آیا زمان استفاده از لینوکس فرا نرسیده است؟

آیا زمان استفاده از لینوکس فرا نرسیده است؟

بزرگراه فناوری ,جواد زارعی- مکث مختصر بر چهره اهالی بازار محصولات دیجیتال، نشان می‌دهد که خبرهای خوشی در راه است. البته این خبرها ربطی به خبرهای خوش هسته‌ای ندارد و به پایان فصل امتحانات مراکز آموزشی مربوط است. نمی‌دانم به خاطر می‌آورید یا نه، که امتحانات پایان ترم بهاره بیشتر دانشگاه‌ها تا هفته سوم تیرماه […]

بزرگراه فناوری ,جواد زارعی- مکث مختصر بر چهره اهالی بازار محصولات دیجیتال، نشان می‌دهد که خبرهای خوشی در راه است. البته این خبرها ربطی به خبرهای خوش هسته‌ای ندارد و به پایان فصل امتحانات مراکز آموزشی مربوط است. نمی‌دانم به خاطر می‌آورید یا نه، که امتحانات پایان ترم بهاره بیشتر دانشگاه‌ها تا هفته سوم تیرماه کش پیدا می‌کرد و جان اهالی بازار را به لب می‌رساند. اما ده سالی می‌شود که این امتحانات باید قبل از هفته دوم تیرماه به پایان برسد و به ‌نوعی فصل تابستان را به‌ طور رسمی بازگشایی کند.
از آنجا که محصولات دیجیتال از خارج وارد کشور می‌شوند، هر جریانی در آن ‌سوی آب‌های نیلگون آغاز شود،‌ در بهترین حالت سر ریز آن وارد بازار داخلی خواهد شد. خدا را شکر می‌کنیم که صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در میان دیگر صنعت‌ها با کمترین میزان مشکل مواجه بوده است و باز هم خدا را شاکریم که نگاه آن‌وری‌ها به این صنعت فوق‌العاده مثبت است، در غیر این صورت کار ما با کرام‌الکاتبین بود!
در هر حال این تعطیلات به ظاهر هفت هشت هفته‌ای برای اهالی بازار و البته خریدار فرصت‌طلب، غنیمتی بس گرانبها محسوب می‌شود که قابل گذشت نیست. به گوش باشید که هفته اول تا چهارم تابستان به‌ طور سنتی با افت قیمت همراه است و اگر خریدی، چیری دارید بد نیست که تا هفته دوم تابستان صبر پیشه کنید.
سیستم‌عامل Ubuntu
به ‌تصورم زمان آن رسیده است که سیستم‌عامل لینوکس را در کنار Microsoft امتحان کنید. سیستم‌عامل لینوکس شامل گونه‌ها یا به قول لینوکسی‌جماعت شامل توزیع‌های مختلفی است که بیشتر آن‌ها رایگان عرضه می‌شوند. توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل لینوکس از طرفداران پرو پا قرص جنبش نرم‌افزارهای متن‌باز (OpenSoure) محسوب می‌شوند. شاید برای مصرف‌کننده ایرانی عاقلانه نباشد که سیستم‌عاملی با کاربری آسان مانند Windows XP را رها و با مشکلات حل نشده لینوکس دست و پنجه نرم کنند. راستش مقصود نگارنده از طرح این موضوع، جلب توجه مخاطب به این امر بود که اوضاع و احوال گونه‌های مختلف سیستم‌عامل لینوکس نسبت به سال‌های گذشته بسیار فرق کرده و بسیاری از مشکلات عجیب و غریب آن روزگار به ‌طور کامل برطرف شده است. برای مثال، بسیاری از سازندگان قطعات اصلی برای ارایه درایور تلاشی نمی‌کردند، اما درایور لینوکس بیشتر قطعات کنونی همراه با CD عرضه یا امکان دریافت آن از وب‌سایت سازنده امکان‌پذیر شده است. دیگر اینکه، ظاهر بصری بیشتر گونه‌‌ها آدمیزادی شده‌اند و می‌توان از آن‌ها لذت برد، هر چند قبول دارم و قابل انکار نیست که کار با لینوکس به سادگی کار با سیستم‌عامل Windows XP نیست. اما گونه جالبی از مجموعه لینوکس با نام Ubuntu مدت‌هاست که روانه بازار شده که علاوه بر طراحی جذاب، از بعد فنی نیز پایداری قابل قبولی دارد. آخرین نسخه سیستم‌عامل Ubuntu را می‌توانید به‌ طور رایگان و کامل از وب‌سایت Ubuntu.com دریافت کنید. همچنین می‌توانید وارد وب‌سایت شوید و فرم ارسال رایگان را تکمیل کنید. نسخه سروری این سیستم‌عامل نیز به‌ صورت رایگان ارسال می‌شد. توصیه می‌شود که در فرم درخواست ارسال رایگان بیش از یک عدد CD‌ را درخواست کنید تا دو سه ماه بعد آن را از پست تحویل بگیرید. گونه دیگری برای استفاده در لپ‌تاپ‌های با جثه ضعیف با نام Xubuntu‌ تولید شده و قابل استفاده است! نترسید، همه این‌ها رایگان است!

حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
سکانس تکان‌دهنده سریال پایتخت ۵ + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرام
دکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
معرفی رایانه های انقلابی در جهان
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
اینترنت وایمکس یا ADSL؟
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
پرشین‌بلاگ از دسترس خارج شد
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
صفحه‌کلید با تمام امکانات رایانه عرضه می‌شود
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
کارت حافظه ۶۴ گیگابایتی عرضه شد
بازیهای رایانه ای موثر در …
بازیهای رایانه ای موثر در …
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
چگونگی ایجاد Signatures برای ایمیل‌ها
سامسونگدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام