طراحی ماشین ۴ کاره؛هواپیما،قایق و بالگرد+عکس

طراحی ماشین ۴ کاره؛هواپیما،قایق و بالگرد+عکس

 یک طراح انگلیسی خوش‌ذوق خودرویی طراحی کرده که هیچ مانعی نمی‌تواند مانع از حرکت آن شود. خودروی هالو می‌تواند به هواپیما، هلی‌کوپتر و قایق نیز تبدیل شود و به سادگی به بیشترین سرعت‌های ممکن دست یابد. به گزارش آخرین نیوز به نقل از خبرانلاین طراحان تاکنون خودروهایی طراحی و ساخته‌اند که به قایق، هواپیما و […]

 یک طراح انگلیسی خوش‌ذوق خودرویی طراحی کرده که هیچ مانعی نمی‌تواند مانع از حرکت آن شود. خودروی هالو می‌تواند به هواپیما، هلی‌کوپتر و قایق نیز تبدیل شود و به سادگی به بیشترین سرعت‌های ممکن دست یابد.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از خبرانلاین طراحان تاکنون خودروهایی طراحی و ساخته‌اند که به قایق، هواپیما و حتی هلی‌کوپتر هم تبدیل می‌شوند؛ به این ترتیب چرا نتوان خودرویی ساخت که بتواند به همه این وسایل تبدیل شود؟

همین سوال، فیلیپ پالی انگلیسی را به فکر طراحی خودروی مفهومی هالو انداخت. اما قبل از آنکه نگاه دقیق‌تری به این خودرو داشته باشید، بدانید که این خودرو مفهومی جداشونده دارای قسمتی مرکزی است که بدون تغییر باقی می‌ماند و قسمت‌های دیگر به دور آن می‌چرخند. این بخش مرکزی به سادگی به وصله‌ها و ابزارهای دیگر متصل می‌شود که به نوبه خود، ایده‌ای منحصربه‌فرد و فوق‌العاده است.

این خودرو که دارای چهار صندلی است، از موتوری ترکیبی بهره می‌برد و می‌تواند به حداکثر سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و تا ۱۱۲۷ کیلومتر نیاز به سوخت‌گیری نداشته باشد.

شتاب این خودرو بسیار بالاست، به طوری که رسیدن از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتربرساعت آن فقط ۲٫۳ ثانیه به طول می‌انجامد.

در صورتی که وصله هالو ۱۲۰ متصل شود، خودرو به یک هواپیمای جت تبدیل خواهد شد.

هالو ۱۲۰ دارای دو موتور توربوفن Pratt and Whitney TF30-P-100 است که هر کدام نیروی پیشران ۷۶٫۹ کیلونیوتن را تولید می‌کنند.

زمانی که این هواپیما در حالت پس‌سوز قرار بگیرد، قدرت رانش موتورها به ۱۱۲ کیلونیوتن می‌رسد. هواپیمای هالو می‌تواند به حداکثر سرعت ۲ ماخ (۲ برابر سرعت صوت یا حدود ۷۰۰ متر بر ثانیه)، برد ۶هزار و ۷۵۶ کیلومتر و بیشترین ارتفاع پروازی ۶۶هزار پا (۲۰هزار متری) دست پیدا کند.

همچنین بخوانید :  آخرین زن بازمانده از موسیقی چوپانی ایران! +عکس

البته در روزهایی که صاحبان میلیاردر این خودرو عجله نداشته باشند، می‌توانند به سراغ وصله هالو ۴۶ بروند و خودروی خود را به هلی‌کوپتر تبدیل کنند. دو صندلی جلوی این خودر در آن زمان جایگاه خلبانان خواهد بود و در این حال مسافران می‌توانند به سادگی در عقب هلی‌کوپتر نشسته و از پرواز لذت ببرند.

در این حالت این هلی‌کوپتر می‌تواند به سرعت ۱۸۵ نات، برد ۸۳۳ کیلومتر و بیشترین ارتفاع پروازی ۴هزار و ۵۷۲ متری برسد.

در نهایت زمانی که شما بخواهید از روی آب عبور کنید باید به سراغ وصله هالو ۲۲ بروید. در این حالت دو موج‌شکن مخصوص این اطمینان را می‌دهند که قایق شما هیچ‌گاه در حین حرکت دچار مشکل نخواهد شد.

طراحی خاص این قایق ما را به یاد قایق مفهومی و لوکس Strand Craft 122 می‌اندازد. بیشترین سرعت آن بین ۵۵ تا ۶۶ نات و برد قایق تا ۲۲۲۲ کیلومتر پیش‌بینی شده است.

پالی در این باره می‌گوید: «طراحی این خودرو با هدف گسترش مرزها برای کارخانه‌های خودروسازی است تا محدودیت‌ها در این زمینه کم‌رنگ‌تر شود. در طول دهه آینده تمایل برای ساخت این گونه خودروها افزایش پیدا خواهد کرد. در حالی که زیرساختارهای راه‌های جهانی محدودیت‌های زیادی در آینده خواهند داشت رقابت در عرصه هوایی بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت»

برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x