در آخرین شب جشنواره تورنتو چه گذشت؟

در آخرین شب جشنواره تورنتو چه گذشت؟

yahoo , چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۴ دو فیلم “طالع بین” (ساخته شده براساس داستانی واقعی) و “کوه کمرشکن” داستان عاشقانه بین دو گاوچران راه خود را به راحتی در این جشنواره باز کردند و دیگر فیلم‌ها را در این رقابت در پشت خود جای گذاشتند هموطن آنلاین – دو فیلم “سوتسی” و “بر هر دو […]

yahoo , چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۴
دو فیلم “طالع بین” (ساخته شده براساس داستانی واقعی) و “کوه کمرشکن” داستان عاشقانه بین دو گاوچران راه خود را به راحتی در این جشنواره باز کردند و دیگر فیلم‌ها را در این رقابت در پشت خود جای گذاشتند

هموطن آنلاین – دو فیلم “سوتسی” و “بر هر دو طریق نگاه کن” در جشنواره فیلم تورنتو در روز شنبه جایزه بهترین فیلم‌های ساخته شده را نصیب خود کردند. این جشنواره که برندگان آن به احتمال زیاد جوایز اسکار را از دست رقبا خواهند ربود با نمایش فیلم “ادیسون” به کارگردانی دیوید بروک به کار خود پایان داد.
“سوتسی” اثر مشترک انگلستان و آفریقای جنوبی داستان گانگستری اهل یوهانسبرگ را نقل می‌کند که پس از سرقت ماشینی متوجه و وجود نوزادی در صندلی عقب ماشین می‌شود. این فیلم بسیار مورد توجه تماشاچیان قرار گرفت و جایزه فیلم برتر این جشنواره از دیدگاه تماشاچیان را به خود اختصاص داد.
این جایزه غالبا برنده جایزه آکادمی را مشخص می‌کند برای مثال “زیبای آمریکا”، “زندگی زیبا است”، “اعرابه آتش” و “هتل وانادا” برنده سال گذشته این جشنواره همه کاندیدای دریافت جایزه اسکار شده‌اند.
فیلم اسپانیایی – سوئدی “مادرمن” در این جشنواره با استقبال خوبی روبه‌رو شد و دو فیلم “طالع بین” (ساخته شده براساس داستانی واقعی) و “کوه کمرشکن” داستان عاشقانه بین دو گاوچران راه خود را به راحتی در این جشنواره باز کردند و دیگر فیلم‌ها را در این رقابت در پشت خود جای گذاشتند.
فیلم استرالیایی “به هر دو طریق نگاه کن” جایزه اکتشافی این جشنواره را نصیب خود کرد. برنده این جایزه توسط صدها روزنامه‌نگار و خبرنگار شرکت جسته در این جشنواره انتخاب می‌شود و ارزش آن با جایزه جشنواره کن، برلین، ونیس و سوئیس برابری می‌کند.
در این جشنواره ۳۳۵ فیلم از ۴۷ کشور دنیا به نمایش درآمد. ۸۴ درصد این فیلم‌ها از اقصی نقاط جهان و بقیه آن محصول آمریکای شمالی بود.
برنده دیگر این جشنواره “سا – کوا” فیلمی ساخته شده در کره جنوبی مربوط به داستان زندگی زنی که پس از جدائی از نامزد خود سعی در ساختن مجدد زندگی خود دارد می‌باشد.
این فیلم جایزه فیپرس کی هیات داوران را به خود اختصاص داد. جوایز کانادائی این جشنواره به دو فیلم “فامبلیا” در مورد دوران سخت زندگی تررفیکو و “د – ی – و – ا – ن – ه”گذر و تحسینی بر فرهنگ مردمی دهه ۱۹۷۰ تعلق گرفت.

همچنین بخوانید :  آخر هفته با «جمعه داغ»
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x