دیگر به صندوق پستی خود سر نزنید!

دیگر به صندوق پستی خود سر نزنید!

بزرگراه فناوری , تایپ آدرس اینترنتی سرویس پست الکترونیک و وارد کردن شناسه کاربری و کلمه عبور، یا استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Outlook و نمونه‌های متن‌باز آن برای استفاده از خدمات پست الکترونیک دیگر روشی کهنه و عقب مانده برای چک کردن آدرس ایمیل تلقی می‌شود. بهتر است با توجه به تحولات گسترده دنیای وب […]

بزرگراه فناوری , تایپ آدرس اینترنتی سرویس پست الکترونیک و وارد کردن شناسه کاربری و کلمه عبور، یا استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Outlook و نمونه‌های متن‌باز آن برای استفاده از خدمات پست الکترونیک دیگر روشی کهنه و عقب مانده برای چک کردن آدرس ایمیل تلقی می‌شود. بهتر است با توجه به تحولات گسترده دنیای وب ۲ شما نیز اندکی مدرن شوید و از شیوه‌های جدیدی استفاده کنید. امروزه در دنیای اینترنت صرفه‌جویی در وقت و هزینه برای انجام کارهایی مانند چک کردن نامه‌های الکترونیک و پیام‌های رسیده یکی از اموری است که در اولویت برنامه‌های کاربران قرار دارد. به این ترتیب کاربران حرفه‌ای سعی در برقراری ارتباط به وسیله راه‌های میانبر در دنیای مجازی دارند.
برنامه‌هایی که در زیر معرفی شده راه‌هایی است که دسترسی شما و چک‌ کردن و مطالعه نامه‌های الکترونیکی را آسان می‌کند. پس از معرفی هر برنامه، توضیحی ارایه شده تا بتوانید بر اساس آن مناسب‌ترین ابزار را بر مبنای نیازهایتان انتخاب و از آن استفاده کنید.
Ecipher: این سرویس از آدرس ecipher.com در دسترس است. شما با استفاده از این برنامه می‌توانید از طریق صفحه‌نمایش رومیزی یا دسکتاپ ویندوز، ایمیل یا نامه الکترونیکی بفرستید. این کار تفاوتی با سرویس‌‌های ایمیل مانند یاهو، جی‌میل یا MSN ندارد، ضمن اینکه این برنامه با رمزدار کردن ایمیل‌ امنیت نامه‌های الکترونیکی شما را تضمین می‌کند. این برنامه برای ارسال نامه‌های الکترونیک از فناوری حفاظتی smtp استفاده می‌کند. توضیح آنکه ایمیل‌های شما با استفاده از الگورتیم ۲۵۶-bit AES و ۲۰۴۸-bit RSA پشتیبانی و رمزدار می‌شوند و گیرنده باید برای دریافت، دیدن و جواب دادن به ایمیل‌ها ecipher را در رایانه خود داشته باشد وگرنه نمی‌‌تواند ایمیل‌ها را باز کند. محتوای ایمیل فرستاده شده برای گیرنده در صورتی که برنامه ecipher را نداشته باشد در قالب حروف و کلمات درهم ریخته و غیرقابل فهم دریافت خواهد شد. این برنامه با بیشتر سرویس‌های مدیریتی ایمیل مانند Outlook و Thunderbird و ویندوزهای ویستا، اکس پی و ۲۰۰۳سازگار است.
Gmail Backup : شاید تهیه نسخه پشتیبان از ایمیل‌ها برای کاربران اینترنتی مهم نباشد، اما توجه به این نکته از اتفاقات پیش‌بینی نشده جلوگیری می‌کند. به هر حال ممکن است اتفاقی باعث شود که نتوانید به حساب جی‌‌میل خود وارد شوید یا ایمیلی را به صورت سهوی پاک کرده باشید و پس از آن از اینکه چرا از ایمیل‌ها‌یتان نسخه پشتیبان تهیه نکرده بودید افسوس بخورید. برای شروع استفاده از سرویس gmail-backup.com حساب جی‌میل خود را در محل تعیین شده وارد ‌کنید. این سرویس طی فرمان‌های بعدی از نامه‌های الکترونیک، نسخه پشتیبان تهیه و آن در کامپیوتر بارگذاری می‌کند. ایمیل‌های بارگذاری شده در مکانی از کامپیوتر کاربر ذخیره شده و قابل دسترسی هستند و می‌توان این ایمیل‌ها را با هر برنامه مدیریتی مانند Out Look یا ویندوز میل چک کرد. یکی از قابلیت‌های جالب و مهم این برنامه آن است که می‌توان فقط از تاریخ نامه‌هایی که برای شما اهمیت بیشتری دارد نسخه پشتیبان تهیه کنید.
Gmail Notifier Beta: با استفاده از این برنامه قادر خواهید بود بدون باز کردن مرورگر، نامه‌های الکترونیکی خود را چک کنید و دیگر به وب‌‌سایت جی‌‌میل نروید. این برنامه مفید فقط یک ضعف دارد و شما با آن فقط می‌توانید یک آدرس ایمیل را چک کنید. این برنامه بخش مختصری از ایمیلی که برای کاربر آمده است را نمایش می‌دهد و به این وسیله متوجه می‌شوید که آیا این نامه رسیده ارزش باز کردن دارد یا خیر؟ در صورت باز کردن بخشی از نامه‌ای که مشاهده می‌کنید به حساب جی‌میل خود وارد می‌شوید. خوشبختانه این برنامه با طیف گسترده‌ای از سیستم‌های عامل اعم از Win2000، NT، XP و Vista سازگاری کامل دارد.
Gmail Assistant : بر خلاف برنامه Gmail Notifier با استفاده از برنامه Gmail assistant می‌توانید حساب‌های مختلف ایمیل را همزمان و به صورت خودکار چک کنید. اگر ایمیل جدیدی دریافت کنید این برنامه به صورت اتوماتیک یک بخش از آن را در بالای صفحه‌نمایش سیستم‌عامل ویندوز نشان می‌دهد و به این ترتیب کاربر را از مراجعه حضوری به حساب‌های مختلف ایمیل خلاص می‌کند. کار کردن با Gmail assistant ساده است. این نرم‌افزار از طریق سرویس مطمئن imap کاربر را به مرکز ایمیل‌ وصل می‌کند اما وی باید دسترسی به imap را فعال کرده باشد تا این برنامه بتواند ایمیل‌های جدید را به شما نشان بدهد. برای فعال کردن imap پس از وارد شدن به حساب کاربری جی‌میل از مسیر زیر اقدام کنید: Settings> Forwarding and PP/IMAP > IMAP Access. این برنامه نیز با طیف گسترده‌ای از سیستم‌های عامل اعم از Win2000،NT،XP و Vista سازگاری کامل دارد.
simple mail : افزونه simple mail برای مرورگر فایرفاکس طراحی و عرضه شده است و تمامی امکانات ضروری در زمینه استانداردهای POP3، IMAP وSMTP را برآورده می‌کند. به وسیله این افزونه کاربردی، به سادگی می‌توان مرورگر فایرفاکس را به یک فرستنده ایمیل ساده تبدیل کرد. پس از نصب افزونه یاد شده این امکان وجود دارد که به نامه‌های دریافتی دسترسی داشت. با این برنامه می‌توان تمام کارهایی که با یک سرویس ایمیل انجام می‌شود (همچون خواندن و پاسخ دادن به پیا‌م‌ها و دریافت فایل‌های پیوست شده) را به سادگی انجام داد. با استفاده از این برنامه همچنین می‌توان یک دفترچه آدرس درست کرد. این برنامه فقط برای چک کردن ایمیل طراحی شده و فاقد تنظیم‌هایی مانند اضافه کردن امضا و فیلتر کردن اسپم‌ها و هرزنامه‌هاست.

حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
سکانس تکان‌دهنده سریال پایتخت ۵ + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگآیسان پروزازدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام