” ZCR ” خودروی رویایی پژو +عکس

” ZCR ” خودروی رویایی پژو +عکس

طراحی نوآورانه، اتاق لوکس، پیشرانه‌های کم مصرف و دوستدار محیط زیست و لذت رانندگی، جزئیاتی است که در این خودرو جذاب می‌توان یافت. ذوق و دانش طراحان و مهندسین پژو را می‌توان در ZCR مشاهده کرد، ضمن اینکه طراحی آن بیانگر یک پژو اصیل است.     به گزارش آخرین نیوز به نقل از همشهری، […]

طراحی نوآورانه، اتاق لوکس، پیشرانه‌های کم مصرف و دوستدار محیط زیست و لذت رانندگی، جزئیاتی است که در این خودرو جذاب می‌توان یافت. ذوق و دانش طراحان و مهندسین پژو را می‌توان در ZCR مشاهده کرد، ضمن اینکه طراحی آن بیانگر یک پژو اصیل است.

 

 

به گزارش آخرین نیوز به نقل از همشهری، غول خودروسازی فرانسه، اروپا و جهان بار دیگر دست به یک نوآوری شگفت انگیز زده و محصولی تازه را روانه بازار ساخته است. پژو ZCR برای سازندگانش رویایی بود که به حقیقت پیوست تا عرصه جدیدی را در تاریخ این کمپانی برای تحقق شعار «خودرویی برای زندگی» رقم بزند.
 
http://www.hamshahrimags.com/Images/News/Smal_Pic/25-7-1389/IMAGE634228961772812500.jpg

رادین حیدری در بخش «خودرو» شماره ۱۴ از دور جدید انتشار نشریه دانستنیهای گروه مجلات همشهری، به این مدل تازه وارد پژوی فرانسه پرداخته که خودروسازی شناخته شده در ایران هم به شمار می رود. مدل های ۲۰۵،۲۰۶،۲۰۷،۴۰۵،۴۰۷ و … در ایران توسط رانندگان ایرانی امتحان شده است.

او در توضیح ابتدای گزارش خود نوشته است: طراحی نوآورانه، اتاق لوکس، پیشرانه‌های کم مصرف و دوستدار محیط زیست و لذت رانندگی، جزئیاتی است که در این خودرو جذاب می‌توان یافت. ذوق و دانش طراحان و مهندسین پژو را می‌توان در ZCR مشاهده کرد، ضمن اینکه طراحی آن بیانگر یک پژو اصیل است.

بخش هایی از این گزارش در ادامه می آید. متن کامل را در تازه ترین شماره "دانستنیها" بخوانید.

گاهی اوقات کمپانی پژو گامی جسورانه برداشته و خودروهایی منحصر به فرد را در قالب طراحی‌های مفهومی معرفی می‌کند که بعدها به‌دلیل استقبال گسترده مردم از آنها، پژو مصمم می‌شود تا طرح را به تولید انبوه برساند. همین اتفاق برای  RCZ افتاد. در سپتامبر ۲۰۰۷ در نمایشگاه فرانکفورت، پژو از خودرو مفهومی ۳۰۸ RCZ رونمایی کرد که در واقع تمرینی در طراحی خودرو برای پژو بود. استقبال گسترده از این مدل، پژو را بر آن داشت تا آن را بالاخره امسال به تولید انبوه برساند.

تبدیل ۳۰۸ RCZ مفهومی به RCZ برای تولید انبوه، نیازمند اراده، خلاقیت، جسارت و دقت مهندسان پژو بود تا بتوانند استایل و ظاهر ۳۰۸ RCZ مفهومی را به RCZ واقعی منتقل کنند. علاوه بر این مورد که عنصر کلیدی در تولید RCZ بود، قابلیت‌های رانندگی و کیفیت و دقت تولید به نمونه تولیدی آن افزوده شد. هدف از طراحی و ساخت این «کوپه کامپکت ۲ ۲» ارائه خودرویی منحصر به فرد بود که ذوق و هنر مهندسان را در تک‌تک خطوط بدنه آن می‌توان مشاهده کرد. این کوپه، جوانان جویای هیجان را هدف قرار داده است. علاوه بر این، RCZ اولین خودرو تولیدی پژو است که از سیستم عددی رایج این کمپانی (که در آن یک یا دو عدد صفر در وسط به چشم می‌خورد) برای نامگذاری بهره نمی‌برد.

از آنجا که لذت رانندگی، یکی از معیارهای ساخت RCZ بوده است، این کوپه به پیشرانه ۶/۱ لیتری THP با قدرتی بیش از ۲۰۰ اسب بخار تجهیز شده است که علاوه بر عملکرد و واکنش مناسب، به دلیل به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید و کاهش وزن بدنه، مصرف سوخت و تولید آلاینده‌ها در آن کاهش یافته است؛ به طوری که در هر کیلومتر فقط ۱۳۹ گرم کربن دی اکسید از خروجی آن خارج می‌شود.

نمونه پاک‌تر RCZ پیشرانه هیبریدی دارد. این سیستم حرکتی که مشابه پژو هایبریدی ۳۰۰۸ است، از پیشرانه درون‌سوز ۲ لیتری با ۱۶۳ اسب بخار قدرت در جلو و موتور الکتریکی به قدرت ۳۷ اسب بخار در عقب بهره می‌برد که فقط ۹۵ گرم در هر کیلومتر، کربن دی اکسید تولید می‌کند.
برای نظارت بیشتر در تولید و دقت مونتاژ قطعات،پژو RCZ در تأسیسات تولید مگنا استیر (MagnaSteyr)در اتریش ساخته می‌شود. کمپانی مذکور، مهارت خاصی در تولید خودروهای منحصر به فرد در تیراژ پایین دارد و به همین دلیل شهرتی جهانی یافته است. بد نیست بدانید که خودروهای لوکس و گران‌قیمتی چون استون‌مارتین نیز با کیفیت بالا و دقت در ساخت ظاهری شیک و داینامیک در همین کارخانجات تولید می‌شوند.

ظاهری شیک و داینامیک

شیک، زیبا و پویا صفاتی هستند که در طراحی پژو RCZ موج می‌زنند. منحصر به فرد‌ترین بخش این طراحی سقف خودرو است که از دو برجستگی تشکیل شده است و حباب دوتایی (double bubble) نامیده می‌شود. این طراحی ویژه گویای کیفیت و دقت ساخت و تولید RCZ است. شیشه شیبدار جلو، سقف مشکی رنگ و شیشه تیره عقب با طراحی ویژه در کنار کمان آلومینیومی سقف، ظاهری پویا و در حال حرکت را به این کوپه بخشیده است. خطوط زیبا و برجسته بدنه در کنار سقف حباب دوتایی و ارتفاع نسبتا پایین (۳۶/۱ متر) قابلیت آیرودینامیک خوبی به ماشین می‌دهد. اسپویلر فعال عقب نیز در دو حالت قابل تنظیم است که با توجه به سرعت می‌توان یکی را انتخاب کرد که باعث افزایش تعادل بر روی جاده و همچنین کاهش مصرف سوخت می‌شود.

طراحی اتاق

اتاق RCZ را قطعا می‌توان یکی از شیک‌ترین و ممتازترین کابین‌ها، نه تنها در کلاس کوپه‌ها بلکه در اغلب خودروها دانست. موقعیت قرارگیری راننده بسیار ارگونومیک است و تمام ادوات و دکمه‌ها در دسترس او قرار دارند. کنسول مرکزی شیبدار، طراحی سیال و کارآمدی دارد و کار با آن بسیار راحت است. یک ساعت عقربه‌ای با طراحی زیبا بین دو دریچه کولر خودنمایی می‌کند. کنسول مرکزی از ماده نرمی ساخته شده است که هنگام کار با آن  احساس خوبی به کاربر دست می‌دهد.

چرم ضخیم و مرغوب که برای روکش صندلی‌ها و بعضی بخش‌های دیگر همچون درها به کار رفته، در رنگ‌های متنوعی قابل سفارش است.این اتاق شیک، جدیدترین امکانات و تجهیزات روز را دارد که سیستم  چند رسانه‌ای سه‌بعدی از نوع WIP، سیستم صوتی پیشرفته جی‌بی‌ال، ورودی انواع مختلف یو اس بی و… را شامل می‌شود. این کوپه با صندوق باری به حجم ۳۸۴ لیتر، فضای مناسبی برای بار چهار سرنشین دارد، به علاوه اینکه فضای اندکی در کف صندوق بار تعبیه شده است. ضمنا با خواباندن صندلی‌های عقب فضای بار به ۷۶۰ لیتر افزایش می‌یابد. صندلی‌های عقب به دلیل طراحی حباب دوتایی سقف، فضای پشت سر مناسبی را برای دو سرنشین به ارمغان می‌آورد.

عملکرد و دینامیک رانندگی ،  آپشن‌ها و حداکثر ایمنی از دیگر بخش های این گزارش جذاب و خواندنی است که به تفصیل، این موارد را توضیح داده است.

دانستنیها  در شماره ۱۴ علاوه بر گزارش فوق ، این گزارش ها را دارد  : ماجرای کرم جاسوسی در بخش «نرم افزار»، بررسی مهم ترین اکتشافات فضایی در « جهان نما» ، تاریخچه پول کاغذی در «کتاب تاریخی» و پرونده ای درباره هواپیماهای آینده . اگر می خواهید بدانید اجداد بی تمدن انسان چه غذاهایی می خوردند ، گزارش « اعماق» را بخوانید. «سینما عجایب» به آثار استیون اسپیلبرگ پرداخته و در قسمت «چهره ماندگار» با دکتر محمد جعفر ملکوتی گفتگو شده است. آن را از روزنامه فروشی ها بخواهید.

دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآزانس کاترینادکتر تاجبخش
عضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژ
عضویت در تلگرام
زشت ترین هنرمندان هالیوود را بشناسید!(۲)
زشت ترین هنرمندان هالیوود را بشناسید!(۲)
دوروتی مالون بازیگر برنده جایزه اسکار درگذشت!
دوروتی مالون بازیگر برنده جایزه اسکار درگذشت!
زشت ترین ستاره های هالیوود را بشناسید!(۱)
زشت ترین ستاره های هالیوود را بشناسید!(۱)
الن پمپئو بازیگر «آناتومی گری» گران ترین بازیگر شد!
الن پمپئو بازیگر «آناتومی گری» گران ترین بازیگر شد!
انتقاد بریژیت باردو بازیگر فرانسوی از افشاگری های جنسی در هالیوود!
انتقاد بریژیت باردو بازیگر فرانسوی از افشاگری های جنسی در هالیوود!
بازیگران زن مشهور که علیه دونالد ترامپ اعتراض می کنند!
بازیگران زن مشهور که علیه دونالد ترامپ اعتراض می کنند!
چهره هایی که به دلیل ظاهر جذاب شان ستاره شده اند!(۲)
چهره هایی که به دلیل ظاهر جذاب شان ستاره شده اند!(۲)
کاترین دونوو پس از نامه جنجالی اش از قربانیان آزار جنسی عذرخواهی کرد!
کاترین دونوو پس از نامه جنجالی اش از قربانیان آزار جنسی عذرخواهی کرد!
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآزانس کاترینادکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x