یک دسک تاپ خیلی ارزان

یک دسک تاپ خیلی ارزان

سرمایه , فصل تابستان رسیده است و سودای خرید کامپیوترهای دسک تاپ در جان بسیاری رخنه کرده است. کم نیستند علاقه مندانی که حضور یک کامپیوتر در منزل شان در نوع خود تحولی بی بدیل حساب می شود. از این رو سعی دارم ارزان ترین کامپیوتر قابل قبول را معرفی کنم. شک نداشته باشید که […]

سرمایه , فصل تابستان رسیده است و سودای خرید کامپیوترهای دسک تاپ در جان بسیاری رخنه کرده است. کم نیستند علاقه مندانی که حضور یک کامپیوتر در منزل شان در نوع خود تحولی بی بدیل حساب می شود. از این رو سعی دارم ارزان ترین کامپیوتر قابل قبول را معرفی کنم. شک نداشته باشید که برای کاهش قیمت کل سیستم چاره ای نیست جز اینکه از مادربردهای یکپارچه که در بازار به مادربردهای Onboard معروف هستند استفاده کنیم. مادربردهای این چنینی در بازار کنونی در درون خود علاوه بر چیپ ست گرافیکی، هم چیپ صدا دارند و هم چیپ شبکه، از این رو مقادیر قابل توجهی در هزینه صرفه جویی خواهد شد.
و اما معرفی
قیمت مادربرد مناسب برای دسک تاپ ارزان قیمت نباید از ۶۵ هزار تومان بیشتر باشد، چرا که این دستگاه قرار نیست کارهای عجیب و غریبی انجام دهد و کافی است از فعالیت های ساده مانند نیوشیدن موسیقی و دیدن فیلم و گشت و گذار در اینترنت و استفاده از نرم افزارهای مرسوم مانند Office و WinRAR و JetAudio و… پشتیبانی کند. در بازار کنونی هستند مادربردهایی که از چیپ ست قدیمی۶۱۰۰ Geforce استفاده می کنند و بین ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان قیمت دارند اما برخی از مادربردهای ارزان قیمت مانند Elitegroup و Foxconn از چیپ ست های قدرتمندتری مانند AMD 690G و AMD 740G استفاه می کنند و حداکثر ۶۵ هزار تومان قیمت دارند که برای استفاده توصیه می شوند.
پردازنده های AMD Sempron به دلیل قیمت اقتصادی برای استفاده بسیار مناسب هستند. این گونه بین ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان قیمت داشته و می توان از ارزان ترین مدل Sempron استفاده کرد. چنانچه مدل های Sempron قابل ابتیاع نباشد، چاره ای نیست جز اینکه از مدل های AMD Athlon64 استفاده شود که به طور معمول کمتر از ۴۵ هزار تومان قیمت دارند. راستش نباید برای یک سیستم ارزان قیمت بیش از ۴۰ هزار تومان برای پردازنده هزینه صرف شود. استفاده از یک گیگابایت حافظه برای این دستگاه کفایت خواهد کرد که یک قطعه یک گیگابایتی۸۰۰- DDR2 بین ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان قیمت دارد. مدل های ۵۱۲ مگابایتی اگر پیدا شود بین ۷ تا ۹ هزار تومان قیمت دارد. چنانچه مادربرد مورد نظر از تکنولوژی حافظه دوکاناله (Dual Channel) پشتیبانی کند استفاده از دو قطعه ۵۱۲ گیگابایتی مناسب تر خواهد بود. استفاده از هارددیسک ۲۵۰ گیگابایتی با ۴۵ هزار تومان قیمت بهترین گزینه برای استفاده است. بی خیال مدل ۱۶۰ گیگابایتی شوید و اگر مدل ۲۵۰ گیگابایتی پیدا نکردید از مدل ۳۲۰ گیگابایتی با ۵۰ هزار تومان استفاده کنید. برای درایو نوری هم گزینه ای بهتر از DVD Writer وجود ندارد که با حدود ۳۰ هزار تومان ناقابل قابل ابتیاع است. مجموع یک کابینت قابل قبول و منبع تغذیه درست و درمون که حدود ۳۵۰ وات توان داشته باشد نباید بیش از ۴۰ هزار تومان قیمت داشته باشد. این دستگاه بسته به انتخاب شما می تواند بین ۲۱۰ تا ۲۵۰ هزار تومان قیمت داشته باشد. صفحه کلید و ماوس نوری معمولی بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان هزینه دارد. توصیه می کنم از نمایشگرهای LCD استفاده شود که مدل های ۱۵ یا ۱۶ اینچی آن حداکثر ۱۳۵ هزار تومان هزینه خواهد داشت. پس حداقل با ۳۶۰ هزار تومان و حداکثر با ۴۱۰ هزار تومان می توانید یک دسک تاپ ارزان قیمت اصیل تهیه کنید.

چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
عضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x