کردن تعداد وسایل مورد نیاز برای طراحی، فضای مورد نظر خود را ترسیم کنند. این سیستم که از صفحه کلید هایی با خط بریل استفاده می کند، از مدتی دیگر در کلیه کشور های دنیا عرضه خواهد شد.

همچنین بخوانید :  بي‌توجهي كره‌اي‌ها به جايزه جشنواره كن
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x