وقتی وب کوچک چشمک می‌زند

وقتی وب کوچک چشمک می‌زند

فناوران اطلاعات , همگرایی پخش برنامه‌های تلویزیون و رادیو (broadcast) و اینترنت پهن باند (broadband) که دو مقوله جست‌وجوی اینترنت و کشف برنامه‌های تلویزیونی را به هم پیوند می‌دهد، از دیرباز یکی از مسایل مهم در دنیای فناوری اطلاعات بوده و این امر با ادغام پلات‌فورم تلویزیون تعاملی Miniweb و موتور جست‌‌وجوی تصاویر ویدیویی blinkx […]

فناوران اطلاعات , همگرایی پخش برنامه‌های تلویزیون و رادیو (broadcast) و اینترنت پهن باند (broadband) که دو مقوله جست‌وجوی اینترنت و کشف برنامه‌های تلویزیونی را به هم پیوند می‌دهد، از دیرباز یکی از مسایل مهم در دنیای فناوری اطلاعات بوده و این امر با ادغام پلات‌فورم تلویزیون تعاملی Miniweb و موتور جست‌‌وجوی تصاویر ویدیویی blinkx محقق شده است.
با این ادغام مهم، کاربران می‌توانند از میان منابع بسیاری که توسط blinkx فهرست شده و از طریق ابزار قابل اتصال به اینترنت پر سرعت، برنامه‌های تلویزیونی و تصاویر ویدیویی پهن‌باند را جست‌وجو و کشف کنند.
Miniweb هم‌اکنون در دسترس بیش از ۹ میلیون خانوار در بریتانیا است و از بیش از ۶۰۰ سایت مربوط به برنامه‌های تلویزیونی پشتیبانی می‌کند. از طرف دیگر blinkx که پیش‌تر روی جست‌وجو و ارایه فهرست نتایج مربوط به تصاویر ویدیویی متمرکز بود، هم‌اکنون می‌تواند با همکاری Miniweb تجربه تلویزیون پهن‌باند را به کاربران هدیه کند.
سورانگا چاندراتیلیک (Suranga Chandratillake)، بنیانگذار و مدیر اجرایی blinkx این ادغام را یک گام راهبردی برای این شرکت و مهم‌ترین دلیل آن را روی کار آمدن تلویزیون اینترنتی دانست.
چاندراتیلیک می‌گوید: چشم‌انداز دنیای فناوری اطلاعات در سازگاری همه بازارها با تصاویر ویدیویی آنلاین رقم می‌خورد.
وی می‌افزاید: در تحقیقاتی که در چند ماه اخیر در مورد کاربران‌مان انجام داده‌ایم، دریافتیم که از جوانان شیفته فناوری گرفته تا افرادی با پیش‌زمینه‌های مختلف اجتماعی- اقتصادی، از این خدمت استفاده می‌کنند و نقطه مشترکی که آنها را به هم پیوند می‌دهد، دسترسی به اینترنت پهن‌باند است.
وی عنوان می‌کند که blinkx قابلیت‌های جست‌وجوی ویدیویی اینترنتی خود را با پلات‌فورم نرم‌‌افزاری Miniweb تقویت خواهد کرد و در این صورت محتواهای تلویزیون سنتی به دنیای مجازی راه می‌یابد.
یان ولنتاین، بنیانگذار Miniweb نیز می‌گوید: ادغام دو فناوری برتر در یک پلات‌فورم سرویس‌های تلویزیونی، بزرگ‌ترین رویداد برای کاربران است. زیرا می‌توانند چند کاربرد مختلف را به طور همزمان استفاده کنند.
وی می‌افزاید: از اینکه می‌توانیم به پخش‌کننده‌ها قابلیت‌هایی نظیر پیشنهاد محتوای تلویزیونی را ارایه کنیم که به طور مستقیم روی صفحه نمایش ابزار مخاطبان‌شان منتشر می‌شود، واقعا شگفت زده‌ایم.
چاندراتیلیک نیز می‌گوید: با ادغام blinkx و دنیای اطلاعات Miniweb، کاربران از این پس می‌توانند علاوه بر دسترسی به فیلم‌های مختلف با فرمت DVD به طور نامحدود به هر گونه اطلاعات دیگری که نیاز دارند نیز دسترسی پیدا کنند. از طرفی Blinkx به کسب‌وکار اصلی خود یعنی وب‌سایتی که علاوه بر پشتیبانی تبلیغات، تصاویر ویدیویی آنلاین ارایه می‌دهد، ادامه می دهد. این سرویس همچنین محتواهای منابع دیگری نظیر YouTube و DailyMotion را نیز به کاربرانش پیشنهاد می‌کند.
این شرکت سانفرانسیسکویی با صدها شرکت رسانه‌ای که محتواهای دارای کپی رایت منتشر می‌کنند قرارداد دارد و تاکنون توانسته در ایندکس خود بیش از ۳۵ میلیون ساعت تصاویر ویدیویی و صوتی ذخیره کرده و در اختیار کاربران خود قرار دهد.
اما با امضای قرارداد جدیدش با Miniweb می‌تواند همانند شرکت‌های کابلی در ازای ارایه برنامه‌های تلویزیونی به مشترکان خود، مبلغی نیز دریافت کند.
چاندراتیلیک می‌گوید: تقریبا هیچ‌کس بابت دریافت محتواهای آنلاین پولی پرداخت نمی‌کند. اما در عوض مردم حاضرند در ازای محتواهایی که در تلویزیون تماشا کرده‌اند، پول بپردازند.
Blinkx قصد دارد Miniweb را با فناوری پروفایل‌سازی ادغام کند تا از این طریق کاربران شبکه‌های مورد علاقه شان را سفارشی کنند.
وی می‌افزاید: ادغام پخش و تلویزیون پهن باند و پخش به کاربران امکان می‌دهد به دنیای غنی محتوای ویدیویی دسترسی یابند.

حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
سکانس تکان‌دهنده سریال پایتخت ۵ + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام