حافظه ها را با جعبه ذخیره کنید تا فاسد نشود

حافظه ها را با جعبه ذخیره کنید تا فاسد نشود

هموطن: شیوه ای که جناب یوزارسیف در ذخیره سازی گندم همراه با خوشه مورد استفاده قرار داد را آویزه ذهن خود کنید و در خاطر داشته باشید که اگر از قطعه ای استفاده نمی کنید، آن را همین طوری در گوشه ای از خانه یا آشپزخانه رها نسازید.همین چند وقت پیش بود که به اتفاق […]

هموطن: شیوه ای که جناب یوزارسیف در ذخیره سازی گندم همراه با خوشه مورد استفاده قرار داد را آویزه ذهن خود کنید و در خاطر داشته باشید که اگر از قطعه ای استفاده نمی کنید، آن را همین طوری در گوشه ای از خانه یا آشپزخانه رها نسازید.همین چند وقت پیش بود که به اتفاق همسر محترمه و البته با دعوت قبلی راهی منزل یکی از رفیقان شفیق مان شدیم. هنگامی که داشت زنگ زدگی داخل کابینت آشپزخانه اش را نشانم می داد و راه حل می جست به ناگاه چشمان خیره و البته قدری فضول اینجانب قطعات متعددی همچون کارت مودم، دو سه قطعه حافظه قدیمی SDRAM، یکی دو فن پردازنده، یک عدد فلاپی درایو و مواردی دیگر را در آن نور کم تشخیص داد و در کمال تعجب پرسیدم که اینها اینجا چه می کنند که در پاسخ اینگونه بیان شد که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند و… راستش در حیرتم که این دوست عزیز با چه انگیزه ای این همه قطعه را در داخل کابینت آن هم تحت این شرایط نگهداری می کند. و اما راه حل طبیعی است که وقتی نو که اومد به بازار، کهنه می شه دل آزار، اما برای خلاصی از شر وسایل کهنه هم راه و روشی عاقلانه وجود دارد. حتم دارم همین قطعاتی که در کابینت خانه دوست حقیر با آن وضع فجیع نگهداری می شوند، مورد نیاز بسیاری از آدمیان هستند. به عنوان مثال همین حالا که این متن را می خوانید نگارنده محترم آن که من باشم در به در به دنبال دو قطعه حافظه ۲۵۶ مگابایتی DDR با برند Crucial هستم که در وهله اول میزان حافظه دسک تاپم را تا یک گیگابایت افزایش دهم و در مرحله ثانی و مهم تر امکان استفاده از قابلیت حافظه دو کاناله را هم از کف ندهم. شک ندارم که آن کارت مودم، فن پردازنده و غیره آنگونه که در ظاهر نشان می دهد بی مصرف نیستند. و اما بعد…
در کنار بازار فروش محصولات دیجیتال، بازار محقری وجود دارد که به خرید و فروش کالاهای دیجیتال دست دوم اختصاص دارد. به طور معمول این قسمت از بازار در طبقه زیرین پاساژها یا مراکز بزرگ قرار دارند.
به سهولت می توانید از شر همین قطعات کهنه خلاص شوید و اندک پولی هم دریافت کنید. دیگر اینکه در میان دوست و آشنا هستند افرادی که نیازمند همین قطعات هستند.
اگر در خاطر داشته باشید یک بار گفته بودم که دسک تاپ های درب و داغان خود را روانه زباله دان نکنید. شنیدستم که شهرداری برخی شهرهای بزرگ مانند تهران ستاد ویژه ای را برای جمع آوری و بازیابی لوازم و دستگاه های قدیمی تشکیل داده و امکان بهره برداری دوباره از همان موجودات فراموش شده را فراهم ساخته است بنابراین درنگ جایز نیست و از همین لحظه قطعاتی را که بدون تدبیر در گوشه و کنار منزل رها کرده اید را به هریک از روش های که در بالا به آنها اشاره شده است تغییر مکان دهید.

سکانس تکان‌دهنده سریال پایتخت ۵ + فیلم
حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگآیسان پروزازدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام