از دست فایل‌های موقت مزاحم رایانه خلاص شویم

از دست فایل‌های موقت مزاحم رایانه خلاص شویم

یکی از عوامل کند شدن و به وجود آمدن مشکل برای رایانه‌ها، جمع شدن انبوه فایل های موقت حاصل از فعالیت‌های گوناگون و بازدید از سایت‌های مختلف است.به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات فارس، پس از هر بار اتصال به اینترنت و استفاده از آن انبوهی از فایل های موقت بر روی رایانه شخصی ایجاد می‌شود […]

یکی از عوامل کند شدن و به وجود آمدن مشکل برای رایانه‌ها، جمع شدن انبوه فایل های موقت حاصل از فعالیت‌های گوناگون و بازدید از سایت‌های مختلف است.به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات فارس، پس از هر بار اتصال به اینترنت و استفاده از آن انبوهی از فایل های موقت بر روی رایانه شخصی ایجاد می‌شود که معمولا بسیاری از آنها از طریق ابزار موجود و پیش بینی شده در داخل سیستم عامل ویندوز به سادگی قابل پاک کردن نیستند.
برای پاک کردن این فایل ها که هم رایانه را کند می کند و هم ممکن است حاوی بدافزارها و برنامه های رایانه ای آلوده باشند، راه های مختلفی وجود دارد. در اینجا قصد داریم تعدادی از برنامه ها و نرم افزارها که برای این کار قابل استفاده هستند را معرفی کنیم.

*- HijackThis (ویندوز): این نرم افزار که از آدرسhttp://www.trendsecure.com/portal/en-US/tools/security_tools/hijackthis در دسترس است، با اسکن کردن مرورگر، بخش Registry و تنظیمات سیستم عامل شما گزارشی در مورد وضعیت رایانه به شما ارائه می دهد.
بعد از این کار شما می توانید در مورد نرم افزاری که باید پاک شود و همین طور تنظیماتی که باید تغییر کنند تصمیم بگیرید.

*- Zappit System Cleaner (ویندوز): این نرم افزار تمامی فایل های موقت، فهرست اسناد اخیرا مورد استفاده قرار گرفته، سوابق جستجو، تاریخچه مرورگر و غیره را پاکسازی می کند. اطلاعات بیشتر در آدرس http://zappit.net موجود است.

*- CCleaner (ویندوز) : این برنامه که از آدرس http://www.ccleaner.com در دسترس است، قادر به بهینه سازی رایانه بوده و ابزاری برای حفظ حریم شخصی کاربران به حساب می آید.
این نرم افزار می تواند رجیستری، فایل های موقت ، کوکی ها، تاریخچه وب، cache ها و … را هم پاک کند.

*- WinXPatch (ویندوز): ابزاری برای به روزرسانی های مختلف امنیتی ویندوز و تغییرات ضروری در بخش رجیستری و نصب . این ابزار از آدرس http://gravityfx.org/wxp قابل بارگذاری است.

*- Advanced WindowsCare v2 Personal (ویندوز): ابزاری برای پاکسازی فایل های موقت و پاک کردن هرگونه ردپای استفاده از رایانه.
این نرم افزار برای مدیریت برنامه های بخش Start up رایانه و همین طور خالی کردن حافظه دستگاه قابل استفاده است و از آدرس
http://www.iobit.com/advancedwindowscareper.html در دسترس است.

*- EasyCleaner (ویندوز) : ابزاری برای پاک کردن فایل های موقت و از بین بردن حافظه دستگاه پس از گشت و گذار در اینترنت که از آدرس http://personal.inet.fi/business/toniarts/ecleane.htm در دسترس است.

*- CleanCache (ویندوز): نرم افزاری برای پاک کردن فایل های موقت ایجاد شده پس از استفاده از اینترنت که در آدرس http://buttuglysoftware.com/CleanCache3.html قرار دارد.

*- xpy (ویندوز): نرم افزاری برای ارتقای عمومی امنیت رایانه و پیکربندی مجدد تنظیمات امنیتی دستگاه .
برای بارگذاری این برنامه به آدرس http://xpy.whyeye.org مراجعه کنید.

*- Cookie Eraser (ویندوز) : ابزاری برای کمک به شناسایی و پاکسازی کوکی های غیرضروری از رایانه شما که از آدرس http://xpy.whyeye.org در دسترس است.

*- Yet Another System Utility(مکینتاش): برنامه ای برای باک کردن cache ، حافظه مرورگر و دیگر بخش های رایانه که در آنها ردی از مسیر استفاده شما از اینترنت باقی مانده است.
برای بارگذاری به آدرس http://jimmitchell.org/projects/yasu مراجعه کنید.

چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
عضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x