پردازنده چند هسته ای میل دارید؟

پردازنده چند هسته ای میل دارید؟

سرمایه , نمی دانم چرا اینقدر درباره پردازنده ها صحبت شده است، اما کمتر به تعداد هسته های پردازشی مورد نیاز توجه شده است. در این فرصت می خواهم در این باره صحبت کنم و خانواده ای را از نگرانی برهانم. در این نوبت به مدل های تنها و دوقلو پرداخته و در نشست آتی […]

سرمایه , نمی دانم چرا اینقدر درباره پردازنده ها صحبت شده است، اما کمتر به تعداد هسته های پردازشی مورد نیاز توجه شده است. در این فرصت می خواهم در این باره صحبت کنم و خانواده ای را از نگرانی برهانم. در این نوبت به مدل های تنها و دوقلو پرداخته و در نشست آتی درباره مدل های سه هسته ای و چهارهسته ای سخن خواهم گفت.پردازنده های تنها اول بحث بگویم که کمتر از یکی دو سال برای خداحافظی با پردازنده های تنها یعنی تک هسته ای فرصت باقی است، چرا که تولید آنها برای شرکت های صرفه اقتصادی نخواهد داشت. البته دوران مهاجرت این موجودات به ورای بازارها در مورد پردازنده های مورد استفاده در لپ تاپ ها و علی الخصوص لپ تاپک ها قدری با تاخیر صورت خواهد گرفت. معنی مفهوم این جمله این می شود که برای تهیه دسک تاپ باید که بی خیال پردازنده های تنها شوید. این موجودات تنها خیلی هم بی مصرف نیستند و اگر طالب گشت و گذار در وادی اینترنت و انجام های کارهای ساده مانند رویت فروتنانه فیلم و نیوشیدن موسیقی هستید، بدانید همین هسته تنها هم از سرتان زیاد است. اینکه شما را از اینها پرهیز می دهم به علت نسبت نامناسب قیمت به کارایی آنهاست. به عنوان مثال ارزان ترین مدل تک هسته ای (Sempron LE1150 ) حدود ۳۰ هزار تومان قیمت دارد و گران ترین مدل تک هسته ای (۱۶۴۰ Athlon64 LE ) حداکثر ۵۰ هزار تومان قیمت دارد. در این حوزه به طور کامل از محصولات Intel صرف نظر می کنم. با شل کردن مختصر سرکیسه می توانید یکی از مدل های دوقلو (Dual Core) را ابتیاع کنید. این را هم بگویم و کرکره پردازنده های تنها را پایین بکشم که تکنولوژی مورد استفاده در این حضرات قدیمی شده است. پردازنده های دوقلو نگردید، چراکه در وادی ارزان قیمت ها گزینه بهتری از پردازنده های دوقلو یافت نخواهد شد. آنهایی که نمی خواهند بیش از ۸۰-۷۰ هزار تومان هزینه کنند، همان بهتر از که به مدل های دوهسته ای بسنده کنند. ارزان ترین پردازنده دوقلو (Athlon64 X2 5000 ) حدود ۵۳ هزار و مناسب ترین مدل دوقلو (Athlon X2 7750) حدود ۶۵ هزار تومان قیمت دارد که مدل دوم در بطن خود همانند پردازنده های فاخر AMD Phenom از هسته های پردازشی نسل دهم (K10) بهره می برد. ارزان ترین محصول دوقلوی Intel با نام Pentium Dual Core E2160 در حوالی ۵۵ هزار تومان قیمت دارد، اما از لحاظ کیفی در برابر Athlon64 X2 حرفی برای گفتن ندارد. مدل های قابل تامل Intel که برای هواداران این شرکت در این محدوده قابل توصیه است به Core 2 Duo E5200 و Core 2 Duo E5300 با ۷۰ و ۷۸ هزار تومان محدود شده است.
و اما بعد
اگر در بازار گشت و گذاری کوتاه داشته باشید حتم دارم متوجه دوگانگی میان مدل های دوقلوی Athlon64 X2 خواهید شد که برخی از مدل ها جعبه ای مشکی رنگ دارند. این مدل ها به طور معمول پسوند BE یا Black Edition را یدک می کشند و بیشتر برای کاربرانی مناسب است که به دنیای بازی ها علاقه مند باشند، چراکه می توان سرعت فرکانس گذرگاه میان چیپ ست اصلی مادربورد و پردازنده را افزایش داد که به تبع آن سرعت فرکانس کاری پردازنده نیز قابل افزایش خواهد بود. یعنی قیمت کمتری می دهید و کارایی بیشتری در اختیار می گیرید.

سکانس تکان‌دهنده سریال پایتخت ۵ + فیلم
حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام