چت روم‌ها محل مناسبی برای همسریابی نیست

چت روم‌ها محل مناسبی برای همسریابی نیست

یک روان‌شناس با بیان اینکه چت‌ روم‌ها محل مناسبی برای همسریابی نیستند، گفت: جوانان با کنار گذاشتن واقعیت‌ها، به ازدواج‌های اینترنتی اقدام می‌کنند. امیرهوشنگ احمدی‌زاده تورزنی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: ازدواج، فرآیندی است که در زندگی فرد رخ داده و در هر جامعه آداب و رسوم خاص خود […]

یک روان‌شناس با بیان اینکه چت‌ روم‌ها محل مناسبی برای همسریابی نیستند، گفت: جوانان با کنار گذاشتن واقعیت‌ها، به ازدواج‌های اینترنتی اقدام می‌کنند.
امیرهوشنگ احمدی‌زاده تورزنی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: ازدواج، فرآیندی است که در زندگی فرد رخ داده و در هر جامعه آداب و رسوم خاص خود را دارد.
وی به ایجاد نوآوری‌ها در جامعه اشاره کرد .و افزود: عموماً برخی از نوآوری‌ها از ۲ طریق شامل اختراع یا اکتشاف حاصل می‌شود؛ هر جامعه‌ با توجه به فرهنگ خاص خود باید بتواند این مسئله جدید را در خود هضم کند و شکل دهد.
احمدی‌زاده تورزنی ادامه داد: اگر نوآوری‌ها داخلی باشد، به دلیل آشنایی با آن و تناسب با فرهنگ جامعه به راحتی پذیرفته می‌شود اما اگر نوآوری‌، یک پدیده خارجی همانند اینترنت و چت در جامعه ما باشد، مطمئناً فرهنگ خود را نیز به همراه خواهد آورد که در پی آن علاوه بر برخی مزایا، معایب و مشکلات را نیز به همراه خواهد داشت.
این روان‌شناس با بیان اینکه، روان‌شناسان معتقدند در هر پیوندی باید به دنبال یافتن شباهت‌هایی باشیم، اظهار داشت: زوجین باید ۷۰ تا ۸۰ درصد شباهت در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی داشته باشند.
وی اضافه کرد: شباهت اولیه زوجین از قبیل عواطف نسبت به امور زندگی، نوع تفکر نسبت به دلیل و چگونگی تشکیل خانواده، نوع رفتار با والدین، فرزندان، شباهت طبقاتی و فرهنگی است.
احمدی‌زاده تورزنی خاطرنشان کرد: اگر سطح هوشی در بین زوجین نسبتاً مساوی باشد، زوج‌های جوان از زندگی بهتری برخوردار خواهند بود.
وی گفت: روابط ایجاد شده از طریق چت بین نوجوانان و جوانان از احساس هیجانی حاصل می‌شود که در ورای آن تنها یک تفکر هیجانی و غیرمنطقی وجود دارد؛ در این ارتباطات تنها یک صمیمیت و گاهی حتی وابستگی بدون آگاهی و حضور خانواده‌ها ایجاد می‌شود که این خود مشکل‌ساز خواهد بود.
این روان‌شناس در ادامه با بیان اهمیت حضور خانواده‌ها در این مسیر، افزود: اگر حمایت خانواده نباشد، طی این مسیر برای رسیدن به یک زندگی موفق بسیار مشکل و حتی می‌توان گفت غیرممکن است.
وی با اشاره به نحوه استفاده از چت در بین یک قشر خاص گفت: خانواده‌ها اگر به فرزندان خود آگاهی لازم را درباره شرایط دهند، آنها کمتر دچار اشتباه و احساسات زودگذر خواهند شد و به خوبی می‌توانند به احساس واقعی خود پی برده و آگاهی لازم را نسبت به خواسته‌ها و نیازهای واقعی خود داشته باشند.
احمدی‌زاده تورزنی ادامه داد: عده کمی از این افراد ممکن است از طریق این‌گونه آشنایی‌ها، زندگی نسبتاً خوبی را تشکیل دهند اما واقعیت این است که ما نباید تنها به نحوه زندگی این عده بسیار قلیل استناد کنیم.
وی با اشاره به معایب چت، گفت: در بسیاری موارد دیده شده است که افراد از این طریق با چهره فرد مقابل آشنا شده و آن را می‌پسندند اما در ادامه با دریافت اطلاعات بیشتر به تضادها و اختلافات در فرهنگ و خانواده خود و فرد مقابل پی می‌برند؛ در این مرحله به دلیل ایجاد نوعی وابستگی ترجیح می‌دهند واقعیت را نادیده بگیرند.
این روان‌شناس خاطرنشان کرد: گاهی این آشنایی‌ها به ازدواج منجر می‌شود که با گذشت مدت کوتاهی از زندگی مشترک، زوج جوان با اختلافاتی در نوع تفکر، فرهنگ و رفتار در خود و خانواده‌ها روبه‌رو می‌شوند که بسیار مشکل‌ساز است؛ در واقع آن وقت متوجه حقیقت شده و واقعیت را لمس می‌کنند.
احمدی‌زاده تورزنی اضافه کرد: گرچه در میان ازدواج‌هایی که از طریق مراسم خواستگاری سنتی به سرانجام رسیده است نیز شاهد بروز مشکلاتی از قبیل دعوای بین زوجین و حتی طلاق هستیم اما آمارها نشان ‌می‌دهد با این اوصاف زندگی‌هایی که با حمایت و آگاهی خانواده‌ها آغاز شده است کمتر دچار مشکل حاد بوده و رضایت طرفین را در پی داشته است.
انتهای پیام/ر

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری

مهر پروازعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام