سوال امنیتی رمز عبور پست‌الکترونیکی…

سوال امنیتی رمز عبور پست‌الکترونیکی…

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد، حتی اگر هکرها رمز عبور کاربران را در اختیار نداشته باشند، از طریق سوالات امنیتی که به هنگام باز کردن حساب الکترونیکی از افراد پرسیده می‌شود، می‌توانند به این قبیل اطلاعات دسترسی پیدا کنند. به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران،از سایت خبرگزاری فارس، شرکت‌های […]

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد، حتی اگر هکرها رمز عبور کاربران را در اختیار نداشته باشند، از طریق سوالات امنیتی که به هنگام باز کردن حساب الکترونیکی از افراد پرسیده می‌شود، می‌توانند به این قبیل اطلاعات دسترسی پیدا کنند. به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران،از سایت خبرگزاری فارس، شرکت‌های اینترنتی که خدمات رایگان پست الکترونیکی عرضه می‌کنند. اغلب سوالاتی را با عنوان “سوال مخفی ” از کاربران می‌پرسند تا از این طریق مکانیسم تایید رمز عبور و شناسه کاربری برای کاربران را تقویت کنند. از آنجایی که کاربران به منظور به خاطر سپردن این سوال، پاسخ‌های آسانی را برای آن‌ انتخاب می‌کنند، هکرها به راحتی می‌توانند این پاسخ‌ها را حدس بزنند.
در موارد دیگر، هکرها به سادگی می‌توانند پاسخ‌های مورد نظر خود را به سادگی با پرسش‌های امنیتی هماهنگ سازند و ظرف چند دقیقه به رمز عبور کاربران دسترسی پیدا کنند.
این مطالعات پرسش‌های امنیتی که در جریان باز کردن پست الکترونیکی در سرویس‌های یاهو، مایکروسافت، گوگل و AOL پرسیده می‌شد را در مارس ۲۰۰۸ مورد بررسی قرار داد. کارشناسان در پایان این مطالعات دریافتند، یک شخص در حالت طبیعی می‌تواند از هر ۱۰۰ پرسش امنیتی، پاسخ ۱۷ پرسش را به‌درستی پیدا کند. این رقم برای سرویس پست‌الکترونیکی هات‌میل ۲۸ درصد گزارش شده است.

همچنین بخوانید :  درباره هر گیگابایت حافظه فلش
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x