گفتگوی کواکبیان با مردم در غرفه مردمسالاری +عکس

گفتگوی کواکبیان با مردم در غرفه مردمسالاری +عکس

به گزارش آخرین نیوز، دکتر مصطفی کواکبیان مدیر مسوول روزنامه مردم سالاری، بعد از ظهر روز پنج شنبه با حضور در غرفه روزنامه در هفدهمین نمایشگاه مطبوعات، در جمع پرشور بازدیدکنندگان به پرسش های آنها در مورد مسایل مختلف سیاسی و اجتماعی و همچنین عملکرد روزنامه مردم سالا ری پاسخ داد. دراین دیدار صمیمانه بازدیدکنندگان […]

به گزارش آخرین نیوز، دکتر مصطفی کواکبیان مدیر مسوول روزنامه مردم سالاری، بعد از ظهر روز پنج شنبه با حضور در غرفه روزنامه در هفدهمین نمایشگاه مطبوعات، در جمع پرشور بازدیدکنندگان به پرسش های آنها در مورد مسایل مختلف سیاسی و اجتماعی و همچنین عملکرد روزنامه مردم سالا ری پاسخ داد. دراین دیدار صمیمانه بازدیدکنندگان پرسش های خود را مطرح کرده و به بحث و تبادل نظر با دکتر مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالا ری و عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس شورای اسلا می پرداختند.

کواکبیان روز پنجشنبه همچنین از غرفه های دیگر نیز بازدید کرد. وی در بازدید از غرفه خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا با بیان این که اطلاع رسانی قطره کانی در مورد نحوه  اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اثر معکوس دارد، گفت: دولت باید هرچه سریع تر در زمینه نحوه  اجرای این قانون اطلاع رسانی کند; چرا که قرار است خانواده ها به مدیریت اقتصادی زندگی شان بپردازند.

عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس با انتقاد از نحوه  اطلاع رسانی دولت در مورد اجرای هدفمند کردن یارانه ها گفت: اطلاع رسانی قطره چکانی باعث می شود که مردم خود را با شایعات سرگرم نمایند. این در حالی است که با اطلاع رسانی شفاف دیگر مردم به شایعات توجه نمی کنند.

وی در ادامه با بیان این که دولت بایستی قیمت ها را در طول ۵ سال آینده اصلاح نماید، افزود: این که چند درصد از قیمت ها امسال اصلاح می شود و چند درصد آن برای ۴ سال آینده می ماند مشخص نیست و حتی ما نمایندگان نیز اطلاعی از آن نداریم. بنابراین این جا این سوال پیش می آید که چه اشکالی وجود دارد که مثلا در حوزه  حامل های انرژی یا کالاهای یارانه ای درصد افزایش قیمت ها مشخص شود.

نماینده  مردم سمنان در خانه ملت هم چنین با انتقاد از مشخص نشدن مبلغ و نحوه  یارانه ها در مدتی معلوم گفت: در حال حاضر مشخص نیست ۸۱ هزار تومان یارانه های نقدی که در برخی از شهرها واریز شده است برای چند ماه مردم است. مگر قرار نیست که خانواده ها به مدیریت اقتصادی زندگی شان بپردازند؟ پس مطمئنا باید آنها بدانند که این پول برای چند ماه آنها در نظر گرفته شده است.

کواکبیان با تاکید بر این که اطلاع رسانی به مردم باعث اعتماد بیشتر آنها به دستگاه های دولتی و داشتن آسودگی خاطر روانی می شود، گفت: با وجودی که اعلام کرده اند در همه این موارد توضیحاتی را مطرح می کنند اما تا کنون این اتفاق نیفتاده است. به طور مثال در مورد قیمت بنزین اظهارنظرهای متفاوتی از سوی مسوولان مربوطه مطرح می شود، که مطمئنا این نوع اطلاع رسانی اثر معکوسی را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر دنبال جلوگیری از آثار زیان بار تورم هستیم، باید با تدابیری از تورم انتظاری نیز جلوگیری به عمل آید که مطمئنا این نوع اطلاع رسانی تورم انتظاری را تشدید کرده و با حجم یارانه ها شوکی به جامعه وارد می شود. از این رو دولت بایستی هرچه زودتر در زمینه نحوه  اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اطلاع رسانی شفافی انجام دهد.

این نماینده  مجلس هشتم در ادامه با بیان این که مجلس هشتم به شدت طرفدار اجرای قانون هدفمند کردن یارانه هاست، گفت: از آن جا که این قانون در مجلس هشتم تصویب شد و دولت دهم نیز این لایحه را به مجلس آورد، مجلس طرفدار اجرای آن است و معتقد است که باید دولت را در اجرای آن کمک کرد.

کواکبیان افزود: مجلس و دولت بایستی با کمک یکدیگر این قانون را اجرا کنند که این موضوع منوط به این است که دولتی ها با مجلس هماهنگی بیشتری داشته باشند تا نمایندگان نیز به راحتی از دولت پشتیبانی کنند.

به گزارش ایسنا، مدیرمسوول روزنامه مردم سالاری هم چنین در آسیب شناسی از مهم ترین مشکل فضای رسانه ای کشور گفت: در حال حاضر شاهد اعمال برخی محدودیت ها از سوی دستگاه های حاکمیتی و دولتی و هم چنین از ناحیه اصحاب رسانه در فضای رسانه ای موجود هستیم.

وی افزود: گاهی در فضای رسانه ای شاهدیم که ارباب رسانه، خودسانسوری هایی را انجام می دهند که هیچ ضرورتی ندارد. بدان معنا که خط قرمزهای خودساخته ای را بدون داشتن جنبه قانونی و واقعی اعمال می کنند که این موضوع توسط عده ای دامن زده می شود و ارباب جراید را به خودسانسوری وادار می کند.

نماینده  مردم سمنان در خانه ملت با تاکید بر این که بایستی خط قرمزهای قانونی رعایت شود و هیچ نیازی به اعمال خط قرمزهای خودساخته نیست، گفت: به طور مثال در مورد این که نباید مردم را از اجرای هدفمند کردن یارانه ها در کشور بترسانیم می توان در نشریات و جراید کار کرد و موضوعی منطقی و عقلانی است و حتی ممکن است رسانه ها نیز در این رابطه توصیه هایی نیز داشته باشند، اما این که در انتقادی به دولت گفته شود که چرا اطلاع رسانی شفاف صورت نمی گیرد و عملکردش به گونه ای است که تنها شبهه برای مردم ایجاد می کند، خط قرمز تلقی نمی شود و حتی به نوعی کمک به اجرای صحیح هدفمند کردن یارانه ها نیز محسوب می شود.

نماینده  مجلس شورای اسلامی با بیان این که برخی اعمال محدودیت ها در مطبوعات، قانونی نیست و برخی دست اندرکاران مطبوعات سلیقه ای برای خود اعمال محدودیت در نظر می گیرند، گفت: گاهی برخی از اصحاب رسانه تحت عنوان مقابله با جنگ نرم، محدودیت هایی برای خود اعمال می کنند که جواب برعکس می دهد; به گونه ای که آن عمل آنها در راستای جنگ نرم است. به عبارت دیگر با تجزیه و تحلیل مناسب می توان به این نتیجه رسید که برخی اعمال سلیقه ها در راستای جنگ نرم انجام می شود.

کواکبیان در ادامه به ارایه مثالی پرداخت و گفت: ما در روزنامه مردم سالاری در موردی خاص پی گیری کردیم و متوجه شدیم که آن مورد مصوبه شورای عالی امنیت ملی را ندارد و تنها دستگاهی خاص به صورت شخصی از روزنامه ها خواسته که آن مطلب را منتشر نکنند و هیچ مبنای قانونی نداشته است.

مدیرمسوول روزنامه مردم سالاری در ادامه گفت: جدا از مشکلات مربوط به اقتصاد مطبوعات و مشکلات مرتبط با آموزش نیروهای حرفه ای در مطبوعات و به چالش کشیدن سایت های خبری و شبکه های اینترنتی و هم چنین پیشرفت وسایل فنی و دیجیتالی و ماهواره ای می توان گفت که سرانه مطالعه مطبوعات در ایران حتی در مقایسه با برخی کشورهای همسایه پایین آمده است.

وی افزود: در دو دولت نهم و دهم تیراژ جمعی مطبوعات پایین آمده، البته ممکن است بگویند که در حال حاضر ۵۰ روزنامه داریم، اما اگر قرار است که از این تعداد ۴۷ روزنامه یک نوع حرف بزنند هیچ فایده ای ندارد. حداقل باید یک روزنامه باشد که حرف های متفاوت از آنها را بگوید.

کواکبیان خاطرنشان کرد: از این رو بایستی با دقت در این نوع مسائل تمهیداتی اندیشیده شود تا پیشرفت هایی در جهت توسعه مطبوعات و افزایش تیراژ مطبوعات داشته باشیم.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس همچنین در بازدید از غرفه خبرگزاری فارس گفت: مسئله جدایی دین از سیاست و اسلام منهای روحانیت دو مقوله ای است که دشمن برای تهاجم فرهنگی از آنها استفاده می کند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص بحث دشمن شناسی متذکر شد: ذات انقلاب اسلامی دشمنانی دارد و قطعا در این زمینه نباید شک کرد.

وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری در سفر خود به قم بر لزوم تحول حوزه های علمیه اشاره داشتند، یادآور شد: باید در این زمینه تلاش شود و بخشی از کوتاهی ها در بخش فرهنگ را رهبری به حوزه ها متوجه کردند; از این رو تحول باید در این زمینه صورت گیرد.

کواکبیان بر همین اساس به مسئله سکولاریسم و جدایی دین از سیاست اشاره کرد و آن را یکی از نکاتی دانست که رهبر انقلاب بر آن تاکید داشتند و اینکه حوزه باید پاسخگوی شبهاتی باشد که در این زمینه وجود دارد.

وی در عین حال یادآور شد: باید حوزه به این مسائل رسیدگی کند تا به جدایی دین از سیاست دامن زده نشود.

نماینده مردم سمنان در مجلس با اشاره به اینکه برخی ها ناخواسته مرجعیت، فقاهت و روحانیت را نمی خواهند تحمل کنند، گفت: باید در بحث دین شناسی یا دشمن شناسی بسیار قوی بوده و روی آن کار شود.

وی بر همین اساس به ظهور مجدد انجمن حجتیه اشاره کرد که مدعی هستند مستقیما با امام زمان (عج) ارتباط برقرار می کنند و از این رو بحث روحانیت و مرجعیت را نادیده می گیرند، اشاره و تصریح کرد: مسئله جدایی دین از سیاست و اسلام منهای روحانیت دو مقوله ای است که دشمن برای تهاجم فرهنگی از آنها استفاده می کند.

کواکبیان در ادامه این گفت وگو با اشاره به اینکه سرعت انتقال خبر در خبرگزاری فارس نسبت به سایر خبرگزاری ها بالاتر است، اظهارداشت: خبرگزاری فارس در وادی هایی وارد می شود که دیگران خیلی به آن تمایل ندارند و این مسئله بسیار مهمی است.

وی با تاکید بر اینکه خبرگزاری فارس با اینکه وابسته به دولت نیست اما سعی دارد حمایت های خود را از این دولت داشته باشد،  تصریح کرد: پرورش نیروهای خبرنگار برای اولین بار در بین خبرگزاری ها در فارس صورت گرفته است و این یک اقدام ابتکاری است که یک خدمت به جامعه مطبوعاتی و رسانه ای کشور است و امیدواریم به خبرنگاران آزادی عمل داده شود تا برای رشد خبرگزاری موثرتر باشد.

 حضور فعالا ن سیاسی در غرفه مردم سالا ری

طی روزهای برگزاری هفدهمین نمایشگاه مطبوعات، جمعی از فعالا ن سیاسی با حضور در غرفه روزنامه مردم سالا ری، به پرسش های بازدیدکنندگان پاسخ دادند. عصرروز چهارشنبه حجت الا سلا م قدرت الله علیخانی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلا می در غرفه روزنامه حضور یافت. حجت الا سلا م و المسلمین رسول منتخب نیا قائم مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی نیز پیش از ظهر دیروز(جمعه) با حضور در غرفه روزنامه مردم سالا ری به پرسش های جمعی از بازدیدکنندگان در مورد مسایل سیاسی روز پاسخ داد. وی در غرفه مردم سالا ری  به بررسی عملکرد دولت فعلی پرداخت و با اشاره به خبر کذب برخی رسانه ها در مورد تغییر دبیر کل حزب اعتماد ملی، نوید داد که به زودی فعالیت های این حزب توسعه خواهد یافت. روز گذشته، همچنین بیژن نوباوه مدیر مسوول روزنامه عصر ایرانیان و نماینده تهران در مجلس شورای اسلا می، از غرفه روزنامه مردم سالا ری بازدید کرد. شایان ذکر است دکتر سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلا می نیز هفته گذشته از غرفه روزنامه مردم سالا ری بازدید و برای دست اندرکاران روزنامه آرزوی موفقیت کرد. عصر امروز(شنبه) نیز مهندس آرش حبیبی عضو شورای مرکزی حزب مردم سالا ری با حضور در غرفه روزنامه مردم سالا ری، به پرسش های بازیدکنندگان پاسخ خواهد داد.

مردمسالاری

چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
عضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
بیماری عرفان خان بازیگر بالیوود مشخص شد!
بیماری عرفان خان بازیگر بالیوود مشخص شد!
جان بیلی رییس آکادمی اسکار متهم به آزار جنسی شد!
جان بیلی رییس آکادمی اسکار متهم به آزار جنسی شد!
بازیگرانی که سختی های زیادی را برای پولدار شدن تحمل کردند!
بازیگرانی که سختی های زیادی را برای پولدار شدن تحمل کردند!
جی جی حدید مدل آمریکایی و زین مالیک از یکدیگر جدا شدند!
جی جی حدید مدل آمریکایی و زین مالیک از یکدیگر جدا شدند!
سخنان فرانسیس مک‌ دورماند در اسکار و تاثیرش بر روی مت دیمون و بن افلک!
سخنان فرانسیس مک‌ دورماند در اسکار و تاثیرش بر روی مت دیمون و بن افلک!
عواقب رسوایی جنسی برای وودی آلن و عدم همکاری چهره ها با وی!
عواقب رسوایی جنسی برای وودی آلن و عدم همکاری چهره ها با وی!
«جو مین -کی» بازیگر کره ای متهم به آزار جنسی خودکشی کرد!
«جو مین -کی» بازیگر کره ای متهم به آزار جنسی خودکشی کرد!
جستجوی نام سوفیا لورن پس از خطبه های نماز جمعه مشهد!
جستجوی نام سوفیا لورن پس از خطبه های نماز جمعه مشهد!
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x