دسته بندی خداپسندانه لپ تاپ ها

دسته بندی خداپسندانه لپ تاپ ها

سرمایه , بدون فوت وقت بگویم لپ تاپ ها را می توان براساس مخاطب، قیمت، سطح تکنولوژی، سازنده و غیره دسته بندی کرد. دسته بندی لپ تاپ ها را بر اساس بازه قیمت انجام خواهیم داد و موارد دیگر را نیز ذیل همین دسته بندی ذکر خواهیم کرد. دسته اول؛ به لپ تاپک ها (Netbook) […]

سرمایه , بدون فوت وقت بگویم لپ تاپ ها را می توان براساس مخاطب، قیمت، سطح تکنولوژی، سازنده و غیره دسته بندی کرد. دسته بندی لپ تاپ ها را بر اساس بازه قیمت انجام خواهیم داد و موارد دیگر را نیز ذیل همین دسته بندی ذکر خواهیم کرد. دسته اول؛ به لپ تاپک ها (Netbook) اختصاص دارد که قیمت شان کمتر از ۶۰۰ هزار تومان است. دسته دوم؛ به لپ تاپ های ارزان قیمت اختصاص دارد که به طور معمول بین ۴۵۰ تا ۶۹۰ هزار تومان قیمت دارند. دسته سوم؛ به لپ تاپ های اقتصادی اختصاص دارد که بین ۷۰۰ تا ۹۹۰ هزار تومان قیمت دارند. این دسته را لپ تاپ های خانگی یا دانشجویی نیز خطاب می کنند. دسته چهارم؛ اختصاص به لپ تاپ های تجاری دارد که قیمت آنها از حوالی یک میلیون تومان آغاز و تا نزدیکی های دو میلیون تومان ادامه دارد. مدل های این دسته را سبک وزن خطاب می کنند. دسته پنجم؛ که لپ تاپ های همه کاره یا چند منظوره خطاب می شوند در همان بازه یک تا دو میلیون تومان قرار دارند اما در برخی مشخصات فنی با لپ تاپ های تجاری (سبک وزن) اختلاف های اساسی دارند. دسته ششم؛ به شبه لپ تاپ هایی اختصاص دارد که Tablet PC خوانده می شوند. قیمت این مدل ها نیز بین ۹۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان است و به چند دلیل ویژه باید آنها را از دیگر مدل ها منفک کرد. دسته هفتم؛ به لپ تاپ های حرفه ای اختصاص دارد که به طور خلاصه می توان هر دستگاهی که بیش از دو میلیون تومان قیمت داشته باشد را در آن جای داد.
اندر باب لپ تاپک ها (دسته اول)
دستگاه هایی که لپ تاپک خوانده می شوند از پردازنده های Intel Atom یا Intel Celeron-M یا VIA C7 یاVIA nano استفاده می کنند. به جز یک استثنا، تمامی مدل های قابل ابتیاع در داخل کشور از گونه Intel Atom و چند مدل نیز از Celeron-M استفاده می کنند. لپ تاپ های جدیدی در قد و قواره لپ تاپک ها وارد بازار شده اند اما از پردازنده های دیگری چون Core 2 Solo یا Celeron استفاده می کنند. اینها را نباید لپ تاپک قلمداد کرد. نکته دیگر اینکه اندازه نمایشگر لپ تاپک ها به طور معمول نباید از ۲/۱۰ اینچ بزرگ تر باشد. هر چند مدل های ۱/۱۲ اینچی هم عرضه شده اند که از جمیع جهات لپ تاپک قلمداد می شوند اما از آن بزرگ تر را باید مینی لپ تاپ (Subnotebook) خطاب کرد. فقدان درایو نوری (ODD) از ویژگی های دیگر لپ تاپ هاست. همچنین ظرفیت حافظه DRAM این حضرات حداکثر به دو گیگابایت و هارددیسک های ایشان به ۱۶۰ گیگابایت محدود است. اعضای اینگونه لزومی به پشتیبانی از رابط بی سیم بلوتوث ندارند اما باید از رابط بی سیم وای فای پشتیبانی کنند. همین طور وجود حداقل دو رابط پرسرعت ۰٫۲ USB رابط شبکه ۱۰۰ مگابیت-۴۵ RJ، شکاف کارتخوان برای کارت های فلش، ورودی و خروجی صدا و وزنی سبک تر از ۱۵۰۰ گرم الزامی است. برخی از مدل های خروجی ۱۵ پینی نمایشگر را نیز مورد توجه قرار می دهند. لپ تاپک ها توان پردازشی محدودی دارند و اغلب شامل سیستم عامل Windows XP Home هستند. برخی گونه ها نیز بدون سیستم عامل (DOS) یا با لینوکس روانه بازار می شوند که ردی از آنها در بازار داخلی مشاهده نشده است. استفاده از تکنولوژی ال ای دی در نمایشگر ال سی دی، ظرفیت هارددیسک، استفاده از حافظه درونی فلش، طراحی خیره کننده، وب کم، باتری قوی تر و تکنولوژی های دیگر باعث افزایش قیمت خواهند شد. ارزان ترین لپ تاپک بازار داخلی Acer Aspire One ZG5 نام داشته که نمایشگری ۹/۸ اینچی، یک گیگابایت حافظه، ۱۲۰ گیگابایت هارددیسک، ۹۰۰ گرم وزن و ۳۸۰ هزار تومان قیمت دارد. لپ تاپک ها از اساس برای افرادی ساخته شده اند که پردازش سبک، گرافیک معمولی، ارتباط شبکه باسیم و بی سیم، قابلیت حمل فوق العاده و ابعاد جادویی دستگاه را خواستار هستند.

حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگندای ارژنگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری

مهر پروازدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگندای ارژنگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامعضویت در تلگرام