مشهورترین و مخرب‌ترین حملات هکرها

مشهورترین و مخرب‌ترین حملات هکرها

بوت‌نت از آن دسته اصطلاحات فنی و تخصصی برای توصیف مجموعه‌ای از بدافزارها است که به طور ناشناس و خودکار به فعالیت‌های مخرب بر روی رایانه‌ها می پردازند. به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات فارس، این برنامه های خطرناک معمولا در قالب گروهی و شبکه ای عمل کرده و از این طریق سعی می کنند دامنه […]

بوت‌نت از آن دسته اصطلاحات فنی و تخصصی برای توصیف مجموعه‌ای از بدافزارها است که به طور ناشناس و خودکار به فعالیت‌های مخرب بر روی رایانه‌ها می پردازند.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات فارس، این برنامه های خطرناک معمولا در قالب گروهی و شبکه ای عمل کرده و از این طریق سعی می کنند دامنه آسیب پذیری خود را گسترش دهند.
این برنامه ها به سرعت هزاران و در مواردی میلیون ها رایانه را آلوده کرده و بر ضد کاربران اینترنت وارد عمل می شوند. معمولا در جریان یک حمله بوت نت از یک نرم افزار آلوده استفاده می شود، هر چند ممکن است گروه های تبهکار مختلفی از آنها استفاده کنند.
کسی که حملات بوت‌نت را کنترل می کند در اصطلاح bot herder یا bot master نامیده می شود. وی می تواند رایانه های آلوده شده را تحت کنترل درآورده و از اطلاعات ذخیره شده در آنها سوءاستفاده کند.
تاکنون بارها و بارها از این شیوه برای سرقت اطلاعات حساس و محرمانه استفاده شده که برخی از معروف‌ترین این حملات را با یکدیگر مرور می‌کنیم. بد نیست بدانید آمار خسارت های ذکر شده تنها مربوط به آمریکا است و بقیه نقاط جهان را در بر نمی گیرد.

** حمله به ۳٫۶ میلیون یارانه با تروجان Zeus

در جریان این حمله ۳٫۶ میلیون رایانه در آمریکا مورد سوءاستفاده قرار گرفت. عامل اصلی این حمله، تروجانی موسوم به Zeus بود که اطلاعات حساس اشخاص مانند کلمه عبور، رمزشخصی، شماره حساب های بانکی و شماره های کارت اعتباری را سرقت می کرد.
در قالب این حمله فرم های HTML تقلبی که مشابه با ظاهر صفحات وب بانک های مشهور بود در اختیار کاربران قرار می گرفت تا آنها اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و در عمل آنها را در اختیار هکرها قرار می‌دادند.

** Koobface ؛ بلای جان ۳ میلیون رایانه

در جریان این جمله ۲٫۹ میلیون رایانه در آمریکا مورد تهاجم قرار گرفت. در قابل این حمله، بدافزاری طراحی شد تا با نفوذ به شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و مای اسپیس پیام هایی را از طرف دوستان هر کاربر برای وی ارسال کند.
در هر پیام لینکی برای مشاهده یک ویدیو گنجانده شده بود، اما در صورت کلیک بر روی لینک یاد شده تروجانی بر روی رایانه نصب شده و کنترل آن را به طور مخفیانه در دست می گرفت.

** تروجان TidServ و دستبرد به ۱٫۵ میلیون کامپیوتر

در جریان این حمله به ۱٫۵ میلیون رایانه در آمریکا دستبرد زده شد. طراح این حمله، تروجانی را ایجاد کرده بود که از طریق هرزنامه، یک فایل ضمیمه برای کاربران مختلف ارسال می شد. تروجان یاد شده با دستکاری در تنظیمات حساس سیستم عامل ویندوز مشکلات فراوانی برای کاربران ایجاد می کرد.

** Fakeavalert ؛ گرگی در لباس گوسفند

این تروجان برای حمله به بیش از ۱٫۴ میلیون رایانه در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. تروجان طراحی شده برای انجام این حمله در اصل برای ارسال انواع هرزنامه ابداع شده بود.
در این هرزنامه ها انواع نرم افزارهای ضدویروس تقلبی معرفی می شد که کاربر در صورت مراجعه به صفحه معرفی آنها بر روی اینترنت انواع بدافزار را بر روی دستگاه خود بارگذاری می کرد.

** کلاهبردار بزرگی به نام TR/Dldr.Agent.JKH

این حمله برای ۱٫۲ میلیون رایانه در ایالات متحده طراحی شده بود. تروجانی که برای این حمله به کار گرفته شد، ضمن سرقت اطلاعات شخصی کاربران، آنها را به صورت رمزگذاری شده برای هکرها ارسال می کرد. بعدها مشخص شد طراحان این تروجان از این طریق موفق به کلاه‌برداری های گسترده شده اند.

** تبلیغات ناخواسته با تروجان Monkif

در جریان این حمله ۱٫۲ میلیون رایانه در آمریکا مورد سوءاستفاده قرار گرفت. طراح این حمله، بدافزاری را برای آلوده کردن رایانه های شخصی ابداع کرده بود تا بتواند تبلیغات مورد نظر خود را به صورت ناخواسته بر روی رایانه های شخصی به نمایش درآورد. این حمله بوت‌نت اثر تخریبی دیگری نداشت.

انتهای پیام/ح

چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
عضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x