جداسازی ‌نوزادان به‌هم چسبیده‌ در‌کشور+عکس

در حالیکه متخصصان از خطر بالای مرگ یکی از نوزادان به هم چسبیده زرندی خبر می دادند عمل جراحی جداسازی دو قلوها با موفقیت کامل انجام شد و هم اکنون حال دختران دوقلو مطلوب گزارش شده است. به گزارش گروه خواندنی های مشرق به نقل از مهر، عصر چهارشنبه هفته گذشته مردم استان کرمان خبر […]

در حالیکه متخصصان از خطر بالای مرگ یکی از نوزادان به هم چسبیده زرندی خبر می دادند عمل جراحی جداسازی دو قلوها با موفقیت کامل انجام شد و هم اکنون حال دختران دوقلو مطلوب گزارش شده است.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق به نقل از مهر، عصر چهارشنبه هفته گذشته مردم استان کرمان خبر شگفت آوری را شنیدند و آن تولد دو دختر به هم چسبیده در بیمارستان سینای شهرستان زرند بود.
 

علیرغم اینکه پزشکان و پدر و مادر این نوزادان در بررسیهای قبل از زایمان از به هم چسبیده بودن این دو نوزاد با خبر نشده بودند و تشخیص پزشکی نیز در این خصوص داده نشده بود فتانه مختاری، متخصص زنان و زایمان در هنگام به دنیا آمدن این نوزادان با چالشی جدی مواجه شد.

پس از به دنیا آمدن نخستین نوزاد مشخص شد این دو دختر از ناحیه شکم به یکدیگر چسبیده اند و در نهایت نوزاد دوم پس از تلاش کادر درمانی بیمارستان سینا سالم به دنیا آمدند.

لزوم جداسازی سریع دوقلوهای به هم چسبیده

پدر و مادر 19 ساله این نوزادان در بدو تولد آنها با پیشنهاد کادر درمانی بیمارستان سینا برای اعزام سریع نوزادان به بیمارستان سینا برای جداسازی مواجه شدند.

جداسازی این نوزادان به دلیل نوه چسبندگی باید در اسرع وقت صورت می گرفت و بررسی های اولیه نشان داد که این دو نوزاد دارای ارگان اصلی مشترک نیستند.

دختران زرندی به این ترتیب چهارشنبه شب به بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان منتقل شدند و بلافاصله تحت مراقبتهای ویژه پزشکی قرار گرفتند.

مشکل قلبی یکی از نوزادان مهمترین تهدید عمل جداسازی بود/ احتمال 90 درصدی فوت یکی از نوزادان

در تحقیقات اولیه متخصصان این بیمارستان مشخص شد این نوزادان نیاز به عمل سریع برای جدا سازی دارند ضمن اینکه یکی از نوزادان که از نظر جسمی از وضعیت ناپایداری برخوردار بود نیز دارای عارضه قلبی تشخیص داده شد.

در این مرحله پزشکان تشخیص دادند در صورت عمل جداسازی نوزاد کوچکتر به احتمال 90 درصد به دلیل عارضه قلبی فوت خواهد کرد با این وجود برای نجات جان حداقل یکی از نوزادان عمل جراحی غیرقابل اجتناب بود.

عمل جداسازی انجام شد/ حال نوزادان خوب است

در نهایت در حالیکه قبلا اعلام شده بود عمل جداسازی صبج امروز انجام می شود عصر جمعه گروه جراحی بیمارستان علی ابن ابیطالب پس از برگزاری جلسه های متعدد تخصصی عمل جداسازی نوزادان را آغاز کردند و پس از یک عمل طولانی عمل جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده زرندی با موفقیت انجام شد.

هم اکنون حال دو نوزاد خوب گزارش شده است و با وجود نارسایی قلبی یکی از نوزادان هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند.

دکتر عبدالحمید عمویی، مسئول تیم جراحی و فوق تخصص جراحی کودکان در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: قبل از انجام عمل بررسیهای کامل از وضعیت نوزادان انجام شد و متخصصان مختلف وضعیت کلی نوزادان را جز به جز بررسی کردند.
 
