آب مروارید را بیشتر جدی بگیریم

آب مروارید را بیشتر جدی بگیریم

هموطن آنلاین , دوشنبه ۳ مرداد ۱۳۸۴ – ساعت ۱۷:۴۶ چنانچه جسم عدسی از حالت شفافیت خارج و کدر شود، به آن آب مروارید می گویند که با عث کاهش بینایی چشم می شود. هموطن آنلاین_همه افراد در هر چشم دارای یک عدسی هستند که این عدسی، یک جسم کاملا شفاف است و درکره چشم […]

هموطن آنلاین , دوشنبه ۳ مرداد ۱۳۸۴ – ساعت ۱۷:۴۶
چنانچه جسم عدسی از حالت شفافیت خارج و کدر شود، به آن آب مروارید می گویند که با عث کاهش بینایی چشم می شود.
هموطن آنلاین_همه افراد در هر چشم دارای یک عدسی هستند که این عدسی، یک جسم کاملا شفاف است و درکره چشم در پشت سوراخ مردمک قرار دارد و وظیفه آن این است که به وسیله انجام عمل تطابق، پرتوهای نوری وارد شده به چشم را در روی شبکیه متمرکز کند.
همین عضو به ظاهر ساده که شاید فضایی بسیار کوچک را از حجم چشم اشغال می کند، باعث می شود که ما تصویر اشیاء را به صورت واضح ببینیم.
حال به هر دلیل چنانچه جسم عدسی از حالت شفافیت خارج و کدر شود، به آن آب مروارید می گویند که با عث کاهش بینایی چشم می شود. البته کاهش بینایی بستگی به مقدار آب مروارید ایجاد شده دارد و معمولا فرد در مراحل اولیه ابتلا به آب مروارید شاید شکایت جدی از کاهش بینایی خود نداشته باشد و به مرور زمان و در اثر پیشرفت ممکن است
” چنانچه جسم عدسی از حالت شفافیت خارج و کدر شود، به آن آب مروارید می گویند که با عث کاهش بینایی چشم می شود. … ”

بینایی چشم به طور کامل از بین برود و فرد اصلا قادر به دیدن هیچ چیز نباشد.
در حال حاضر درمان آب مروارید فقط از طریق انجام عمل جراحی امکان پذیر است و هیچ راه دیگری به غیر از انجام جراحی وجود ندارد . البته درحال حاضر به کمک پیشرفت های شایانی که در علم چشم پزشکی اتفاق افتاده انجام عمل جراحی آب مروارید به سادگی و با حداقل عوارض و زمان بستری به راحتی امکان پذیر است .
به گفته پزشکان، هم اکنون بهترین روش جراحی آب مروارید استفاده از انجام عمل جراحی فیکو است که در این شیوه با استفاده از ایجاد یک شکاف کوچک در قسمت اتصال قرنیه به صلبیه چشم و با وارد کردن یک لوله ظریف و مخصوص به داخل چشم و با استفاده از امواج اولتراسوند، محتویات عدسی چشم را که دچار سفتی و کدورت شده است از چشم خارج کرده و به جای آن یک لنز داخل چشمی مناسب که نمره آن از قبل تعیین شده است را کار می گذارند.
مزیت استفاده از این روش نسبت به روش های قدیمی تر این است که در این روش شکاف ایجاد شده خیلی کوچک است و بعد از انجام عمل نیاز به استفاده از بخیه نیست، بنابراین عوارض ایجاد شده بسیار کم و تقریبا
” در حال حاضر درمان آب مروارید فقط از طریق انجام عمل جراحی امکان پذیر است و هیچ راه دیگری به غیر از انجام جراحی وجود ندارد . … ”

در حد صفر است و بیمار به سرعت دید طبیعی خود را به دست می آورد. طول دوره بستری در این روش بسیار کوتاه و در حد کمتر از یک شبانه روز است .
شایع ترین علت ایجاد آب مروارید عوامل ارثی است که معمولا در سنین ۴۰ سالگی به بالا اتفاق می افتد. آب مروارید در اثر وارد شدن ضربه در درجه دوم قرار دارد. از دیگر علل ایجاد آب مروارید می توان به بیماری هایی نظیر دیابت و فشار خون بالا اشاره کرد. همچنین در بعضی از موارد، آب مروارید به صورت مادر زادی نیز می تواند وجود داشته باشد.
به هر حال، علت آب مروارید هر چه باشد می بایست در زمان مناسب نسبت به انجام جراحی و رفع آن اقدام کرد. به طور کلی آب مروارید ها در سنین بالی ۴۰سالگی اتفاق می افتند، ولی گاهی اوقات ممکن است در زمان تولد کودک و به صورت مادرزادی هم وجود داشته باشد که در این حالت، یعنی مادرزادی به علت مطرح بودن فاکتور تنبلی چشم نباید فرصت درمان را از دست داد و بایستی در اولین فرصت نسبت به انجام جراحی اقدام نمود، چون در غیر این صورت باعث تنبلی شدید چشم کودک و گاهی اوقات ممکن است باعث نابینایی کودک شود.
در افراد بزرگسال هم در صورتی که زمان انجام عمل خیلی عقب بی افتد، ممکن است عدسی چشم که کدر شده به علت جذب آب و تورم آن باعث بالا رفتن فشار چشم و ایجاد آب سیاه شود که اگر این اتفاق بی افتد، فرد ممکن است حتی بعد از عمل هم دید خوبی بدست نیاورد.
این طور که پزشکان متخصص بر اساس تجارب خود و بررسی های علمی دریافته اند، بهترین موقع عمل آب مروارید معملا بستگی به علت و مقدار آن و سن فرد دارد و زمان مناسب عمل را پزشک مربوطه تعیین می کند.
در افراد بزرگسال بسته به شغل آنان، بهترین موقع برای عمل آب مروارید زمانی است که دید فرد به حدی کم شود که زندگی فرد را دچار اختلال کند. در این افراد همچنین بهترین موقع عمل زمانی محسوب می شود که فرد در شمارش انگشتان خود در فاصله نیم متری مشکل داشته باشد. اما در کودکان چنان چه آب مروارید جنبه مادرزادی داشته باشد، باید به صورت اورژانسی و در اولین فرصت اقدام به عمل جراحی کرد.

دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآژانس کاتریناتاژآیسان پروزازقصر شیرین
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدی
عضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
افتتاح گالری نقره همسر نیوشا ضیغمی با حضور چهره های مشهور!
افتتاح گالری نقره همسر نیوشا ضیغمی با حضور چهره های مشهور!
افتتاحیه نمایشگاه عکس نیکی کریمی با حضور چهره ها
افتتاحیه نمایشگاه عکس نیکی کریمی با حضور چهره ها
اکران مردمی فیلم سینمایی اسرافیل با حضور عوامل فیلم!
اکران مردمی فیلم سینمایی اسرافیل با حضور عوامل فیلم!
“فریبا کوثری” رازهای زندگی و تصاویر«فریبا کوثری»
“فریبا کوثری” رازهای زندگی و تصاویر«فریبا کوثری»
اکران خصوصی فیلم سینمایی کمدی انسانی با حضور چهره ها
اکران خصوصی فیلم سینمایی کمدی انسانی با حضور چهره ها
اکران مردمی فیلم سینمایی«بدون تاریخ،بدون امضا» با حضور عوامل!
اکران مردمی فیلم سینمایی«بدون تاریخ،بدون امضا» با حضور عوامل!
سارا بهرامی : برای بازی در دارکوب روزگار بسیار سختی را پشت سر گذاشتم!
سارا بهرامی : برای بازی در دارکوب روزگار بسیار سختی را پشت سر گذاشتم!
اولین اکران فیلم سینمایی آن سوی ابرها با حضور هنرمندان!
اولین اکران فیلم سینمایی آن سوی ابرها با حضور هنرمندان!
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآژانس کاتریناتاژآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x