تظاهرات دکتر چمران در امریکا +عکس

تظاهرات دکتر چمران در امریکا +عکس

روی تابلویی که دکتر چمران در دست دارد نوشته شده است: ما حقوق اساسی خود را می خواهیم.   دکتر مصطفی چمران به سال ۱۳۱۱ در تهران، خیابان پانزده خرداد، بازار آهنگرها، (سرپولک)  متولد شد. وی به سال ۱۳۳۷ برای ادامه تحصیل به امریکا رفت و  در دانشگاه «برکلی» با ممتازترین درجه علمی موفق به اخذ دکترای الکترونیک […]

روی تابلویی که دکتر چمران در دست دارد نوشته شده است: ما حقوق اساسی خود را می خواهیم.

 

دکتر مصطفی چمران به سال ۱۳۱۱ در تهران، خیابان پانزده خرداد، بازار آهنگرها، (سرپولک)  متولد شد. 
وی به سال ۱۳۳۷ برای ادامه تحصیل به امریکا رفت و  در دانشگاه «برکلی» با ممتازترین درجه علمی موفق به اخذ دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما گردید. از اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی ، در حدود ۱۰ سال در لبنان اقامت داشت و تاسیس و فرماندهی شاخه نظامی «جنبش حرکه المحرومین»  موسوم به «افواج المقاومه اللبنانیه»( امل) را بر عهده گرفت.
چمران چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ایران بازگشت و پس از اولین ملاقات حضوری با حضرت امام خمینی ، از بازگشت به لبنان منصرف شد و تا لحظه شهادتش به تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۶۰ در جبهه های جنوب ایران با مسوولیت وزارت دفاع به شهادت رسید و در بهشت زهرای تهران (قطعه ۲۴) به خاک سپرده شد.
عکس زیر مربوط به سال های اقامت ایشان در ایالات متحده می باشد.
روی تابلویی که  دکتر چمران در دست دارد نوشته شده است: ما حقوق اساسی خود را می خواهیم. اطلاعات دیگری از این عکس به دست ما نرسیده است.

همچنین بخوانید :  عکس: تفاوت عکاسان با سربازان !

بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x