کریستین بیل نمى خواستم جیمز باند باشم

کریستین بیل نمى خواستم جیمز باند باشم

ایران: ترجمه: امیر نورى زاده کریستین بیل یکى از معدود هنرپیشگانى است که از دوران کودکى حضورى مستمر در سینما داشته است. وى که ۳۱ سال دارد اولین با ر درسن ۱۰ سالگى در نمایش The Nerd نقش مقابل روان اتکینسون را ایفا کرد و در سال ۱۹۸۷ در فیلم امپراتورى خورشید از استیون اسپیلبرگ […]

ایران:
ترجمه: امیر نورى زاده
کریستین بیل یکى از معدود هنرپیشگانى است که از دوران کودکى حضورى مستمر در سینما داشته است. وى که ۳۱ سال دارد اولین با ر درسن ۱۰ سالگى در نمایش The Nerd نقش مقابل روان اتکینسون را ایفا کرد و در سال ۱۹۸۷ در فیلم امپراتورى خورشید از استیون اسپیلبرگ نخستین تجربه سینمایى اش را داشت. از جمله دیگر فیلمهاى او بایستى به زنان کوچک، مأمور مخفى و پرتره یک زن اشاره کرد. بیل عمده شهرت خود را مدیون بازى در فیلم روانى آمریکایى براساس کتاب پرفروش برت استیون الیس است.
* تجربه بازى در فیلم بتمن چگونه بود؟
روند بلند مدت ولى خوبى بود. کریس فیلمى را ساخت که من واقعاً مى خواستم در آن مشارکت داشته باشم و کاملاً متفاوت با سایر فیلمهایى بود که من در آن حضور داشتم. کریس کارگردانى با نقطه نظرات بسیار قوى است و قبل از اینکه در این فیلم بازى کنم ما بحث زیادى در باره این فیلم داشتیم. من نمى خواستم در فیلم بتمنى بازى کنم که شبیه یکى از فیلمهاى قبلى باشد و…
* آیا شما از قبل، بازى در این فیلم را مد نظر داشتید؟
چرا که نه؟ من تا چند سال قبل کتاب کمیک نخوانده بودم ولى مجموعه تلویزیونى بتمن را دیده بودم هرچند که چندان آن را نپسندیده بودم. من فیلمهاى قبلى بتمن را هم دیده بودم و سر صحنه یکى از فیلمها از طریق کارگردان با سرى کتابهاى کمیک بتمن سال نخست از فرانک میلر آشنا شدم و نسبت به آن علاقه اى خاص پیدا کردم و از آن پس آثار مختلفى درباره بتمن را مطالعه کردم و همیشه شخصیتى از او را دوست داشتم که یک ابرقهرمان صرف نباشد و همه از او فقط انتظار به این طرف و آن طرف پریدن را نداشته باشند.
* چه زمان حضور شما در این فیلم قطعى شد؟
قرار بود دارن ارونوفسکى فیلمى براساس کتابهاى کمیک بتمن: سال نخست بسازد که فیلمى کم هزینه و با ریسک کمتر بود و قرار بود من در آن بازى کنم اما این پروژه منتفى شد و بدل به فیلم با بودجه بیشتر شد و بعد من شنیدم که کریس نولان قصد کارگردانى فیلم را دارد و با خودم گفتم اگر او نخواهد کارى متفاوت ارائه دهد، قطعاً عقلش را از دست داده است! ولى پس از اینکه با او ملاقات کردم آنچه را که او مى خواست در این فیلم انجام دهد کاملاً پسندیدم.
* ولى شما براى این نقش تست دادید!
بلکه آنها مرا مجبور کردند من از تست دادن در دفتر استودیو متنفر هستم چون اصلاً عملکرد خوبى ندارم ولى آنها یک تست کامل با لباس بتمن از من گرفتند که براى من مطلوب بود. من مى دانستم که نظر کریس به تنهایى کافى نیست و مسؤولان استودیو هم باید کار مرا بپسندند هر چند که آنها کاملاً خود را با نظرات نولان هماهنگ کرده بودند.
* آیا در زمان انجام تست در سرصحنه فیلم Machinist بودید؟
خیر ولى در خلال ساخت آن با کریس نولان در مورد بازى در بتمن به توافق رسیدم .
* تغییر وزن و شرایط فیزیک از آن فیلم به بتمن چگونه انجام شد؟
کریس مى خواست مطمئن شود که من براى تست آن قدر لاغر نیستم چرا که اگر من تا آن حد لاغر بودم چه طور مى توانست استودیو را راضى به بازى من کند؟ آنها قطعاً فکر مى کردند کریس دیوانه شده. من شش هفته فرصت داشتم که ۴۰ کیلو به وزن خودم اضافه کنم و ظرف این مدت من هیچ کارى نمى کردم و فقط مى خوردم و در نتیجه در زمان تست گرچه کمبود وزنى نداشتم ولى عضلانى هم نبودم و بنا بر این آنها از من خواستند تا کمى ورزش کنم چون بتمن باید هیکل مناسبى داشته و قادر به جنگ مى بود اما من با آن شرایط حتى نمى توانستم یک بار شنا بروم و تمرینات فیزیکى از همین جا شروع شد.
* برنامه تمرین طولانى بود؟
طبیعى بود که این طور باشد چون کارهاى زیادى باید انجام مى شد و مدت زیادى طول نکشید که کمبود وزنم را جبران کنم ولى مدت زیادى طول کشید تا چربى ها به عضله بدل شود.
ما در ماه سپتامبر کار را شروع کردیم و من هر روز دو ساعت با یک مربى وزنه مى زدم و البته تمرینات دو ومیدانى خودم را هم انجام مى دادم. بجز آن هنرهاى رزمى هم بخش دیگرى از کار بود من در سبکهاى مختلف تکواندو، کونگ فو و کیک بوکسینگ کار مى کردم وگرچه من هیچ کدام از تکنیک هاى مبارزه را در فیلم استفاده نکردم ولى کریس به من تأکید مى کرد که من بایستى به یک سبک خاص مبارزه براى بتمن برسم.
* چرا بتمن تا این حد محبوب و مشهور است؟
مى توانم تصور کنم که از نگاه بسیارى از نوجوانان و بزرگسالان جذاب ترین نکته درباره بتمن در مقایسه با سوپرمن و اسپایدرمن، انسان بودن او در عین حال پیچیدگى درونى شخصیت اش است. او میل ناخود آگاهى به انتقام دارد و بروس نیز در طول فیلم همواره، بین انتقام گیرى و رعایت عدالت در حال کشمکش است. او مى خواهد قاتل والدینش را بکشد ولى از خود مى پرسد آیا این واقعاً عادلانه است؟
او دیدگاه پدرش را دارد و این کار را از لحاظ منطقى نادرست مى داند.
* شما در حالى تصمیم به بازى در این فیلم گرفتید که امکان بازى در نقش جیمز باند را هم داشتید!
اگر تهیه کنندگان فیلم جیمزباند واقعاً تصمیم دارند تا جیمزباند جوانى را انتخاب کنند به نظر من کل وجود این شخصیت را زیر سؤال برده اند چون اگر قرار است او فردى سى و چند ساله باشد که با اتومبیل هاى آخرین مدل این سو و آن سو مى رود و ماجراجویى مى کند، چه خصوصیت ویژه اى مى تواند داشته باشد چرا که اکثر قهرمانان سینمایى همسن او هم همین عملکرد را دارند. جمیز باند قرار است که هرچیزى را بهتر از همه بداند و علیرغم سن بالا هنوز مى تواند همچون جوانان باشد. شون کانرى بهترین گزینه براى این جیمز باند بود و من فکر نمى کنم کسى بتواند جاى او را بگیرد در حالى که بتمن براى من شخصیتى کاملاً تازه است و من در نقش او از کسى تقلید نمى کنم.

حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
سکانس تکان‌دهنده سریال پایتخت ۵ + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
سحر زکریا از کار در کنار مهران مدیری تا ازدواج / زندگینامه هنرمندان معروف
سحر زکریا از کار در کنار مهران مدیری تا ازدواج / زندگینامه هنرمندان معروف
گزارش تصویری ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر!
گزارش تصویری ششمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر!
مراسم رونمایی از عطر بهاره رهنما با حضور بازیگران زن مشهور!
مراسم رونمایی از عطر بهاره رهنما با حضور بازیگران زن مشهور!
گزارش تصویری پنجمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر!
گزارش تصویری پنجمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر!
گزارش تصویری چهارمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر!
گزارش تصویری چهارمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر!
اکران فیلم تگزاس با حضور پژمان جمشیدی و سام درخشانی در پردیس مگامال!
اکران فیلم تگزاس با حضور پژمان جمشیدی و سام درخشانی در پردیس مگامال!
گزارش تصویری سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر!
گزارش تصویری سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر!
اکران فیلم سینمایی آستیگمات با حضور چهره های مشهور!
اکران فیلم سینمایی آستیگمات با حضور چهره های مشهور!
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام