امنیت شبکه‌؛ بیمه اطلاعات کاربر و رایانه

امنیت شبکه‌؛ بیمه اطلاعات کاربر و رایانه

این روزها کمتر رایانه‌ای را می‌توان پیدا کرد که به صورت انفرادی مورد استفاده قرار گیرد؛ اکثر رایانه ها به اینترنت یا به یک شبکه محلی یا هر دو متصل بوده و برای تـبادل اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند. به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات فارس، به علت شرایط شغلی و حرفه ای بسیاری از […]

این روزها کمتر رایانه‌ای را می‌توان پیدا کرد که به صورت انفرادی مورد استفاده قرار گیرد؛ اکثر رایانه ها به اینترنت یا به یک شبکه محلی یا هر دو متصل بوده و برای تـبادل اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات فارس، به علت شرایط شغلی و حرفه ای بسیاری از افراد مجبورند از رایانه هایی استفاده کنند که به یک شبکه کوچک یا بزرگ رایانه‌ای متصل هستند.
این شبکه‌ها ممکن است از امنیت کافی برخوردار نباشند یا در برابر حملات هکرها و ویروس نویسان آسیب پذیر باشند. بنابراین هر کس که به شبکه رایانه ای متصل می شود باید رایانه خود را به گونه ای ایمن کند تا به خاطر نقاط ضعف یک شبکه آسیب نبیند.
از سوی دیگر باید توجه داشت که اگر یک رایانه متصل به شبکه آسیب ببیند و از کار بیفتد احتمال آسیب و تهدید جدی به دیگررایانه های متصل به شبکه بسیار زیاد است. بنابراین استفاده از نرم افزارهای رایگان زیر برای مقابله با چالش های شبکه ای به کاربران پیشنهاد می شود.

*- Soft Perfect Network Scanner (ویندوز): این نرم افزار اطلاعاتی را در مورد پیکربندی شبکه رایانه ای مورد استفاده شما نمایش می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و بارگذاری این نرم افزار به http://softperfect.com/products/networkscanner مراجعه کنید.

*- SecureRDP (ویندوز): این نرم افزار بر ارتباطاتی که قرار است با سرور شبکه برقرار شوند نظارت کرده و مانع از ارتباطات مشکوک می گردد. این نرم افزار را از آدرس http://2x.com/securerdp بارگذاری کنید.

*- Colasoft Packet Player (ویندوز): با بررسی و نظارت بر بسته های اطلاعاتی ردوبدل شده، مسیر آنها در شبکه را شناسایی کرده و از آن می توان برای تشخیص نقاط آسیب پذیر یک شبکه و یافتن مشکلات و خطرات احتمالی استفاده کرد.
اطلاعات بیشتر از آدرس http://www.colasoft.com در دسترس است.

*- DomainScan Light (ویندوز): این نرم افزار برای نظارت بر پرت های باز، وسایل مرتبط به رایانه و شناسایی تغییرات ناخواسته شبکه های رایانه ای قابل استفاده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر وبارگذاری این نرم افزار سری به آدرس http://www.h-software.com بزنید.

*- SmoothWall (لینوکس): مجموعه ای از فایروال و سیستم های VPN و IDS برای کاربران خانگی و استفاده کنندگان از شبکه های رایانه ای که از آدرس http://smoothwall.org در دسترس است.

*- nLive Core (لینوکس): نرم افزاری برای نظارت و کنترل بر بسته های اطلاعاتی رد وبدل شده در شبکه ها و شناسایی موارد مضر و فیلتر کردن آنها که از آدرس http://www.vigiliti.com/en/free_edition_download.html در دسترس است.

*- Network Mapper (ویندوز، لینوکس، مک): این نرم افزار با بررسی بسته های حاوی اطلاعات در شبکه ، میزبانان سرویس های مختلف در شبکه و نوع خدمات ارائه شده توسط آنها را بررسی کرده و سیستم های عامل در حال اجرا و انواع فایروال ها و امکانات امنیتی موجود را شناسایی کرده و توصیه هایی ارائه می کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر سری به http://nmap.org بزنید.

*- Wireshark (ویندوز، لینوکس، مک) :ابزاری قدرتمند برای تجزیه و تحلیل دیتا در قالب پروتکل های شبکه ای. این نرم افزار حاوی بیش از ۲۵ روش برای قرائت محتوای بسته های اطلاعاتی است که کنترل شبکه ها را با کیفیت مناسب ممکن می کند.
این ابزار از آدرس http://www.wireshark.org در دسترس است.

*- Nessus (ویندوز، لینوکس، مک) : یک اسکنر متن باز و قدرتمند برای شناسایی آسیب پذیری ها و نقاط ضعف یک شبکه. انعطاف زیاد و سازگار پذیری از مزایای این نرم افزار است که از آدرس http://nessus.org/nessus قابل بارگذاری است.

*- Flame (مک): این ابزار که تنها با رایانه های مک شرکت اپل سازگاری دارد، برای بررسی میزان امنیت شبکه رایانه ای مورد استفاده شما قابل استفاده است. این ابزار وضعیت شبکه مورد استفاده شما و رویدادهای مهم را به اطلاع کاربر می رساند و از آدرس http://husk.org/apps/flame در دسترس است.

دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
عضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x