ممنوعیت استعمال دخانیات

ممنوعیت استعمال دخانیات

شورای وزیران افغانستان با طرح ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی این کشور موافقت کرد. به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این طرح توسط مصطفی ظاهر – رییس اداره حفاظت از محیط زیست افغانستان – در جلسه روز یکشنبه ۱۰ تیر شورای وزیران این کشور مطرح شد و مورد موافقت شورای وزیران […]

شورای وزیران افغانستان با طرح ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی این کشور موافقت کرد.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این طرح توسط مصطفی ظاهر – رییس اداره حفاظت از محیط زیست افغانستان – در جلسه روز یکشنبه ۱۰ تیر شورای وزیران این کشور مطرح شد و مورد موافقت شورای وزیران قرار گرفت. به گزارش باختر – خبرگزاری دولتی افغانستان – بر اساس این طرح، استعمال دخانیات در ادارات دولتی، دانشگاه ها، بیمارستان‌ها و مکاتب (مدرسه ها) ممنوع می شود.

اداره حفاظت از محیط زیست افغانستان در طرح محدودیت استعمال دخانیات، همچنین پیشنهاد کرده است که در رستوران‌ها، هتل‌ها و مهمانخانه‌ها نیز با محدود کردن استعمال دخانیات، محل‌های مشخصی برای کشیدن سیگار در نظر گرفته شود.

شورای وزیران افغانستان که در غیاب حامد کرزی، به ریاست احمد ضیا مسعود معاون اول رئیس جمهور تشکیل شده بود، به نهادهای اجرایی وظیفه داد تا زمینه اجرای این طرح را فراهم کنند.

وزارت‌های اطلاعات و فرهنگ، تحصیلات عالی، صحت (بهداشت) و حج و اوقاف نیز موظف شدند تا از طریق رسانه‌ها و مساجد، در مورد مضرات مصرف دخانیات به مردم آگاهی دهند.

به گزارش باختر، مصطفی ظاهر رئیس اداره حفاظت از محیط زیست افغانستان به شورای وزیران گفت که بر اساس بررسی های انجام شده در شهرهای کابل و مزارشریف، استعمال دخانیات بیشتر در میان جوانان سنین پایین‌تر رایج است.

وزارت بهداشت افغانستان در ماه می گذشته به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات، اعلام کرد که یک تحقیق در مکاتب این کشور نشان داده که هفتاد درصد کودکان و جوانان افغان در خانه‌های خود با دود سیگار مواجه‌اند.

گفتنی است که مسئولان محلی در ولایت غربی هرات، دو سال پیش سیگار کشیدن را در تمامی ادارات دولتی ممنوع اعلام کردند.

انتهای پیام

کد خبر: ۸۶۰۴-۰۷۴۲۲

بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

ممنوعیت استعمال دخانیات

ممنوعیت استعمال دخانیات

براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، سالانه حداقل ۲۰۰ هزار نفر از مردم بر اثر سرطان‌هایی که به محیط های کاریشان مربوط است، می میرند که عمدتاً ناشی از تنفس فیبرهای پنبه نسوز و دود دخانیات دیگران است. به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، یک دهم مرگ و […]

براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، سالانه حداقل ۲۰۰ هزار نفر از مردم بر اثر سرطان‌هایی که به محیط های کاریشان مربوط است، می میرند که عمدتاً ناشی از تنفس فیبرهای پنبه نسوز و دود دخانیات دیگران است. به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، یک دهم مرگ و میرهای ناشی از سرطان ریه به محیط های کاری مربوط است و در سراسر دنیا حدود صد و بیست وپنج میلیون نفر در محیط های کاری خود در معرض تنفس پنبه نسوز قرار دارند که منجر به حداقل نود هزار مرگ در سال می شود. بیش از هزاران نفر بر اثر سرطان خون ناشی از محیط های کاری که در معرض بنزین ترکیب آلی مورد استفاده در لاستیک‌ها ، رنگ ها ، داروها و حشره کش ها که به طور گسترده ای در صنایع شیمیایی و الماس به کار می رود، قرار دارند از بین می روند و کسانی که در محیط های کاری خود در معرض دود دخانیات دیگران قرار دارند دو برابر بیشتر از کسانی‌ که در محیط های بدون دود کار می کنند، شانس ابتلا به سرطان ریه را دارند.

ماریا نیرا مدیر سازمان بهداشت جهانی از بخش محیط و سلامت عمومی طی سخنرانی گفت: روشن است که موقعیت‌های شناخته شده و قابل جلوگیری، مسئول بروز صدها هزار مورد سرطان هستند که سالانه اتفاق می افتند.

سازمان بهداشت جهانی در خصوص تحکیم استانداردهای سلامتی به منظور متقاعد کردن کارکنان نسبت به قرار نگرفتن در معرض مواد سرطان زا به دولتمردان و صنایع اصرار ورزید .

این سازمان ادامه داد: توقف استفاده از پنبه نسوز و استفاده از حلال های آلی عاری از بنزین وممنوع کردن استفاده از تنباکو در محیط های کاری، می تواند به جلوگیری از وقوع صدها هزاران مرگ غیرضروری کمک کند.

انتهای پیام

دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x