ارسال پیامک با تلفن ثابت غیرممکن شد؟

ارسال پیامک با تلفن ثابت غیرممکن شد؟

سامانه‌ ارسال پیامک تلفن ثابت روز شانزدهم بهمن‌ماه سال گذشته در مرکز مخابراتی ولیعصر تهران افتتاح شد؛ سرویسی که وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات از آن به عنوان خدمات جدید یاد کرد اما استفاده از این سرویس هم همزمان با مسدود شدن سرویس پیامک تلفن همراه از تاریخ ۲۱ خردادماه سال جاری امکان‌پذیر نیست که […]

سامانه‌ ارسال پیامک تلفن ثابت روز شانزدهم بهمن‌ماه سال گذشته در مرکز مخابراتی ولیعصر تهران افتتاح شد؛ سرویسی که وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات از آن به عنوان خدمات جدید یاد کرد اما استفاده از این سرویس هم همزمان با مسدود شدن سرویس پیامک تلفن همراه از تاریخ ۲۱ خردادماه سال جاری امکان‌پذیر نیست که تا کنون دلیل مشخصی از سوی مخابرات استان تهران برای این قطعی اعلام نشده است. به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این سرویس در استان تهران که بیش از ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک دارد میسر شد و گوشی‌های تلفن ثابت که باید به امکان دریافت و ارسال پیامک مجهز باشند مورد استفاده قرار گرفت و شماره SMS سنتر ۹۷۱۷۰۰۰ آن در مرکز مخابرات تهران است.

مشترکان متقاضی استفاده از این سرویس باید این شماره را در گوشی‌های خود تنظیم کرده، پیام را بنویسند، شماره مخاطب را وارد کنند تا پیامک ارسال شود.

تعرفه پیامک تلفن ثابت از تلفن ثابت به تلفن ثابت ۱ پالس در خطوط بین شهری ثابت، دو پالس و بین موبایل و تلفن ثابت دو پالس است؛ هزینه هر پالس ۴۴٫۷ ریال است.

در سه هفته نخست فروردین‌ماه سال ۸۸، ۷۲۰۰ پیامک در استان تهران از تلفن ثابت به ثابت و تلفن همراه ارسال شده است. بیشترین تعداد ارسال پیامک از تلفن ثابت مشترکان استان تهران به تلفن‌های همراه و درمجموع شش هزار و ۳۱۳ پیامک بوده است. از این بین بیشترین تعداد دو هزار و سیصد و هفتاد و هفت پیامک به هفته سوم مربوط می‌شود. تعداد پیامک‌های ارسال شده از تلفن ثابت به ثابت تنها ۷۸۸ پیامک در طول سه هفته اول سال ۱۳۸۸ بوده است که در این مورد بیشترین تعداد مربوط به هفته دوم با ۳۳۲ پیامک بوده است.

محمد روح‌اللهی ـ مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران ـ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه گوشی‌های دارای توان ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت تنها امکان ارسال این پیام به زبان انگلیسی را دارند فعلا پیام‌ها به زبان انگلیسی ارسال می‌شود این در حالی است که از نظر فنی این سامانه امکان ارسال پیام‌های فارسی را نیز داراست و زمانی پیام‌ها به زبان فارسی ارسال خواهد شد که گوشی‌های تلفن این امکان را فراهم کنند که در این باره تولید‌کننده‌ها باید اقدام کنند.

او تصریح کرد: بعد از ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت گیرنده پیام، شماره خط ثابتی که از آن ارسال پیام صورت گرفته است را خواهد دید.

وی درباره توان ارسال پیامک از تلفن همراه به تلفن ثابت گفت: از نظر فنی امکان ارسال پیامک از تلفن همراه به تلفن ثابت امکان‌پذیر است اما از آن جایی که در مورد تعرفه آن با شرکت ارتباطات سیار به توافق نرسیده‌ایم فعلا این امر صورت نمی‌گیرد تا مساله مالی آن به طور کامل حل شود.

هر چند با قطعی کلی ارسال پیام کوتاه از تلفن‌های همراه و ثابت، ارسال پیامک از تلفن همراه به تلفن ثابت تا کنون عملیاتی نشده است.

در مدت کوتاهی که از راه‌اندازی سرویس ارسال پیامک به وسیله تلفن ثابت می‌گذرد اداره کل رایانه مخابرات استان تهران از استفاده‌های بهینه و ارائه خدمات نوین از این طریق به مشترکان خبر داد.

مدیر کل رایانه شرکت مخابرات استان تهران به ایسنا گفت: درصددیم با استفاده از سرویس پیامک کوتاه از طریق تلفن ثابت، مشترکان تلفن ثابت را در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مخابرات استان تهران قرار دهیم و مانند ارتباطات سیار صدور و ارسال قبوض تلفن ثابت را به‌صورت ارسال پیامک به مشترکان اعلام کنیم.

بهروز مشفقی در پاسخ به این سوال که این پیامک برای همه ارسال خواهد شد یا خیر؟ اظهار کرد:‌ به این منظور دو کار می‌توان انجام داد؛ اول این که این نوع پیامک‌های اطلاع‌رسانی برای تمام مشترکان تلفن ثابت ارسال شود و یا در شکل دیگر با توجه به محتویات دیتاسنتر کسانی که ارسال و دریافت پیامک را در گوشی خود تنظیم کرده و در دیتاسنتر شرکت مخابرات ثبت کرده‌اند پیامک‌های اطلاع‌رسانی مخابرات را دریافت خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: از آنجا که هزینه ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت کمتر از تلفن همراه است و می‌تواند خدمات گسترده‌ای را ارائه دهد، استفاده از این سرویس بسیار به صرفه و راحت است. در شرایطی که بعد از ارسال پیامک مشترکان با دریافت پیام « ارسال شد» از رسیدن پیام خود به مقصد مطمئن خواهند شد و تنها هزینه‌ی پیامک‌های ارسال شده را خواهند پرداخت و پیامک‌های به مقصد نرسیده شامل پرداخت هزینه نمی‌شود.

اگر این سرویس وصل شود، مشترکانی که از سرویس پیامک تلفن ثابت بهره می‌برند، در آینده می‌توانند از طریق این سرویس قبوض خود را پرداخت کنند و خدمات دیگری را دریافت دارند که جزء اهداف کمک به راحتی مردم در نتیجه راه‌اندازی سرویس‌های شرکت مخابرات استان تهران است.

بهره‌مندی از سرویسی که تمامی قابلیت‌های پیامک تلفن همراه را با وجود تعرفه‌ای کمتر از آن به مشترکان در تمام نقاط کشور و به کسانی که به هر دلیلی امکان استفاده از تلفن همراه را ندارند می‌تواند عموم مردم را در استفاده از فن‌آوری ارتباطات سهیم کرده و آنان را در مسیر دنیای جدید ارتباطی قرار دهد.

انتهای پیام

حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
سکانس تکان‌دهنده سریال پایتخت ۵ + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام