درباره صفحه کلید و ماوس

درباره صفحه کلید و ماوس

سرمایه ,طی چند سال اخیر تغییرات بسیاری در زمینه خرید صفحه کلید و ماوس صورت گرفته که سهم عمده آن متوجه تکنولوژی های جدید است. ماوس های غلتکی را نمی دانم به خاطر می آورید یا نه که کار با آنها نیازمند صبر ایوب بود. هم اکنون تمامی ماوس های موجود در بازار از انواع […]

سرمایه ,طی چند سال اخیر تغییرات بسیاری در زمینه خرید صفحه کلید و ماوس صورت گرفته که سهم عمده آن متوجه تکنولوژی های جدید است. ماوس های غلتکی را نمی دانم به خاطر می آورید یا نه که کار با آنها نیازمند صبر ایوب بود. هم اکنون تمامی ماوس های موجود در بازار از انواع نوری است. البته همین ماوس های نوری خود شامل دو مدل دیودی و لیزری است، با این تفاوت که مدل های نوری (Optical) به طور معمول ارزان تر بوده و کاربران بیشتری دارند .اما مدل های لیزری به دلیل دقت بالا و کارآیی مناسب قیمتی بالاتر و کاربران محدودتری دارد. می توان گفت تمامی ماوس های درست و درمون از انواع لیزری هستند. رزولوشن مدل های لیزری خیلی بیشتر از مدل های معمولی است و به همین دلیل است که مورد علاقه گرافیست ها و دوست داران بازی هاست. ارزان ترین ماوس لیزری حدود ۱۰ هزار تومان قیمت دارد و اضافه شدن امکانات بر قیمت آن خواهد افزود. یکی از مواردی که همراه با خروج مدل های غلتکی در دستور کار طراحان قرار گرفته، حذف سیم ارتباطی میان ماوس و کامپیوتر است. بدین صورت که قطعه ای همراه با ماوس های بی سیم (Cordless) عرضه می شود که در درون خود گیرنده ای رادیویی دارد که داده ها را از مجرای پورت USB به کامپیوتر منتقل می کند. به بیان دیگر؛ داده های ماوس از طریق امواج رادیویی به گیرنده تعبیه شده در بطن قطعه USB منتقل می شوند. این ارتباط رادیویی (بی سیم) موجب سهولت در جابه جایی ماوس خواهد شد که بی نهایت لذت بخش است. صحبت های بالا درباره صفحه کلیدها هم صدق می کند و بدون شک استفاده از مدل های بی سیم موجبات آسودگی خاطر را فراهم خواهد ساخت. توجه شما را بدین نکته جلب می کنم که قیمت مدل های صفحه کلید بی سیم به شکل معناداری بالاست و عده قلیلی قادر به ابتیاع آن هستند اما اگر می توانید بیش از ۳۰ هزار تومان هزینه کنید، توصیه می شود از صفحه کلید و ماوس های بی سیم استفاده کنید. شک نداشته باشید قیمت مدل های بی سیم در گذر زمان مانند تمام چیزهای جینگیل بینگیل دنیا کاهش خواهد یافت و دور نیست روزی که زمین کنونی عاری از مدل های سیم دار شود. علی ایحال اگر توان تهیه صفحه کلید بی سیم را در خود نمی بینید، سعی کنید به هر ضرب و زوری هم که شده یکی از مدل های ماوس بی سیم را تهیه کنید. این امر به خصوص برای دارندگان لپ تاپ ضروری تر است. قیمت ماوس های بی سیم آبرومند از حوالی ۲۰ هزار تومان آغاز می شود و به طور معمول کارآیی آنها در زمان مصرف پایداری قابل قبولی دارد. چه بهتر که این قبیل ماوس ها از انواع لیزری باشند.
نکته پایانی
گسترش بحران در سطح جهان تغییرات مختصری در شیوه مصرف به وجود آورده است، بدین صورت که اقلام اصلی سبدهای خرید به کالاهای ارزان تر اختصاص یافته است. به عنوان مثال می توان به افزایش فروش ماوس های کمتر از ۱۰ دلاری چینی در بازار آمریکا اشاره کرد که نه سازنده درست و درمونی دارد و نه خدمات گارانتی ارائه می کند. اگر قصد صرف هزینه مناسب ندارید، می توانید از ماوس های معمولی استفاده کنید و در صورت مواجه با خرابی، آن را در سطل زباله انداخته و ماوس جدیدی را با چهار، پنج هزار تومان ابتیاع فرمایید. اما توصیه می کنم از این شیوه خرید برای مدل های آبرومند بی سیم استفاده نکنید. حال که قصد خرج کردن دارید، درست هزینه کنید.

حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری

مهر پروازعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام