فیلمی که کامپیوتر می ترکاند

فیلمی که کامپیوتر می ترکاند

فناوران اطلاعات , روبات‌های فضایی غول‌پیکر وجود خارجی ندارند، اما یک دوجین از آنها در فیلم Transformers: Revenge of the fallen جان گرفته و حسابی خودنمایی می‌کنند. این فیلم اکشن و علمی – تخیلی که از ۱۹ ژوئن سال جاری میلادی روی پرده سینماها به نمایش درآمده است، قسمت دوم فیلم Transformers است که سال […]

فناوران اطلاعات , روبات‌های فضایی غول‌پیکر وجود خارجی ندارند، اما یک دوجین از آنها در فیلم Transformers: Revenge of the fallen جان گرفته و حسابی خودنمایی می‌کنند. این فیلم اکشن و علمی – تخیلی که از ۱۹ ژوئن سال جاری میلادی روی پرده سینماها به نمایش درآمده است، قسمت دوم فیلم Transformers است که سال ۲۰۰۷ اکران شد.مایکل بی (Micheal Bay)، کارگردان فیلم‌هایی چون جزیره، Bad Boys و پرل هاربر کارگردانی هر دو قسمت سینمایی Transformers را بر عهده داشته است. علاوه بر این استیون اسپیلبرگ، تهیه کننده این مجموعه علمی – تخیلی است. سری Transformers در دهه ۸۰ میلادی به کتاب‌های کمیک Marvel پیوست و مجموعه انیمیشنی پرطرفداری هم از آن ساخته شد.
اما Transformers 2 بیش از هر چیز به جلوه‌های گرافیکی کم نظیرش معروف است.
اسکات فارار (Scott Farrar)، سرپرست جلوه‌های بصری فیلم T2 می‌گوید: ساخت این فیلم پر هزینه صدها هنرمند و طراح و هزاران ساعت کار را در برگرفت و حتی یکی از کامپیوترهای ما منفجر شد!Transformer 2 در واقع دو فیلم در یک فیلم است. نیمی از کار، فیلمبرداری صحنه‌های واقعی بود که مایکل بی و گروه بازیگران او را به مصر، اردن و ایالت نیومکزیکو در آمریکا کشاند.اما نیمی دیگر، قسمت انیمیشنی این پروژه سینمایی عظیم و خلق روبات‌های غول‌پیکری بود که توسط شرکت طراحی جلوه‌های بصری Industrial Light & Magic و استودیوی جلوه‌های گرافیکی خود مایکل بی به نام Digital Domain ساخته شد.طراحان و سیستم‌های کامپیوتری متعدد، ساعت‌های بی‌شماری روی طراحی و تولید صحنه‌های نبرد روبات‌ها و از بین رفتن اهرام مصر توسط نابودگران مکانیکی کار کردند.
نخستین مرحله ساخت فیلم Transformers: ROTF پیش از نوشتن فیلمنامه و به کار افتادن هر عنصر تهیه و تولید دیگری، با چند طراحی ساده کلید خورد. بی یک گروه هنری را استخدام کرد تا تصویری که وی از روبات‌ها در ذهن داشت، روی کاغذ پیاده شود.
بی در این باره می‌گوید: نکته هیجان‌انگیز در مورد Transformer این است که هر تصور و خیالی در دنیای آن امکانپذیر است.اسکات فارار می‌گوید: در مرحله بعدی، تصویر ذهنی در اختیار نویسندگان قرار گرفت تا از آن الهام بگیرند. سپس طراحان جلوه‌های بصری این طرح‌های اولیه را در ساخت شخصیت‌های اصلی فیلم Transformer 2 مورد استفاده قرار دادند.فارار در ادامه می‌گوید: کار ما شبیه ساخت یک ساختمان است؛ شما باید یک نمونه اولیه خوب در دست داشته باشید و زمان زیادی را روی پایه و اساس آن سپری کنید. سپس یک آن به خود می‌آیید و می‌بینید ساختمان‌تان سر به فلک کشیده است. البته این فرآیند آنچنان که گمان می‌کنید ساده نیست. در ابتدا طراحان، نقاشی‌های روبات‌های دو بعدی مایکل بی را به تصاویر سه بعدی تبدیل کرده و سپس طول و عرض هر روبات را روی نمونه سه بعدی پیاده می‌کنند. برای مثال روبات «مگاترون» ۵/ ۴ متر طول و ۵/ ۲ متر عرض دارد.
بی و گروه طراحان او قبل از شروع فیلمبرداری، محل قرار گرفتن دوربین‌ها و چگونگی حرکت روبات‌ها و همچنین چگونگی و محل تعامل بازیگران و روبات‌ها با یکدیگر را ترسیم می‌کنند. همه چیز از قبل برنامه‌ریزی شده است.
شیا لابیوف (Shia LaBeiuf)، قهرمان فیلم‌های Transformer در یکی از سکانس‌های ROTF از دست یک روبات مهاجم در جنگل در حال فرار است، اما در واقعیت او یکه و تنها می‌دود.لابیوف در این باره می‌گوید: آنجا هیچ چیز وجود نداشت. حتی این بار دیالوگ‌ها هم بازخوانی نمی‌شد.
فارار می‌گوید: تنها چیزی که در صحنه‌های فیلمبرداری وجود داشت تیرک‌های بلند ۹ متری بود که بازیگران باید با آنها گفت‌وگو می‌کردند و چنان واکنش نشان می‌دادند که انگار روبات‌های غول‌پیکر روبه‌روی‌شان ایستاده‌اند.
طراحان ۱۲ هفته روی ساخت مدل دیجیتالی هر روبات وقت گذاشتند و ۱۲ تا ۱۵ هفته دیگر به طراحی اسکلت‌بندی روبات‌ها اختصاص داشت. مرحله بعدی رنگ‌آمیزی و بافت روبات‌ها بود. تصمیم به طراحی روبات‌ها از جنس کروم، آلومینیوم یا مس و شیشه هم یکی دیگر از مراحل تولید زمان بر فیلم Transformer 2 بود.
فارار همچنین عنوان می‌کند: این کار دقیقا مانند سوار کردن قطعات مختلف به صورت دستی در گاراژ است، با این تفاوت که این کارها را با کامپیوتر انجام می‌دهید. در واقع هیچ تفاوتی در این میان وجود ندارد؛ تمام امور یکسان است و قوانین مشابهی در هر دو استفاده می‌شود.
با پایان یافتن فیلمبرداری‌ها، گنجاندن و ادغام صحنه‌های انیمیشنی سکانس‌های واقعی آغاز می‌شود.
تمام مراحل تبدیل روبات‌ها به اتومبیل‌ها یا جت‌های پرسرعت که در فیلم تنها چند ثانیه طول می‌کشد، طی هفته‌ها به دقت با دست طراحی شده است. پس از طراحی انیمیشن‌ها، نوبت به نورپردازی می‌رسد که روبات‌ها را واقع‌پذیرتر جلوه می‌دهد و در پایان جلوه‌های نهایی مانند گرد و غبار، خرده‌ها و خرابه‌های محیطی و روبات‌ها یا موشک‌ها و تیراندازی‌ها به فیلم اضافه می‌شود.
بیش از ۳۵۰ طراح روی فیلم Transformer: Revenge of the Fallen کار کرده‌اند و فناوری‌هایی را مورد استفاده قرار داده‌اند که طراحی و ا حساسات روبات‌ها را طبیعی‌تر می‌سازد.
به گفته شرکت Industrial Light & Magic، بازآفرینی مراحل مختلف ساخت فیلم Transformers 2 روی یک کامپیوتر خانگی ۱۶ هزار سال به طول می‌انجامد.

حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
سکانس تکان‌دهنده سریال پایتخت ۵ + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام