نخستین سپر دفاعی در برابر هکرها

نخستین سپر دفاعی در برابر هکرها

نصب و استفاده از فایروال یا همان دیواره آتشین، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید برای حفظ ایمنی رایانه‌های شخصی و شبکه ها انجام شود.به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات فارس، اگر شما از بهترین و گران قیمت‌ترین فایروال هم برای تامین امنیت خود استفاده کنید، اما آن را به درستی به کار نگیرید به […]

نصب و استفاده از فایروال یا همان دیواره آتشین، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید برای حفظ ایمنی رایانه‌های شخصی و شبکه ها انجام شود.به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات فارس، اگر شما از بهترین و گران قیمت‌ترین فایروال هم برای تامین امنیت خود استفاده کنید، اما آن را به درستی به کار نگیرید به نتیجه مطلوب نمی رسید. بنابراین برای حفظ امنیت ضروری است تا به مجموعه نکاتی در زمینه استفاده از فایروال ها توجه شود.
قبل از نصب هرگونه فایروال بر روی رایانه شخصی از نصب بسته های نرم افزاری به روزرسان سیستم عامل ویندوز مطمئن شوید. در مورد ویندوز XP مطمئن شوید که سرویس پک های ۱ و ۲ را نصب کرده باشید.
مایکروسافت برای ویندوز ویستا نیز وصله های نرم افزاری متعدد و یک سرویس پک را عرضه کرده است.
هیچ وقت تصور نکنید که بدون نصب این سرویس پک ها فایروال به تنهایی درست عمل خواهد کرد. بسته های نرم افزارهای یاد شده که از سایت مایکروسافت قابل بارگذاری هستند پس از افزوده شدن به ویندوز بر مقاومت آن در برابر ویروس ها و کرم های اینترنتی می افزایند. باید توجه داشت که نسخه های عادی ویندوز که در بازار به فروش می رسند معمولا به جدیدترین سرویس پک ها مجهز نیستند و به همین علت در برابر کرم ها و بدافزارهای اینترنتی به شدت آسیب پذیر هستند.
از سوی دیگر این سرویس پک ها امکانات متعدد و مفیدی هم دارند. به عنوان مثال سرویس پک دو ویندوز xp مجهز به Security Center، فایروال اختصاصی، بلوکه کننده آگهی های مزاحم برای مرورگر اینترنتی IE، اسکنر ویروس در ایمیل ها و سیستم امنیتی ویژه برای شبکه های بی سیم است. این قابلیت ها در نسخه های اولیه ویندوز که روانه بازار شده اند وجود ندارد و به همین علت این نسخه ها در برابر حملات اینترنتی به شدت آسیب پذیر هستند.
توجه داشته باشید که برای بارگذاری این محصولات نرم افزاری تنها به سایت مایکروسافت مراجعه کنید. به عنوان مثال آدرس بارگذاری سرویس پک دو ویندوز xp تنها http://www.microsoft.com/windowsxp/sp2/default.mspx است. این احتمال وجود دارد که سرویس پک های عرضه شده توسط سایتهای اینترنتی دیگر که همگی از سایت مایکروسافت اخذ شده اند آلوده به کرم و ویروس باشند و برای کاربر مشکلات جدیدی به وجود آورند.
شاید این پرسش برایتان پیش آید که اگر با نصب این سرویس پک ها ویندوز به فایروال مجهز می شود پس دیگر چه نیازی به نصب فایروال اضافی وجود دارد. پاسخ در مشکلات و ضعف های فایروال ویندوز نهفته است. این فایروال تنها قادر به بلوکه کردن حملاتی است که منشا خارجی دارند.
تصور این فایروال آن است که هر چیزی که کاربر از رایانه اش بر روی شبکه ارسال می کند ایمن و بدون خطر است. بنابراین اگر شما رایانه تان را تنها با این فایروال به اینترنت متصل کنید ممکن است از آن برای آلوده کردن دیگر رایانه های موجود در شبکه سوءاستفاده شود.
اصولا بسیاری از هکرها و ویروس نویسان با نفوذ به رایانه های دیگران به طور مخفیانه، آنها را به کرم و ویروس آلوده کرده و از این رایانه ها به عنوان پایگاهی برای حمله به دیگر رایانه های موجود در شبکه استفاده می کنند.
با توجه به این نکته نصب فایروالی مستقل در کنار فایروال اختصاصی ویندوز بر روی رایانه ضروری است. قبلا فهرستی از فایروال های رایگان و مناسب را در این بخش معرفی کرده بودیم که از میان آنها فایروال شرکت ZoneAlarm محصولی مناسب به نظر می رسد.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری

مهر پروازعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام