شير برنج

 

 

 

مواد لازم:

 

برنج

يك فنجان

شير

 يك و نيم كيلو

گلاب

 نصف فنجان

نمك

نصف قاشق چايخوري

در صورت تمايل

50 گرم خامه

پودر پسته براي تزئين

يك قاشق سوپخوري

 

 

طرز تهيه:

برنج را خوب شسته و بگذاريد 2 ساعت خيس بخورد، تا برنج خوب پخته و لعاب بهتري بدهد . سپس آب برنج را از صافي رده كرده و با 2 ليوان آب و نمك روي شعله ملايم كمي بپزيد . شير را اضافه كرده و بعد گلاب را هم بريزيد تا شير برنج پخته و كاملاً لعابدار شود. در اين مرحله مي توانيد 50 گرم خامه به شير برنج اضافه كنيد و آن را در ظرف مورد نظر كشيده و بعد از 3-2 دقيقه روي آن را با پودر پسته تزئين كنيد. براي سرو آن مي توانيد از عسل، مربا يا شيره انگور هم استفاده كنيد.

 

فرني

 

 

 

مواد لازم:

 

شير

 يك كيلو

آرد برنج كاملاً نرم

100 گرم

شكر

150 گرم

گلاب

 يك استكان

نمك

يك چهارم قاشق چايخوري
دارچين و پودر پسته براي تزئين

به مقداركم

 

 

طرز تهيه :

در يك قابلمه آرد برنج، شكر و نمك را ريخته و شير را كم كم به آن اضافه كنيد و به هم بزنيد تا آرد برنج در شير حل شود . ظرف را روي حرارت ملايم اجاق قرار دهيد و مرتب هم بزنيد تا فرني شما جوش بيايد . در اين مرحله گلاب را هم اضافه كرده و ظرف را روي صفحه شعله پخش كن قرار دهيد و حرارت را كاملاً ملايم كنيد تا فرني جا بيفتد . معمولاً بعد از جوش آمدن فرني، 12-10 دقيقه روي حرارت بماند كافي است . پس از آماده شدن فرني، آن را در ظرف مورد نظر كشيده و پس از 3-2 دقيقه با پودر و دارچين روي فرني را تزئين كنيد.

 

نكات تغذيه اي :

در ايام ماه رمضان شير برنج و فرني دسرهاي مناسبي براي افطار مي باشند. اين دو دسر به دليل دارابودن شير و غلات ( برنج يا آرد برنج ) از نظر پروتئيني كامل هستند زيرا اسيد آمينه هاي موجود در لبنيات و غلات مكمل يكديگر هستند.

همچنين فرني غذاي مناسبي براي شروع غذاي كمكي نوزادان مي باشد كه اگر براي كودك تهيه ميشود، بهتر است مقداري كره به آن افزود.

 

Copyright 2003 Kami Niksalehi All rights reserved-Designed By  Niksalehi.com