بازیهای رایانه ای پرورش دهنده مغز

بازیهای رایانه ای پرورش دهنده مغز

پدیده “بازیهای پرورش مغز” امروزه در تمام سکوهای بازی شامل کنسولهای بازی، اینترنت، تلفنهای همراه و روزنامه ها و مجلات گسترده شده است. این بازیها می توانند تاحد چشمگیری مانع پیری مغز شوند و به همین منظور بسیاری از شرکتهای سازنده بازیهای رایانه ای در تلاش برای توسعه این بازیها هستند. به گزارش خبرگزاری مهر، […]

پدیده “بازیهای پرورش مغز” امروزه در تمام سکوهای بازی شامل کنسولهای بازی، اینترنت، تلفنهای همراه و روزنامه ها و مجلات گسترده شده است. این بازیها می توانند تاحد چشمگیری مانع پیری مغز شوند و به همین منظور بسیاری از شرکتهای سازنده بازیهای رایانه ای در تلاش برای توسعه این بازیها هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، معمای واژه های تصویری، جدول کلمات متقاطع، سودوکو و بازی پرورش مغز کمک می کنند که ذهن همانند ماهیچه ها که در تمرینات فیزیکی و ورزشی پرورش می یابند تقویت شود.

نخستین بار در سال ۲۰۰۲ تیم “بال کارلن” روانشناس دانشگاه “آلاباما” با بررسی دو هزار و ۵۰۰ داوطلب بالای ۶۵ سال تحقیقاتی را آغاز کرد. پس از هفت سال نتایج این تحقیقات، اثرات مفید ۱۰ برنامه پرورش شناختی را که برای داوطلبان تجویز شده بود نشان داد.

در این آزمایشات به روشی تصادفی برنامه هایی تجویز شده بود که به ترتیب سه فضای مغز شامل حافظه، قدرت تفکر و جستجوی بصری را پرورش می دادند. با گذشت زمان مشاهده شد عملکرد این فضاهای مغزی در کسانی که در این آزمایش شرکت کرده بودند بهبود یافت اما سایر فضاها با افزایش سن بیولوژیکی و در اثر پیری ناتوان شدند.

این تمرینات ذهنی موجب می شوند که افراد تا ۹۰ سالگی اسامی همشاگردیهای خود را در مهدکودک فراموش نکنند.

تعداد بسیاری از بازیهای پرورش مغز برای کنسولهای قابل حمل “نینتندو” وجود دارند. تازه ترین این بازیها که به زودی وارد بازار می شوند بازیکن را تنها وادار به توسعه حافظه می کند.

این بازی را نینتندو در همکاری با شرکت Nikkei Inc توسعه داده است. این نرم افزار برپایه مسائل اقتصادی بوده و به بازیکن اطلاعاتی در خصوص شناخت مشکلات اقتصادی، بحران مالی جهانی و سیاستهای اقتصادی را عرضه می کند.

این بازی که در اولین مرحله از ۲۷ آگوست وارد بازار ژاپن می شود سه هزار و ۸۰۰ ین در حدود ۳۰ یورو قیمت خواهد داشت.

در ادامه بازیهایی را که کاربران تلفنهای همراه و اینترنت می توانند از آنها برای پرورش مغز خود استفاده کنند ذکر می شود:

بازیهای ویژه تلفن همراه

Brain Trainer : این بازی شامل پنج برنامه پرورش ذهن با یک پرورش دهنده مجازی است. این بازی در قالب یک سرویس اشتراکی پولی ارائه می شود. اشتراک این بازی پنج یورو در هفته است.

Brain Challenge: بازی پرورش ذهن ویژه “آی- فن” است. این برنامه شامل ۲۵ مینی بازی برای پرورش قدرت بصری، حافظه، منطق و توانایی توجه است که یک مربی مجازی نیز عرضه می کند. قیمت این بازی ۹۹/۳ است.

بازیهای موجود در اینترنت

Sverz: این بازی برای پرورش حافظه و تقویت قدرت دیداری- شنوایی است. این بازی پرورش مغز رایگان است و می تواند به صورت آنلاین و یا بعد از نصب روی رایانه انجام شود.

Calculations: یک بازی پرورش مغز رایگان که سرعت محاسبات عددی را افزایش می دهد. بازیکن باید ۲۰ مسئله را در حداقل زمان ممکن حل کند.

Lumosity: این بازیها برای توسعه تواناییهای مختلف ذهنی از توانایی تمرکز تا محاسبه پلک زدن ارائه شده است. این بازی را می توان با پرداخت ۹۵/۹ یورو در ماه به صورت آنلاین انجام داد. این بازی به مدت دو هفته رایگان است.

دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
عضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x