بچه هاي که نق نقو هستند

كودك تقريبا در همه موارد از جمله خوراك، پوشش، بازي كردن، دوست يابي و استفاده از وسايل به شما تكيه مي كند. او مجبور است براي برطرف كردن نياز خود رضايت شما را جلب كند و گاهي اين مسئله باعث ايجاد درگيري بين او و شماست. نق زدن، صداي كودكي است كه احساس ضعف مي […]

كودك تقريبا در همه موارد از جمله خوراك، پوشش، بازي كردن، دوست يابي و استفاده از وسايل به شما تكيه مي كند. او مجبور است براي برطرف كردن نياز خود رضايت شما را جلب كند و گاهي اين مسئله باعث ايجاد درگيري بين او و شماست.

نق زدن، صداي كودكي است كه احساس ضعف مي كند. او براي جلب توجه ديگران كم كم تن صداي خود را بالا و بالاتر مي برد.كودك كاري را انجام مي دهد كه برايش نتيجه بخش باشد. نق مي زند به اميد اينكه از شما پاسخ بگيرد حتي اگر پاسخ منفي هم باشد او را به هدف رسانده است.

به جاي اينكه بر روي عمل نق زدن او تمركز و تاكيد كنيد سعي كنيد علت نق زدن او را متوجه شويد. آيا مي داند نق زدن كار ناخوشايند و آزاردهنده اي است؟ برخلاف آنچه والدين تصور مي كنند كودك تصور منفي از عمل نق زدن خود ندارد.
صداي نق زدن او را ضبط كنيد و در شرايطي كه هر دوي شما آرامش داريد نوار را برايش پخش كنيد و برايش توضيح دهيد اين نوع صداهاي آزاردهنده باعث مي شود كسي به حرف گوينده توجه نكند.
به موقع به درخواست كودك پاسخ دهيد

وقتي كودك در جلب توجه ديگران تلاش مي كند و شكست مي خورد متوسل به نق زدن مي شود. به همين دليل درست همان زمان كه شما مشغول صحبت كردن با دوستان هستيد شروع به نق زدن مي كند. بهتر است وقتي كودك به زبان خودش و در حالت طبيعي چيزي را از شما خواست در صورت امكان به درخواست او پاسخ دهيد.

در ضمن برايش توضيح دهيد. هرگاه شما به كار ديگري مشغول هستيد قادر نخواهيد بود به او پاسخ گوييد. پس فقط در صورتي كه خواسته اش بسيار ضروري و حياتي است آن را مطرح كند. در غير اين صورت منتظر بماند تا كار شما تمام شود. مسلما اگر درخواست او منطقي باشد شما به او پاسخ خواهيد داد.

حتي در زماني كه مشغول كار مهم ديگري هستيد قبل از شروع كار يا در حين انجام كار به او بگوييد «عزيزم مي دانم به كمك من نياز داري ولي اگر كمي صبر كني حتما به كمك تو خواهم آمد.» با اين كار نشان مي دهيد كه به او اهميت مي دهيد. اما مراقب باشيد كه مكرر نگوييد «بعداً، بعداً». مي توانيد او را براي مدت كوتاهي منتظر نگه داريد و اين انتظار كشيدن ها براي او سازنده است. در اين صورت از او تشكر كنيد تا متوجه شود صبر او باعث خوشحالي و رضايت شماست.
به او كمك كنيد احساس خود را بيان كند.گاهي كودكان نق مي زنند زيرا نمي توانند احساس خود را بروز دهند. پس به كودك كمك كنيد احساس خود را بيان كند «مي بينم ناراحت هستي. آيا به خاطر اين است كه در حال حاضر كسي نمي تواند تو را به پارك ببرد؟» اين كار كمك مي كند باب گفت وگو باز شود. البته زماني كه كودك مشغول نق زدن است زمان مناسبي براي نصيحت كردن نيست ولي مي توانيد در موقعيت هاي مناسب كه او در حالت آرامش است برايش توضيح دهيد كه نق زدن راه مناسبي براي رسيدن به هدف نيست و حتي باعث مي شود او شانس كمتري براي رسيدن به هدف داشته باشد. اگر مودبانه درخواست خود را مطرح كرد به او پاسخ دهيد و از او تشكر كنيد.

در اين صورت متوجه مي شود از اين طريق سريع تر به هدف رسيده است و ديگر دليلي براي نق زدن نمي بيند. زماني كه كودك گرسنه يا خسته است بدخلق مي شود. چگونه از كودك گرسنه انتظار داريد در سوپرماركت مملو از خوراكي هاي متنوع بفهمد كه خوردن يك بستني اشتهاي او را براي شام از بين خواهد برد؟! قبل از رفتن به سوپرماركت او را سير كنيد و يا خوراكي هاي سالم همراه خود ببريد تا در صورت لزوم آن را ميل كند و مجبور نشويد او را كشان كشان از سوپرماركت به خانه ببريد.
درخواست بايد مودبانه باشد

درخواست كودك چه با دليل و چه بي دليل در صورتي كه بي ادبانه باشد نبايد او را به هدف برساند. به او بگوييد «تا زماني كه نق مي زني اصلا متوجه نمي شوم چه مي گويي، لطفا از صداي معمولي براي صحبت كردن استفاده كن، خوشحال خواهم شد كه به صحبت هاي تو گوش كنم.» و تا لحن خود را تغيير نداده به او هيچ پاسخي ندهيد و تسليم نشويد.شما مجبور نيستيد به او پاسخ مثبت بدهيد.

گاهي اوقات حتي با اينكه با لحن مودبانه درخواستي دارد، به دليل اين كه خلاف مقررات است مجبوريد درخواستش رارد كنيد. ولي فراموش نكنيد از او تشكر كنيد. «متاسفم كه الان نمي تواني بازي كني چون وقت خواب است، متشكرم كه مودبانه از من درخواست كردي».
به مقررات پايبند باشيد

كودكان خوب مي دانند چگونه از فرصت ها استفاده كنند. لذا در مكان هاي عمومي شروع به نق زدن مي كنند. به مقررات پايبند باشيد و تحت هيچ شرايطي آن را زير پا نگذاريد و تسليم نشويد.مهم نيست در كجا و با چه كسي هستيد و كودك چه لحني را به كار برده است. بر خود مسلط باشيد و عصباني نشويد.

هرگز نگوييد «برو هر كاري مي خواهي بكن فقط مزاحم ما نشو» اگرچه اين جمله موقتا شما را نجات مي دهد ولي مجبور خواهيد شد هميشه به همين شكل عمل كنيد.

منبع:روزنامه کیهان

بچه هاي که نق نقو هستند

لباس زیر و لباس شب های زیبای زنانه
دندانهای افراد مشهور قبلا چگونه بود ؟!! + تصاویر
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
پربیننده ترین خبرها
مروری بر گذشته

مقابله با سفیدی مو در زنان

مقابله با سفیدی مو در زنان

عامل خود ارضایی در کودکان

عامل خود ارضایی در کودکان

افزایش توان جنسی مردان و تولید مایع منی

افزایش توان جنسی مردان و تولید مایع منی

سندرم داون در بارداری چه علائمی دارد؟

سندرم داون در بارداری چه علائمی دارد؟

واکسن کزاز در بارداری را چه موقع تزریق کرد؟

واکسن کزاز در بارداری را چه موقع تزریق کرد؟

محبت به کودک زیر دو سال

محبت به کودک زیر دو سال

مراجعه کودکان دیابتی به چشم پزشک

مراجعه کودکان دیابتی به چشم پزشک

تاثیر هورمون جنسی بر رشد مو های مردانه

تاثیر هورمون جنسی بر رشد مو های مردانه

تاثیر اسب سواری بر کودک

تاثیر اسب سواری بر کودک

قضاوت ناعادلانه در دعوای کودکان

قضاوت ناعادلانه در دعوای کودکان

عدم تمایل زنان شاغل به خانه داری

عدم تمایل زنان شاغل به خانه داری

مکمل های ضروری زنان بعد از ۳۵ سالگی

مکمل های ضروری زنان بعد از ۳۵ سالگی

علت اصلی اختلالات نعوظ در مردان چیست؟

علت اصلی اختلالات نعوظ در مردان چیست؟

افکار جنسی مردان

افکار جنسی مردان

آشپزی کردن برای کودکان مفید است

آشپزی کردن برای کودکان مفید است

فشار خون در زنان باردار

فشار خون در زنان باردار
سایر مطالب زنان ، مردان ، کودکان
فروشگاه پارس نوران شرقتیوب آی آر