استاداسدی: ای‌ بابا! هنوز به گل‌به‌خودی من گیر می دهید؟

استاداسدی: ای‌ بابا! هنوز به گل‌به‌خودی من گیر می دهید؟

به گزارش آخرین نیوز به نقل از گروه مجلات همشهری،  بازی پلیآف ایران-ژاپن از سری رقابتهای مقدماتی جامجهانی۱۹۹۸ در مالزی تا لحظاتی دیگر شروع میشود. داور سوت شروع مسابقه را میکشد. دقیقهیک بازی ژاپنیها به سمت دروازه ایران حمله میکنند. سانتر بازیکن ژاپنی روی محوطه ۱۸قدم ما و… گل. استاداسدی دروازه خودمان را به زیبایی […]

به گزارش آخرین نیوز به نقل از گروه مجلات همشهری،  بازی پلیآف ایران-ژاپن از سری رقابتهای مقدماتی جامجهانی۱۹۹۸ در مالزی تا لحظاتی دیگر شروع میشود. داور سوت شروع مسابقه را میکشد. دقیقهیک بازی ژاپنیها به سمت دروازه ایران حمله میکنند. سانتر بازیکن ژاپنی روی محوطه ۱۸قدم ما و… گل. استاداسدی دروازه خودمان را به زیبایی هرچه تمامتر باز میکند، اما داور درکمال تعجب گل را مردود اعلام میکند.
http://www.hamshahrimags.com/Images/News/Smal_Pic/24-8-1389/IMAGE634254236816443750.jpg

 با علیاکبر استاداسدی، مدافع آذریزبان سابق تیمملی در سالروز آن گلبهخودی بهیادماندنی همصحبت شدیم تا ببینیم او در فولادگستر تبریز هم از روی نیمکت گلبهخودی میزند؟ ۲۴ آبان سیزدهمین سالروز آن گل‌به‌خودی است که در بازی با ژاپن به عابدزاده زد.

• ای‌ بابا! خوب شد ما یک‌گل به‌ خودی زدیم که شما برایش سالگرد بگیرید. مردم این روزها سالگرد ازدواج‌شان را هم فراموش می‌کنند، حالا شما هنوز به گل‌به‌خودی من گیر می‌دهید؟اتفاقا بیشتر معروفیت من هم به خاطر همان گلی بود که به عابدزاده زدم. چون همان‌طور که همه می‌دانند عابدزاده بهترین دروازه‌بان ایران بود و من می‌خواستم او را امتحان کنم ببینم چقدر آمادگی دارد که معلوم نشد چرا داور گل زیبایم را نپذیرفت!

• یحیی گل‌محمدی یک‌بار در تیم‌ملی گل‌به‌خودی زد، اما امیرحسین صادقی چند‌بار گل به‌خودی‌های خوبی زده! آن‌موقع دروازه‌بان‌هایی مثل عابدزاده بودند که گل‌به‌خودی هم می‌خواستی به آن‌ها بزنی سخت بود، ولی الان دروازه‌بان‌هایی مثل نشاط‌جو و ‌آشنا داریم که زیاد خوب نیستند. عابدزاده با زانوهایی خراب آن‌طور دروازه‌بانی می‌کرد. دروازه‌بانی‌های عابدزاده هیچ‌وقت از یادم نمی‌رود.

• آن زمان می گفتند به خاطر نسبتی که با فائقی دارید به تیم‌ملی دعوت می‌شوم و خیلی از این صحبت‌ها بود، حتی عده‌ای می‌گفتند که فائقی دایی من است. اگر دایی من بود حالا هم باید دایی‌ام باشد، ولی اصلا از این برنامه‌ها نبود و من به خاطر تلاش و پشتکار خودم به تیم‌ملی دعوت شدم. اصلا فائقی اهل میانه است و من تبریز و هیچ نسبتی هم با هم نداریم. در مورد مایلی کهن هم همین را می گفتند ولی آخر یکی نیست که بگوید بابا(!) مایلی‌کهن انزلی‌چی است و من تبریزی! در یکی از جلسات تمرینی مایلی‌کهن دنبالم کرد و من فرار کردم. گفتم حاجی چی شده، گفت که خوب تمرین کششی انجام نمی‌دهم!

• مایلی‌کهن برایش فرقی نمی‌کرد که تهرانی ‌باشی یا در شهرستان بازی کنی، او بازیکنان خوب را دعوت می‌کرد؛ به‌همین‌دلیل هم من که بازیکن ماشین‌سازی بودم را به تیم‌ملی دعوت کرد. من از تبریز آمدم، ولی تمام امکانات مختص تهران است. مثلا میداوودی تا وقتی استقلال اهواز بود‌، یک‌خط مطلب از او در روزنامه‌ها و تلویزیون پیدا نمی‌کردی، اما به محض این‌که به استقلال آمد هر روز روی جلد مطبوعات و جلوی دوربین تلویزیون است. باید به بازیکن شهرستانی هم بها داده شود تا آن‌ها هم بتوانند استعدادشان را بروز دهند‌.

• اردوی تیم‌ملی در بروجرد بود که ایویچ ۷۰‌نفر بازیکن را به اردو دعوت کرد. آن‌موقع هم یکی از خبرنگاران از من پرسید، واقعا حقت است که به تیم ملی دعوت شوی؟ ولی من به این حرف‌ها کاری نداشتم و کار خودم را می‌کردم. آن‌زمان علی کریمی از اردو خط خورد و ایویچ اولین دفاعی را که پسندید، من بودم. ایویچ به من می‌گفت: «‌کماندو». زمان علی پروین هم به تیم‌ملی دعوت شدم، اما ۲بار خط خوردم. ۳بار هم به تیم امید دعوت شدم.

• از استقلال پیشنهاد داشتم، ولی به خاطر این‌که سنم بالا بود، نرفتم. آن‌موقع همه برای معروف شدن به این تیم‌ها می‌رفتند و من هم که در تیم‌ملی بازی کرده بودم، برای همین رفتم ذوب‌آهن و به دور از جنجال و حاشیه‌ به فوتبالم ادامه دادم.

• فیروز کریمی بسیار مربی فنی و خوبی است. تا قبل از این‌که با آقا‌فیروز کار کنم‌، نمی‌دانستم که چه مربی خوبی است، ولی د‌ر این ۳‌ماهه که با هم در فولاد‌گستر کار می‌کنیم یک‌جلسه تمرینی تکراری نداشته‌ایم. حق فیروز کریمی است که در تیم‌ملی مربیگری کند. فیروز‌خان سر تمرین بسیار جدی و منضبط است و اصلا با کسی شوخی ندارد.

• مدرکC آسیا را گرفته‌ام و در آینده‌ای نه‌چندان دور در کلاس‌B آسیا هم شرکت می‌کنم.

حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری

مهر پروازعضویت در تلگرام
جینا دیویس بازیگر هالیوود از همسر ایرانی خود جدا شد!
جینا دیویس بازیگر هالیوود از همسر ایرانی خود جدا شد!
تغییر چهره جت ولی بازیگر فیلم های رزمی به علت بیماری!
تغییر چهره جت ولی بازیگر فیلم های رزمی به علت بیماری!
سخنرانی جنجالی آزیا آرجنتو در اختتامیه جشنواره کن!
سخنرانی جنجالی آزیا آرجنتو در اختتامیه جشنواره کن!
معرفی برنده های جشنواره کن ۲۰۱۸ و موفقیت کارگردان کشورمان!
معرفی برنده های جشنواره کن ۲۰۱۸ و موفقیت کارگردان کشورمان!
اعتراف جین فوندا بازیگر مشهور هالیوود درباره رسوایی های اخلاقی در هالیوود!
اعتراف جین فوندا بازیگر مشهور هالیوود درباره رسوایی های اخلاقی در هالیوود!
حمایت منال عیسی بازیگر ۲۶ ساله لبنانی از مردم فلسطین!
حمایت منال عیسی بازیگر ۲۶ ساله لبنانی از مردم فلسطین!
اعتراض عجیب کریستن استوارت در هفتاد و یکمین جشنواره کن!
اعتراض عجیب کریستن استوارت در هفتاد و یکمین جشنواره کن!
مارگوت کیدر بازیگر فیلم سوپرمن در اثر اختلال دوقطبی درگذشت!
مارگوت کیدر بازیگر فیلم سوپرمن در اثر اختلال دوقطبی درگذشت!
سامسونگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام