چگونه می توانید شوهری ایده آل باشید؟

زندگی شغلی شما آقایان ارتباط مستقیمی با زندگی شخصی و خصوصیتان دارد. هر چه در خانه شادتر باشید و ارتباط بهتری با همسرتان داشته باشید، انرژی بیشتری دارید تا صرف کارتان کنید. ارتباط غلط با همسرتان، نیرویی را که برای موفق شدن در کارتان لازم است از وجودتان دور می کند و شما احساس می […]

زندگی شغلی شما آقایان ارتباط مستقیمی با زندگی شخصی و خصوصیتان دارد. هر چه در خانه شادتر باشید و ارتباط بهتری با همسرتان داشته باشید، انرژی بیشتری دارید تا صرف کارتان کنید. ارتباط غلط با همسرتان، نیرویی را که برای موفق شدن در کارتان لازم است از وجودتان دور می کند و شما احساس می کنید که دست به هرکاری که می زنید و وارد هر شغلی که میشوید دچار شکست می گردید. مقالاتی که منحصراً برای مردان نوشته شده خیلی کم می باشد. ولی من معتقدم که شوهران نیز دوست دارند بدانند که چگونه می توانند خانمشان را نسبت به خودشان متعهد و علاقمند نگه دارند . با رشد آگاهی شماست که متوجه می شوید نیازها و خواسته های زنان ممکن است با شما متفاوت باشد. با یادگرفتن و اجرای فنون زیر شما دارای همسری شاد، دوست داشتنی، حامی، علاقمند و وفادار می گردید و تغییرات معجزه آسایی را در زندگیتان پدید می آورید.

همسرتان را با زنان دیگر مقایسه نکنید.

هیچ موقع خانمتان را با زن دیگر، بویژه مادرتان، زن سابقتان یا نامزد قبلی تان مقایسه نکنید. هرگز درباره سایر روابطی که قبلا احتمالاً داشته اید مشتاقانه و با حسرت حرف نزنید.

با این اعمال شما عدم امنیت را درجایی که نباید باشد، ایجاد می کنید. مردی که می خواهد گذشته را دوباره زنده کند، به سوی دردسر می رود. به خاطر داشته باشید همسرتان می خواهد در زندگی شما مقدم ترین فرد باشد. وقتی شما الگویی را مثال می زنید مانند مادرتان ، همسر قبلی تان، دختر خاله تان، آن طور احساس کردن برای او خیلی سخت است، او باور می کند که باید دقیقاً عین آن الگو عمل کند و از آن پیروی کند. هر زنی دوست دارد بابت توانایی های خودش مورد تحسین قرار گیرد. به او اجازه دهید همان زن شایسته ای باشد که هست.

عشق خود را نسبت به همسرتان اثبات کنید .

زنان همیشه انتظار دارند که شوهرشان عشقش را به صورت محسوس و ملموس نشان دهد. در واقع، عشق را هر روز از راههایی کوتاه باید بر زبان آورد و نشان داد.

خرید هدیه های کوچک و تقدیم آن به شکلی خوشایند می تواند جالب و زیبا باشد. مثلا شما می توانید یک بسته شکلات بزرگ بخرید و به آن یادداشتی ضمیمه کنید، بدین مضمون: ?تقدیم به همسر بی نظیرم که همیشه به من خوبی و عشق می دهد.? هدیه هایی که خانمها دوست دارند شوهرشان به آنها تقدیم کند بدین قرارند : گل، کارت پستالهای زیبا همراه با نامه ای با دست خط خودتان، عطر، جواهرات، مجسمه های زیبا، کیف، لباس، بسته های شکلات (کاکائوهای تخته ای) و غیره. اگر امکان پیچیدن هدیه هست، حتما آن را با کادوهای رنگی زیبا بسته بندی کنید. زن ها دوست دارند خودشان بسته بندی ها را باز کنند. گرفتن هدیه، به زنها احساس با ارزش بودن می دهد و عدم دریافت هدیه این پیام را برای زن تداعی می کند که شما برای او هیچ ارزشی قائل نیستند.

روزهای مهم زندگی او را یادداشت کنید.

روزهایی که برای خانمتان خیلی مهم هستند و اگر شما آنها را فراموش کنید در حقیقت، ضربه جبران ناپذیری بر او وارد ساخته اید بدین قرارند: روز تولد خانمتان، سالگرد ازدواجتان، روز مادر و عید نوروز. حتما در این روزها سعی کنید که برای او هدیه بخرید و برای شام یا ناهار او را به رستوران ببرید . در روز تولد نوزادتان، به همسرتان به دلیل آن که نه ماه دوران سخت بارداری را گذرانده است هدیه مناسبی بدهید.

به همسرتان نگاه و توجه کنید.

دیدن زن و توجه نشان دادن به او ، احساس زنده بودن به وی می دهد . این کار به او احساسی می دهد که گویی برای شما خیلی اهمیت دارد. وقتی او احساس کند در نظرتان نامرئی است، قسمتی کوچک از عشق که در ابتدای زندگی احساس می کرد، خواهد مرد. بعضی از زنان معتقدند که اگر من به آرایشگاه بروم و حتی سرم را کچل کنم شوهرم نمی فهمد . شما باید تصمیم آگاهانه بگیرید که به همسرتان نگاه کنید و از او تعریف کنید که چقدر زیباست و نکات مثبت او را تحسین کنید. مثلا بگوئید این لباس چقدر به تو می آید و تو را زیباتر کرده است. یا تو پرشورترین زن دنیا هستی و من از تو خیلی راضی هستم. از زحماتی که بابت غذا کشیدی بسیار سپاسگزارم و رستورانی وجود ندارد که بتوان دست پخت ترا با او مقایسه کرد و غذا عالی بود. به بیان دیگر، هر فرصتی که به دست می آورید، او را تقویت و تحسین کنید. هیچ گاه او را در تنهایی یا در برابر دیگران خرد و تحقیر نکنید . زیرا زنی که درباره خود احساس خوبی دارد، تمام نیازهای شما را تامین می کند و به شما شادمانی هدیه می دهد.

عشق خودتان را بر زبان آورید.

خیلی از مردان از گفتن جمله ? دوستت دارم? پرهیز می کنند. چون تصور می کنند که او میداند که من دوستش دارم پس چرا باید بگویم. هر زنی نیاز دارد که جمله ? دوستت دارم? را دست کم سه بار در روز بشنود . این دو کلمه سحرآمیز و جادویی یعنی ? دوستت دارم? را بارها و بارها، دوباره و دوباره به او بگوئید . او از شنیدن این کلمات هرگز خسته نمی شود و با شنید این جمله دچار احساس بسیار خوبی می گردد.

زنان نیاز به صحبت کردن دارند.

شوهری که یاد می گیرد هر روز وقت صرف کند و با زن خود حرف بزند و به صحبتهای او گوش دهد، قلب او را برای همیشه تسخیر می کند. مردی که نیاز زن را برای صحبت کردن نادیده می گیرد ، همسری عصبانی و عیبجو پیدا خواهد کرد. وقتی او به شما غر می زند و ناله میکند و لحظه ای آرامتان نمی گذارد آنچه در واقع او می گوید این است : اگر نمی توانم با گفت و گویی خوب بر تو اثر بگذارم ، با مذاکره ای نامطبوع اثر خواهم گذاشت چون حتی بگو مگو بهتر از پوچی و خلائی است که وقتی با تو هستم احساس می کنم . آنچه او هر بار می گوید این است: ?لطفاً به حرف من گوش بده. می خواهم آنچه را برای من اتفاق افتاده و درباره آن نگرانم، با تو در میان بگذارم. در واقع، پند یا نصیحت و راه حلی نمی خواهم، فقط می خواهم حرفم را بشنوی و آنچه را می گویم درک کنی و به احساس من اهمیت بدهی.?

صحبتهای همسرتان را ترجمه کنید.

اطمینان داشته باشید هر بار که می گوید خودت را برای تهیه هدیه بی جهت ناراحت مکن. ترجمه: از ته دل آن را می خواهد. زن می گوید: اوه عزیزم، مجبور نیستی آن کار را بکنی. ترجمه: بله، آن کار را بکنید. به خاطر من خودت را به زحمت نینداز . ترجمه : دقیقاً کاری است که باید بکنید.

احساسات خود را نشان دهید .

مرد شجاع می تواند احساسات واقعی خودش را قبول کند. مرد ضعیف همیشه در پشت نقاب ناوابستگی و بی تفاوتی مخفی می شود و باعث می شود که از زنی که دوستش دارد فاصله بگیرد. به زن زندگی خویش این فرصت را بدهید که پی ببرد مورد نیاز است.

بگذارید او امیدها ، رویاها و موفقیت های شما را بداند، ولی بگذارید در ترسها و ناامیدی های شما نیز شرکت داشته باشد. زنها در آزاد سازی احساساتشان ، مسیری طولانی را پیموده اند، اکنون نوبت شما آقایان است، هر موقع که زنتان احساس درد می کند بهتر است با او همدردی کنید تا این که بگویید : ?خوب، چقدر ناله می کنی؟? ?شکایت را بس کن? ، ?برو یک آسپرین بخور? و سعی کنید این پیامها را به او منتقل کنید . ?می شنوم چه داری می گویی?، ?می خواهم به تو آرامش و راحتی بدهم?. آقایان برای یک بار هم که شده این شیوه را امتحان کنید تا به صحت و درستی آن پی ببرید.

با نام های خودمانی او را صدا بزنید .

نام های خودمانی فراوانی وجود دارند که برای صمیمت بیشتر می توان از آنها استفاده کرد . چیزهایی از قبیل: خوشگله، عسلم، آرزویم، چشم آبی، شاهزاده خانم، پرنسس، قلبم، گلم، چراغ زندگی ام؛ عروسکم، و هزارها کلمات خوشایند دیگر.

می دانم که بعضی از شما خواهید گفت: اگر زنم را با یکی از اسامی بالا صدا کنم، او خواهد گفت من دیوانه شده ام و باید به تیمارستان بروم. ولی شما امتحان کنید و یکی از آن اسامی را با صمیمیت، نه به صورت مسخره، به او بگویید . ممکن است ابتدا برایش تعجب آور باشد، ولی کم کم به آن عادت می کند و از شنیدن لذت می برد. اگر قبلا چنین کارهایی نکرده اید اول کلمات معمولی را به کار ببرید و کم کم از کلمات خودمانی تر استفاده کنید.

از او عکس بگیرید.

به او بگویید دوست دارید جدیدترین عکس او را داشته باشید تا آن را در کیف بغلی خود بگذارید. پیامی که این خواسته شما، برای زنتان می فرستد این است : او می خواهد هرکسی بداند من همسرش هستم، چقدر من برای او مهم هستم، به نظر او من زیبا هستم وگرنه چنین کاری را نمی کرد.

به او استراحت هدیه بدهید .

اگر بچه های کوچکی دارید، یک شاخه گل سرخ را همراه با یادداشتی بدین مضمون روی بالش او قرار دهید : ?این یادداشت از تو دعوت می کند فردا صبح هر قدر که می خواهی بخواب، چون استحقاقش را داری. شوهر عاشقت از بچه ها مواظبت خواهد کرد. وقتی از خواب بلند میشوی ساعتی را صرف کارهای خودت بکن، برو خرید و لذت ببر. ?

یک روز مرخصی بگیرید.

به خاطر او از محل کارتان یک روز مرخصی بگیرید ، این عمل شما ثابت می کند که زنتان را دوست دارید . به او بگویید سرتاسر روز در اختیارش هستید تا هر کاری می گوید انجام دهید. آن کارهاممکن است شامل انجام دادن بعضی از کارهای خانه، قدم زدن با او یا رفتن به خرید باشد.

سرتاسر روز با او خوش اخلاق باشید و به دلش رفتار کنید. پیامی که او از این عمل می گیرد این است : تو بیش از کارم برایم ارزش داری. می خواهم عشقم را به تو ثابت کنم.

بدون هیچ مناسبتی برایش هدیه بفرستید .

بی هیچ مناسبتی هدیه یا دسته گلی به محل کار زنتان بفرستید بگذارید همه همکارانش بدانند شما چقدر دوستش دارید. چنین کاری برای زن اقدامی شاعرانه و رویایی است.

قرار ناهار باهم بگذارید .

ناهار را با هم بیرون بخورید . این فکر که شما از محل کارتان مرخصی گرفته اید تا ناهار را با زنتان بخورید سبب می شود که او احساس کند فردی استثنائی است و برای او خیلی مهم هستید.

شام بخرید و به خانه بیاورید.

پس از آن که به محل کارتان رفتید به زنتان تلفن بزنید و پس از خوش و بش کردن با وی، بگویید نگران تهیه شام نباشد، زیرا شما شام می خرید و به خانه می آورید .

به او آرامش بدهید .

آخرین اثر نویسنده مورد علاقه اش را بخرید . پس از صرف شام کتاب را به او بدهید و از وی بخواهید روی صندلی راحتی بنشیند، آرام و دور از دغدغه خاطر کتاب را بخواند و خودتان به کارهای خانه و نظافت آن رسیدگی کنید. مطمئن هستم به خاطر رفتار عالی شما ، بعدها او چندین برابر برایتان جبران و فداکاری می کند.

با هم غذا بپزید .

پختن غذایی را به کمک یکدیگر برنامه ریزی کنید . غذایی را انتخاب کنید که قبلا درست نکرده اید. از روی کتاب آشپزی تصمیم بگیرید چه غذایی را بپزید . برای خرید مواد غذایی با هم بیرون بروید و میز غذا را با همکاری یکدیگر بچینید . فراموش نکنید هنگام پختن غذا همواره قربان صدقه اش بروید.

از او تعریف و تمجید کنید.

بار دیگر که در حضور زوجی هستید در برابرشان از همسر خود تعریف کنید ممکن است زنتان شرمنده شود، اما در اصل از این کار لذت خواهد برد. تعریف در برابر دیگران سه برابر اثر بخش تر است.

در همه جا یادداشت بچسبانید .

کاغذ چسب دار بخرید. بر روی آنها پیامهایی مانند ?دوستت دارم? ، ?تو زیبایی?، ?تو یک دنیا برایم ارزش داری?، ? بچه هایمان خوشبخت اند که مادری چون تو دارند.? این کاغذها را میتوانید درجاهای مختلف خانه تان بچسبانید . او از دیدن این پیامها لذت می برد.

برایش شعر بخوانید .

کتاب شعر زیبایی بخرید و یا از کتابخانه بگیرید و شعر مورد علاقه تان را که تصور می کنید بیانگر احساس شماست برای او بخوانید . اگر صدای خوبی دارید یکی از ترانه های زیبا را برایش زمزمه کنید.

برایش مهمانی بگیرید.

یک مهمانی غافلگیر کننده با عنوان ? تو استثنائی هستی? برگزار کنید و دوستان و همکارانش را دعوت کنید. آنان را تشویق کنید تا مطالبی در مورد استثنائی بودن زن شما، هرچند کوتاه بنویسند . ممکن است این کار باعث شود او خجالت بکشد ولی در اصل از آن لذت می برد.

اینها روشهایی است که به کمک آنها می توانید به زندگی زنتان نشاط و شادابی و لذت بدهید. فراموش نکنید که با داشتن زنی شاداب و سرزنده و خشنود می توانید از زندگی خانوادگیتان و همچنین شغلی تان رضایت خاطر پیدا کنید.

روزنامه همشهری

چگونه می توانید شوهری ایده آل باشید؟

دندانهای افراد مشهور قبلا چگونه بود ؟!! + تصاویر
سوپرایزهای عاشقانه با ....
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
نگاه ویژه
گزارش تصویری
سوژه های خنده دار
مروری بر گذشته

محبت را از کودک دریغ نکنید

محبت را از کودک دریغ نکنید

«کیست های شکلاتی» ارمغان تلخ مصرف لوازم آرایشی

«کیست های شکلاتی» ارمغان تلخ مصرف لوازم آرایشی

رابطه عجیب «قد بلند» با «سرطان» در آقایان!

رابطه عجیب «قد بلند» با «سرطان» در آقایان!

احتمال سکته قلبی در مردانی با کدام گروه خونی بیشتر است؟!

احتمال سکته قلبی در مردانی با کدام گروه خونی بیشتر است؟!

کودکتان را در کلاس مناسب ثبت نام کنید

کودکتان را در کلاس مناسب ثبت نام کنید

درمان کاهش میل جنسی در زنان

درمان کاهش میل جنسی در زنان

تاثیر بهداشت دهان و دندان بر آلت تناسلی مردان

تاثیر بهداشت دهان و دندان بر آلت تناسلی مردان

فیبروم رحم و آنچه باید در باره آن بدانید

فیبروم رحم و آنچه باید در باره آن بدانید
سایر مطالب زنان ، مردان ، کودکان
Polywash