دانشجویان چه رشته ای بیشترین استفاده کنندگان…

دانشجویان چه رشته ای بیشترین استفاده کنندگان…

بر اساس اعلام شورای سیاست گذاری و تحلیل مطالعات استراتژیک و سنجش افکار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، دانشجویان رشته هنر بیشترین و دانشجویان رشته علوم انسانی کمترین گرایش را به اینترنت دارند. به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سومین نشست شورای سیاست گذاری و تحلیل مطالعات استراتژیک و سنجش افکار […]

بر اساس اعلام شورای سیاست گذاری و تحلیل مطالعات استراتژیک و سنجش افکار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، دانشجویان رشته هنر بیشترین و دانشجویان رشته علوم انسانی کمترین گرایش را به اینترنت دارند. به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سومین نشست شورای سیاست گذاری و تحلیل مطالعات استراتژیک و سنجش افکار نهاد با موضوع “سنجش گرایش دانشجویان نسبت به اینترنت”. با حضور معاونین پژوهشی و فرهنگی نهاد و جمعی از صاحب نظران و اساتید دانشگاه ها در معاونت پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

این نشست با هدف اجرای طرح پژوهشی و شناخت علمی وضعیت موجود اینترنت و کاربران آن، بررسی عوامل مرتبط و مؤثر بر گرایش دانشجویان سراسر کشور به اینترنت برپا شد.

بر اساس نتایج این پژوهش، دانشجویان به طور متوسط ۶ ساعت در هفته از اینترنت استفاده می‌کردند.

همچنین از نظر پاسخگویان، بیشترین مورد استفاده دانشجویان در حال حاضر از خدمات اینترنتی به ترتیب عبارتند از: ارسال ایمیل، دانلود فیلم و موسیقی، فعالیت علمی، جستجوی وب، سرگرمی و خواندن اخبار و در مقابل کمترین مورد استفاده اتاق چت (درون مرزی)، اتاق چت (برون مرزی)، خرید و فروش و جستجوی کار می‌باشد.

همچنین بخوانید :  اطلاعات اضافي در System Properties

همچنین از میان سایتهای فعال در اینترنت به ترتیب، سایت‌های علمی، خبری، بازی و سرگرمی، جامعه مجازی و خدماتی بیشترین بازدید کننده را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس این پژوهش، عواملی که بیشترین نقش را در گرایش دانشجویان به اینترنت ایفا کرده‌اند به ترتیب عبارتند از فعالیت علمی، جلب توجه دیگران، نیاز به پیشرفت در زمینه‌های مختلف علمی، اقتصادی و نیاز به کنجکاوی و ماجراجویی، اتاق گپ زنی، تخلیه فشارهای روانی، نیاز عاطفی و ارزشمندشدن اینترنت.

به گزارش ماوا، به طور کلی سه مشخصه عوامل فردی، عوامل محیطی و عوامل ساختاری و بومی در گرایش دانشجویان به اینترنت تأثیر دارد.

دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرام
دکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگدکتر تاجبخشعضویت در تلگرامدکتر بتول طاهریمهر پروازشارژعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامبلیط

x