نقش حیوانات نجیب و موسیقی

نقش حیوانات نجیب و موسیقی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۳۸۴ – ساعت ۱۵:۲۵ یکی از مدیران مقتدر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گرد و خاکی به پا کرد و با جمع کردن عده‏ای از خبرنویسان و روزنامه‏نگاران مختلف از برگزاری جشنواره سرود محله خبر داد. اگر بشه چی می‏شه در شرایطی که اکثریت قریب به اتفاق مدیران فعلا و تا اطلاع […]

جمعه ۲۱ مرداد ۱۳۸۴ – ساعت ۱۵:۲۵
یکی از مدیران مقتدر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گرد و خاکی به پا کرد و با جمع کردن عده‏ای از خبرنویسان و روزنامه‏نگاران مختلف از برگزاری جشنواره سرود محله خبر داد.
اگر بشه چی می‏شه
در شرایطی که اکثریت قریب به اتفاق مدیران فعلا و تا اطلاع ثانوی بلاتکلیف هستند، یکی از مدیران مقتدر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گرد و خاکی به پا کرد و با جمع کردن عده‏ای از خبرنویسان و روزنامه‏نگاران مختلف از برگزاری جشنواره سرود محله خبر داد. از آنجا که خبربنویس چپ، راست، کوک در این مراسم حضور نداشته است و اساسا چون حضورش همواره با دردسر برای خودش و برخی دیگران همراه است لذا عدمش به ز وجود بوده و به همین دلیل هم به ناچار خبر ایسنا را منبع و مأخذ خود قرار دادیم.
این مسئول موسیقی در ادامه و در پاسخ در زمینه برگزاری جشنواره‏های متعدد و هزینه برگزاری آن گفت: « ما ۱۷ جشنواره موسیقی را در سال‌های اخیر با یک دهم هزینه جشنواره موسیقی فجر برگزار کرده‏ایم.» (این علامت تعجب مربوط به ایسنا است) در یک تجزیه و تحلیل ساده از این گفته می‏توان به این نتیجه رسید که با بودجه جشنواره موسیقی فجر می‏توان ۱۷۰ جشنواره برگزار کرد و در نتیجه دست کم ۱۷۰ محله دارای جشنواره اختصاصی خواهند شد. فکرش را بکنید که اگر در ۱۷۰ محله در تهران جشنواره موسیقی برگزار کنند( اگه بشه چی می‏شه) تازه جشنواره موسیقی محله کجا و جشنواره موسیقی فجر کجا که اصلا نه محله‏شان معلوم است و نه اصلا موسیقی محلی به
” هفته گذشته بالاخره ارکستر ملل تخت جمشید به اولین موفقیت عینی خود دست یافت. این ارکستر که مدت‏های مدیدی است که تلاش می‏کند موجودیت خود را به اثبات برساند هفته گذشته موفق شد نظر محمدرضا شجریان را برای بازدید از تمرینات ارکستر جلب کند… ”

درد بخوری دارد و تازه می‏گویند نگویید محلی بگویید نواحی…

سپاس و دعا
اما از شوخی گذشته این نازنینان که با هیچ و پوچ ۱۷ جشنواره در این مدت کم برگزار کرده‏اند مستحق دعا و سپاس هستند و ما هم به سهم خود از آنها ممنونیم فقط اگر می‏گفتند که این ۱۷ تا در کجا برگزار شده و اطلاعات دقیق‏تری می‏دادند بد نمی‏شد و ما اینقدر سرکوفت بالادستی‏ها را نمی‏خوردیم که پس گزارش موسیقیایی‏تان کجاست و چرا از دنیا بی‏خبرید.

نجابت اسب
در یکی از این خبرگزاری‌ها خبری تحت عنوان نیاز موسیقی ما به پایگاه اینترنتی منتشر شده که عکس طرف مصاحبه شونده در کنار یک اسب انتشار یافته است. عکس این استاد پیشکسوت آواز که در عکس، کمی عقب‌تر از اسب در حال قدم زدن است با موضوع و مطلب مورد بحث که پایگاه اینترنتی است کمی عجیب و غریب می‌نماید، البته در این روزگار پرشتاب که کمیت بشدت از کیفیت سبقت گرفته است و دیگر مدیران هم مقهور آمار و بیلان و نمودار صعودی و پیشرونده شده‌اند، دیگر اینگونه اتفاقات، امری عادی و بدیهی است که ممکن است در مصاحبه دیگری عکس یک قصاب را در کنار پیانو نشان دهند. حالا اهالی موسیقی شانس آورده‌اند که اسب حیوان نجیبی است.

احساسات
یکی از نمایندگان مجلس در گفت و گو با یک خبرگزاری دوبی گفته است: «… موسیقیدانان غربی، احساسات جوانان ایرانی را درک کرده‌اند.»
به قول معروف به گیرنده‌های خود دست نزنید. اشکال از فرستنده است. (اگر اشکالی باشد) بله ایشان گفته که موسیقیدانان غربی احساسات جوانان ما را درک کرده‌اند. (این هم یک بار دیگر)، حالا پیدا کنید پرتغال فروش را…
این نماینده محترم در ادامه گفته که : … موسیقیدانان کشور ما بررسی و مطالعه دقیق بر روی نیازها و علایق جوانان نداشته و موسیقی متناسب با علائق آنان ارائه نکرده‌اند
” هفته گذشته خبری منتشر شد که انجمن موسیقی به علت همکاری نکردن تالار وحدت در تهیه بروشور و تبلیغات کنسرت، برنامه‏اش را لغو کرده است… ”

همچنین بخوانید :  فرزاد حسنی برنامه هفته دفاع مقدس را اجرا می‌کند

که اکنون جوانان به موسیقی‌های مبتذل وارداتی روی آورده‌اند… حالا موسیقیدانان ما بروند از موسیقیدانان غربی یاد بگیرند، البته یه کار دیگر می‌توانند بکنند و آن هم این است که بروند احساسات جوانان غربی را درک کنند.

اعتماد به نفس
واقعا بعضی‌ها عجب اعتماد به نفسی دارند (بعضی‌ها نام پررویی را گذاشته‌اند اعتماد به نفس) در روز روشن راست، راست راه می‌روند و خبر تولید می‌کنند و آن هم چه خبری… نه از این خبرهای الکی که هیچ روزنامه و خبرنامه و نشریه‌ای بهش نگاه نکند. خبر درجه یک فابریک… باز در یکی از این خبرگزاری‌های نجیب در روز روشن اعلام کرده بود که محمدرضا شجریان هفته‌ای ۳ روز به رادیو می‌رود، یعنی عین این جوانان تازه نفس و پر‌شور که به تازگی هم به استخدام رادیو درآمده‌اند و «فول تایم» به سر کار می‌رود… برخی روزنامه‌ها هم که آستانه جوگیر شدنشان بسیار پایین است، جو گیر شده و فورا این خبر را با عکس استاد چاپیدن و موضوع را دامن زدند، به طوری که خود شجریان هم تا چند روز فکر می‌کرد که از کی و با چه دستمزدی باید کارش را شروع کند و وقتی که به خودش آمد یک هفته از درج این خبر گذشته بود و به ناچار آن را تکذیب کرد؛ به همین سادگی، آب هم از آب تکان نخورد و هنوز هم می‌توان یکی دیگر از این خبرها ساخت.

امتحان
شهرام ناظری به همراه علیرضا افتخاری با ارکستر علیرضا مشایخی در تالار وحدت کنسرت برگزار می‏کنند.
یکی از شاگردان علیرضا مشایخی که دوره آهنگسازی را به تازگی به پایان برده و چندین کتاب کنترپوان و ارکستراسیون در دست چاپ و ترجمه دارد با اعلام این خبر گفت: دو قطعه از آثار این کنسرت از ساخته‏های او است و بقیه آهنگ‏ها که ۷ قطعه است با آهنگسازی و رهبری علیرضا مشایخی اجرا می شود. این آهنگساز جوان در ادامه افزود: تکنوازی پیانوی این کنسرت به عهده فریبا صدر قوامی است که در قسمت اول آواز دو صدایی افتخاری و ناظری همراهی می‏کند.
آن دسته از خوانندگانی که این خبر را باور ندارند لطفا یک نسخه از آن را به اولین خبرگزاری نجیب فاکس کنند و بعد منتظر باشند و ببیند که با چه سرعتی در جهان اینترنت و مطبوعاتی منتشر و بعدها با یک خبر کوتاه از «ناظری» تکذیب می‏شد.

موفقیت عینی
هفته گذشته بالاخره ارکستر ملل تخت جمشید به اولین موفقیت عینی خود دست یافت. این ارکستر که مدت‏های مدیدی است که تلاش می‏کند موجودیت خود را به اثبات برساند هفته گذشته موفق شد نظر محمدرضا شجریان را برای بازدید از تمرینات ارکستر جلب کند.
و استاد هم در یک فرصت کوتاه شاهد تمرینات گروه به سرپرستی پیمان سلطانی در محل میراث فرهنگی بود. حالا این چه فرصتی و چه موقعیتی است که عنقریب مسئولان این سازمان تغییر می‏کنند و چه اتفاقاتی ممکن است بیافتد قطعا از نظر تیزبین شجریان مغفول نمانده است.

درایت مسئولانه
اولین عارضه اختلافات بین انجمن موسیقی ایران و تالار وحدت نمود عینی یافت و به خارج از حیطه کاری این ۲ درز پیدا کرد.
هفته گذشته خبری منتشر شد که انجمن موسیقی به علت همکاری نکردن تالار وحدت در تهیه بروشور و تبلیغات کنسرت، برنامه‏اش را لغو کرده است.
طبیعی است که دود اینگونه اختلافات اول به چشم هنرمندان و بعد مردم و علاقه‏مندان و مخاطبان موسیقی می رود و بهتر است که این نهادهای فرهنگی با درایت و خردورزی به مشکلات خود فائق بیایند تا فضایی فرهنگی و دلچسب برای فعالان این عرصه فراهم بیاید.

دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
“سیما تیرانداز” رازهای زندگی و تصاویر«سیما تیرانداز»
“سیما تیرانداز” رازهای زندگی و تصاویر«سیما تیرانداز»
دلنوشته خواندنی پانته آ بهرام برای ریما رامین فر!
دلنوشته خواندنی پانته آ بهرام برای ریما رامین فر!
معرفی فیلم “چهارراه استانبول” با داستان ساختمان پلاسکو
معرفی فیلم “چهارراه استانبول” با داستان ساختمان پلاسکو
پنج چهره شاخص که هوشمندانه کنار مردم می ایستند!
پنج چهره شاخص که هوشمندانه کنار مردم می ایستند!
انتقاد تند عماد طالب زاده از محسن افشانی بازیگر سینما!
انتقاد تند عماد طالب زاده از محسن افشانی بازیگر سینما!
اکران مردمی فیلم دخترعمو و پسرعمو با حضور بازیگران فیلم!
اکران مردمی فیلم دخترعمو و پسرعمو با حضور بازیگران فیلم!
نازنین بیاتی و مه لقا باقری در اکران مردمی فیلم آینه بغل!
نازنین بیاتی و مه لقا باقری در اکران مردمی فیلم آینه بغل!
“مریم معصومی” رازهای زندگی و تصاویر«مریم معصومی»
“مریم معصومی” رازهای زندگی و تصاویر«مریم معصومی»
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x