توصیه امنیتی برای حفاظت از اطلاعات

توصیه امنیتی برای حفاظت از اطلاعات

سرمایه ,حفاظت از خود در محیط اینترنت کار بسیار پرچالشی است. اینترنت یک محیط جهانی است که اشخاصی بی پروا از آن سوی کره زمین قادر به شناسایی نقاط ضعف رایانه شما و سوءاستفاده از آن هستند. در زیر ۱۰ اقدام مهم و اساسی که برای حفاظت از اطلاعات و منابع رایانه ای در برابر […]

سرمایه ,حفاظت از خود در محیط اینترنت کار بسیار پرچالشی است. اینترنت یک محیط جهانی است که اشخاصی بی پروا از آن سوی کره زمین قادر به شناسایی نقاط ضعف رایانه شما و سوءاستفاده از آن هستند. در زیر ۱۰ اقدام مهم و اساسی که برای حفاظت از اطلاعات و منابع رایانه ای در برابر نفوذگران احتمالی باید انجام شود ذکر شده است.- نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم تهیه کنید: از همه اطلاعات خود نسخه پشتیبان یا بک آپ تهیه کنید. یک کرم یا تروجان نفوذی برای از بین بردن همه اطلاعات شما کافی است.
انتخاب کلمه عبور مناسب را سرسری نگیرید:
کلمات عبوری انتخاب کنید که معقول و منطقی بوده و حدس زدن آنها دشوار باشد. همیشه کلمات عبور پیش فرض را تغییر دهید.
– نرم افزار آنتی ویروس فراموش نشود: از نرم افزارهای ضدویروس مشهور و معتبر استفاده کنید و همیشه آنها را به روز کنید.
– سیستم عامل رایانه را به روز نگه دارید: سیستم عامل خود را به طور مرتب به روز کرده و تمامی وصله های امنیتی عرضه شده توسط شرکت طراح هر سیستم عامل را بارگذاری و نصب کنید.
– مراقب نرم افزارهای ضعیف امنیتی باشید: حتی الامکان از استفاده از نرم افزارهای ضعیف و در معرض حمله خودداری کرده و قابلیت های خودکار نامطمئن آنها به خصوص در نرم افزارهای ایمیل را از کار بیندازید. – رمزگذاری اطلاعات: از نرم افزارهای رمزگذاری اطلاعات مانند PGP در زمان ارسال ایمیل استفاده کنید. از این نرم افزار می توانید برای حفاظت از کل هارددیسک خود نیز استفاده کنید.
– نصب نرم افزارهای شناسایی عوامل نفوذی را فراموش نکنید: حتماً نرم افزاری برای شناسایی نرم افزارهای مخرب جاسوس روی رایانه تان نصب کنید. حتی بهتر است چندین نرم افزار برای این کار نصب کنید. برنامه های سازگار با دیگر نرم افزارهای مشابه مانند SpyCop انتخاب های ایده آلی هستند.
– به دور رایانه خود دیوار آتشین بکشید: از دیوار آتش یا firewall شخصی استفاده کنید. پیکربندی فایروال خود را به دقت انجام دهید تا از نفوذ به رایانه شما جلوگیری شود. این فایروال ها همچنین مانع وارد آمدن خسارت به شبکه ها و سایت هایی که به آنها متصل هستید، شده و قادر به تشخیص ماهیت برنامه هایی هستند که تلاش می کنند به شبکه اینترنت متصل شوند. – حذف برنامه های دسترسی از راه دور: امکانات روی رایانه که به آنها احتیاج ندارید را از کار بیندازید.
به خصوص برنامه های کاربردی که دسترسی به رایانه شما را از راه دور ممکن می کنند مانند Remote Desktop، RealVNC و NetBIOS را حذف یا به اصطلاح disable کنید.
– از امنیت شبکه های رایانه ای اطمینان حاصل کنید: در جهت ایمن سازی شبکه های رایانه ای و به خصوص شبکه های بی سیم بکوشید. شبکه های وای – فای خانگی را با کلمه عبوری با حداقل ۲۰ کاراکتر ایمن کنید. پیکربندی اتصال لپ تاپ خود به شبکه را به گونه ای انجام دهید که برقراری ارتباط تنها در حالت Infrastructure اتفاق بیفتد.
هکرها روز به روز به روش های پیچیده تری برای سرقت اطلاعات کاربران روی می آورند ولی شما با رعایت همین نکات ساده، آسیب پذیری سیستم های رایانه ای خود را به حداقل خواهید رساند.

حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
سکانس تکان‌دهنده سریال پایتخت ۵ + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگآیسان پروزازدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام