برنامه‌نویسی را متفاوت بیاموزید

برنامه‌نویسی را متفاوت بیاموزید

بزرگراه فناوری ,استفاده از شیوه‌های تعاملی و به اشتراک‌گذاری و به کارگیری سبک‌های نو حرف اول را در وب ۲ می‌زند. برنامه‌نویسی از تخصصی‌ترین و سخت‌ترین امور در دنیای رایانه و اینترنت است اما همین کار به ظاهر دشوار با چاشنی وب ۲ لذت‌بخش‌تر می‌شود. این برنامه توسط دانشجویان دانشگاه MIT برای آموزش برنامه‌نویسی به […]

بزرگراه فناوری ,استفاده از شیوه‌های تعاملی و به اشتراک‌گذاری و به کارگیری سبک‌های نو حرف اول را در وب ۲ می‌زند. برنامه‌نویسی از تخصصی‌ترین و سخت‌ترین امور در دنیای رایانه و اینترنت است اما همین کار به ظاهر دشوار با چاشنی وب ۲ لذت‌بخش‌تر می‌شود. این برنامه توسط دانشجویان دانشگاه MIT برای آموزش برنامه‌نویسی به کودکان نوشته شده اما برای آموزش به بزرگسالان در حد مبتدی نیز قابل استفاده است. یکی از استادان دانشگاه هاروارد به نام David J. Malan نقش اساسی در شناساندن این ابزار مفید داشته است.
اسکرچ یک زبان برنامه‌نویسی فوق ساده به شمار می‌رود که فاقد هر نوع کدنویسی است و شما فقط با اشیا گرافیکی سر و کار دارید که پس از سر هم کردن آن‌ها برنامه اجرا می‌شود. این ساختار باعث می‌شود یادگیری برنامه‌نویسی برای کودکان و بزرگسالان جالب و لذت‌بخش باشد و فهم مفاهیمی مانند الگوریتم و فلوچارت آسان شود. صداها و تصاویر زیبا و زیادی نیز در برنامه گنجانده شده است تا کودکان از یادگیری لذت ببرند.
در توییتر نیز نظرسنجی راه بیاندازید
اگر وبلاگ یا سایت اختصاصی دارید، شاید تا به حال به این فکر افتاده باشید که نظرسنجی‌هایی را بر مبنای علایق و سلیقه خود در آن قرار دهید. با توجه به گسترش استفاده از سایت میکروبلاگینگ توییتر، ایجاد نظرسنجی در این سایت نیز خالی از لطف نیست. Twtpoll.com یک ابزار آنلاین و رایگان است که به کاربران توییتر امکان ایجاد نظرسنجی می‌دهد. برای این کار کافی است به سایت مورد نظر بروید و نام کاربری خود را وارد کنید. پس از آن سوال مدنظر خود را در بخش مشخص شده تایپ و جواب هایی برای آن بنویسید و تاریخی برای انقضای نظرسنجی تعیین کنید . با دریافت کد جاوا می‌توانید این نظرسنجی را در وبلاگ یا حساب کاربری فیس‌بوک خود وارد کنید و آن را در توییتر و فرندفید خود به اشتراک گذارید. این سایت نتایج نظرسنجی را به صورت نمودار نمایش می‌دهد.
دیگزبی زندگی را شیرین می‌کند!
اگر از جمله افرادی هستید که در بیشتر سرویس‌های اجتماعی فعالیت می کنید، به خوبی می‌دانید که به‌روز ماندن در این سرویس‌ها کاری پیچیده و سخت است. ضمن آنکه اگرچه توییتر، فرندفید، فیس بوک و بسیاری از سرویس‌های دیگر به کاربران کمک می‌کنند تا با یکدیگر در تماس باشند، اما هنوز تعداد زیادی از کاربران، برای برقراری تماس از مسنجرها استفاده می‌کنند. تصور کنید می‌خواهید از آخرین تغییرات فیس‌بوک، مطلع شوید، همچنین علاقه دارید تا توییت‌های دوستان خود را دنبال کنید و در ضمن می‌خواهید با چند دوست دیگر در جی‌تاک و یاهو مسنجر نیز صحبت کنید. دیگزبی به نشانی digsby.com برای انجام این کارها ساخته شده است! این برنامه از تمامی پروتکل‌های برقراری ارتباط با سرویس‌های مسنجر شامل AIM، MSN، Yahoo، GTalk،Jabber و Facebook برخوردار است و قدرت نمایش خروجی سرویس‌های Twitter LinkedIn، Facebook و MySpace را نیز دارد. این برنامه از سرویس‌های ایمیل Hotmail ، Gmail ،Yahoo Mail ، AOL/AIM Mail ، IMAP و POP نیز پشتیبانی می‌کند. رابط کاربری دیگزبی کاربرپسند است و تنظیم‌های زیادی دارد که می‌توانید هرکدام از آن‌ها را به دلخواه تغییر دهید. جالب آنکه در زمان به‌روز شدن یکی از این سرویس‌ها پیغامی در گوشه صفحه‌نمایش داده می‌شود که می‌توانید به سادگی در همان جا و در صورت نیاز پاسخ خود را ارسال کنید. همین‌طور در هنگام صحبت با دوستانتان هر صفحه به صورت زبانه‌بندی شده به نمایش درمی‌آید. دیگزبی در سال ۲۰۰۸ بر اساس آمار سایت مشهور و معتبر واکوپا رتبه اول را در بین کاربران کسب کرده است.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری

مهر پروازعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگپک ضد ریزش مودکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام