تاثیر متفاوت داروهای قلبی در مردان و زنان

تاثیر متفاوت داروهای قلبی در مردان و زنان

خانواده سبز : محققان علوم پزشکی روز سه شنبه اعلام کردند پزشکان اغلب در بررسیهای بالینی داروها، زنان را فراموش می کنند و این امر، سبب می شود تاثیر متفاوت دارو ها به خصوص داروهای قلبی بر روی گروه عمده ای از انسانها، نامشخص باقی بماند. به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن ، هورمونها، وزن […]

خانواده سبز : محققان علوم پزشکی روز سه شنبه اعلام کردند پزشکان اغلب در بررسیهای بالینی داروها، زنان را فراموش می کنند و این امر، سبب می شود تاثیر متفاوت دارو ها به خصوص داروهای قلبی بر روی گروه عمده ای از انسانها، نامشخص باقی بماند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن ، هورمونها، وزن بدن و دیگر عوامل بیوشیمیایی همگی در مردان و زنان متفاوت هستند و سبب بروز پاسخهای متفاوت در برابر داروهای شیمیایی داده شده به زنان و مردان می شوند.
اکنون نیز تحقیقات درباره داروهای قلبی ، بیشتر برروی مردان متمرکز است .
دکتر ورنا اشتانگل از بیمارستان خیریه وابسته به دانشگاه هومبولت در برلین آلمان می گوید، علت این رویکرد قوی به سوی مردان ، ناشی از بروز بالاتر بیماریهای قلبی عروقی در جنس مذکر است .وی افزود یکی دیگر از دلایل این است که زنان بسیار کم شماری در آزمایش بررسی تاثیر داروهای قلبی شرکت می کنند و بسیاری از آنان درباره تاثیر مثبت این دارو ها دچار تردید و دودلی هستند.
دکتر اشتانگل و همکارانش بعد از مروری دراز مدت بر روی مقالات رسیده درباره دارو درمانی قلبی در زنان و مردان به نتایج خود دست یافتند و این نتایج را در شماره اخیر نشریه قلب اروپا منتشر کردند.دکتر سیلویا پریوری استادیار بخش بیماریهای قلب و عروق دانشگاه پاویا در ایتالیا نیز گفت ، تحقیق اخیر نشان می دهد از سیصد داروی جدیدی که برای درمان بیماریهای قلبی بین سالهای هزار و نهصد و نود و پنج و دوهزار میلادی ، مورد آزمایش قرار گرفته اند، فقط یکصد وشصت وسه مورد از این مطالعات ، جنسیت را در نظر گرفته بود.
اکنون یازده دارو از داروهای قلبی در مردان و زنان نتایج متفاوت داشته است .
پیشتر دانشمندان دریافته بودند که هنگام مصرف داروهای قلبی عروقی موسوم به مهارکننده های ای سی ئی که نوعی داروی ضد فشار خون محسوب می شوند، در مردان و زنان به طور متفاوت سبب بروز سرفه می شوند. به طوری که میزان بروز سرفه در زنان دو برابر مردان مبتلا است .محققان همچنین می گویند مصرف آسپیرین که سبب کاهش احتمال ابتلا به حملات قلبی می شود در زنان تاثیر بازدارنده مورد انتظار را ندارد.فشار خون بالا از بزرگترین عوامل تهدیدکننده سلامت در کشورهای صنعتی به شمار می رود.وزن بالا، رژیم غذایی نامناسب و استرس از علل قابل کنترل و سن ، جنس و ژنتیک از عوامل غیرقابل کنترل ایجاد فشار خون بالا محسوب می شوند.این بیماری نقش عمده ای در بروز بیماریهای عروق کرونر، سکته مغزی ، نارسایی قلب و کلیوی و مرگ ناشی از این بیماری ها دارد.
با کنترل وزن ، دوری از استرس تا حد ممکن و پرهیز از مصرف الکل می توان تاحد زیادی از بالارفتن فشار خون جلوگیری کرد اما از همه مهمتر تغییر رژیم غذایی است که حتی می تواند جایگزین درمان دارویی شود و بصورت نیاز کمک می کند که درمان با داروهای کمتر و دوز پایین تری انجام شود.
فشار خون حاصل مقاومت دیواره عروق در برابر ضربان قلب است .

همچنین بخوانید :  بریتنی دچار افسردگی بعد از زایمان
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x