قبل از انجام عمل بررسیهای کامل از وضعیت نوزادان انجام شد و متخصصان مختلف وضعیت کلی نوزادان را جز به جز بررسی کردند
عمویی

وی تصریح کرد: دو نوزاد هیچ گونه عضو حیاتی مشترکی نداشتند با این وجود دو نوزاد به وسیله عروق به یکدیگر چسبیده بودند و یکی از آنها نیز با مشکل قلبی مواجه بود بطوریکه در ابتدا احتمال فوت 90 درصدی این نوزاد وجود داشت.

عمویی ادامه داد: در نهایت با رضایت والدین و بررسیهای علمی صورت گرفته این عمل انجام شد و هیچ گونه مشکلی با تلاش کادر درمانی و گروه جراحی به وجود نیامد و هم اکنون حال هر دو نوزاد دختر خوب است و در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان بستری هستند.

همچنین فتانه مختاری، پزشک زنان و زایمان بیمارستان سینا در خصوص حال مادر این نوزادان گفت: تنها مشکل ما در این مورد خاص بی اطلاعی مادر و خانواده نوزادان از وضعیت عمومی حال دو نوزاد بود و در واقع این نشان می داد که قبل از زایمان بررسیهای لازم پزشکی صورت نگرفته است.

لزوم انجام دقیق بررسیهای پزشکی قبل از زایمان

وی ادامه داد: با وجودیکه آمادگی لازم در زمان تولد برای به دنیا آمدن نوزادان به هم چسبیده وجود نداشت خوشبختانه این عمل به خوبی صورت گرفت.

مختاری حال عمومی مادر این نوزادان را نیز خوب ارزیابی کرد و از مادران باردار خواست قبل از زمان تولد نوزاد بررسیهای کامل پزشکی را انجام دهند و این بررسی ها به خصوص زمانی که مادر دوقلو باردار است بسیار با اهمیت است.

وی ادامه داد: با کمک خدا در زمان تولد و جداسازی این نوزادان مشکلی ایجاد نشد اما در صورتیکه قبل از تولد تشخیص انجام شده بود آمادگی بیشتری در زمان تولد و حتی عمل جراحی نوزادان به وجود می آمد.

جداسازی ‌نوزادان به‌هم چسبیده‌ در‌کشور+عکس

دندانهای افراد مشهور قبلا چگونه بود ؟!! + تصاویر
گالری شخصی جواهرات هنرمندان
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
نگاه ویژه
گزارش تصویری
سوژه های خنده دار
مروری بر گذشته

مرگ ناراحت کننده بدلکار سریال «واکینگ دد»!

مرگ ناراحت کننده بدلکار سریال «واکینگ دد»!

بیوگرافی نجوی کرم یکی از مشهورترین زنان عرب!

بیوگرافی نجوی کرم یکی از مشهورترین زنان عرب!

عذرخواهی شیا لابوف بازیگر سینما به دلیل رفتار زشتش!

عذرخواهی شیا لابوف بازیگر سینما به دلیل رفتار زشتش!

آیا اختلال روانی جانی دپ بازیگر هالیوود صحت دارد؟!

آیا اختلال روانی جانی دپ بازیگر هالیوود صحت دارد؟!

این آهنگ پربازدیدترین ویدئوی یوتیوب شد!

این آهنگ پربازدیدترین ویدئوی یوتیوب شد!

سلمان خان ستاره بالیوود از شهرت و شکست گفت!

سلمان خان ستاره بالیوود از شهرت و شکست گفت!

من نفرت‌انگیز 3 در کشور چین رکورد زد!

من نفرت‌انگیز 3 در کشور چین رکورد زد!

جدیدترین تصاویر سلنا گومز خواننده مشهور آمریکایی!

جدیدترین تصاویر سلنا گومز خواننده مشهور آمریکایی!
سایر مطالب سرگرمی و خنده
Polywash