آیا استخاره از قرآن برای ازدواج باید صورت بگیرد یا نه ؟

دختری 24 ساله هستم که 8 ماه پیش با یکی از خواستگارانم عقد کردم ایشان هم مثل من لیسانس دارند قبل از ازدواج والدینم نزد کسی رفتند و استخاره کردند و بسیار خوب آمد و اسم هر دوی ما را به حروف ابجد درآورده و نصیب هر دوی ما را آب و خاک تعیین کردند […]

دختری 24 ساله هستم که 8 ماه پیش با یکی از خواستگارانم عقد کردم ایشان هم مثل من لیسانس دارند قبل از ازدواج والدینم نزد کسی رفتند و استخاره کردند و بسیار خوب آمد و اسم هر دوی ما را به حروف ابجد درآورده و نصیب هر دوی ما را آب و خاک تعیین کردند که بهترین نصیب است اما بعد از چند ماه علایمی از شوهرم دیدم از جمله این که بسیار دروغگو و بی اراده و خسیس است چنانچه به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرد و بعد از تحقیقات بسیار فهمیدم که ایشان بیماری روانی داشتند که ژنتیک است و همین رفتارها از بیماری وی نشأت می گرفت و ایشان در اول ازدواج هیچ یک از این صحبتها را نکردند اما سؤال من این است که چه بسیاری از خواستگاری ها که توافق دو طرف وجود داشت ولی به خاطر استخاره ازدواج صورت نگرفت حال حکمت استخاره خوب در ازدواج من چه بوده است در صورتی که من الآن در تلاش برای جدایی و طلاق هستم و اصولا آیا استخاره از قرآن برای ازدواج باید صورت بگیرد یا نه ؟
ارسال توسط matin در 25/9/1385.

استخاره در لغت به معنای طلب خیرنمودن از خداوند است؛ بدین معنا که کسی که استخاره می کند تنها خیر دنیا را در نظر نمی گیرد بلکه خیر دنیا و آخرت را توائمان در نظر می گیرد, استخاره در موردی است که انسان دچار تردید شده باشد. قبل از استخاره باید همه مقدمات و شرائط لازم را بر هر کاری فراهم ساخت از قبیل مطالعه و فکر، مشورت با اهل فن و افراد مجرب، اگر اقدامات فکری و فیزیکی دیگری از قبیل بررسی و تحقیق لازم باشد باید به انجام رسانید بعد از همه اینها چنانچه باز دچار تردید است نوبت به استخاره میرسد.
مورد مهمی که دیده میشود بسیاری از خانواده‏ها به استخاره روی میآورند مسئله ازدواج است. ما باتجربه‏ای که داریم توصیه اکید داریم که در این راستا به صرف یک استخاره اقدام نکنید؛ وادی حساس و سرنوشت‏سازی است. قبل از هر چیز اصول یاد شده را رعایت فرمایید و اگر شواهد و دلائل کافی برای صلاحیت فرد پیدا کردید و با فرزانگی و حکمت و به دور از هیجان و احساسات طرف را شایسته همسری دیدید در اینجا استخاره ضرورت ندارند. ولی اگر پس از طی همه مقدمات و اصول لازم باز هم مردد ماندید آنگاه نزد فرد شایسته‏ای اقدام به استخاره کنید.
نکته دیگر این که , استخاره الزام آور نیست ، لذا اگر به ناهنجاری هایی که درباره همسر مورد نظر مطرح گردید به ویژه مشکلات روانی به طور کامل آگاهی پیدا کرده اید، می توانید از ازدواج خود داری کنید اما اگر به تشخیص دیگران و یا پزشک روان شناس مشکل روانی ندارد و تنها به جهت برخی کاستی های و ناسازگاری های ابتدایی نظر منفی نسبت به ایشان پیدا کردید باید گفت در اوایل زندگی اختلاف سلیقه طبیعی است و بعد از ازدواج بسیاری از ویژگی های تعدیل و یا تلطیف می شود و یا محبت میان دو همسر توافق حاصل می شود.

آیا استخاره از قرآن برای ازدواج باید صورت بگیرد یا نه ؟

برچسب ها:
اخبار مرتبط :
پربیننده ترین خبرها
درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول
مروری بر گذشته

ﺩﻭﺍﺯﺩﻩ ﻭﯾﮋﮔﯽ ﺳﺨﻦ ﺧﻮﺏ ، ﺍﺯ ﺩﯾﺪﮔﺎﻩ ﻗﺮﺁﻥ ﮐﺮﯾﻢ

ﺩﻭﺍﺯﺩﻩ ﻭﯾﮋﮔﯽ ﺳﺨﻦ ﺧﻮﺏ ، ﺍﺯ ﺩﯾﺪﮔﺎﻩ ﻗﺮﺁﻥ ﮐﺮﯾﻢ

عمل نکردن به جواب استخاره توهین به خدا محسوب می شود؟

عمل نکردن به جواب استخاره توهین به خدا محسوب می شود؟

گفتگویی میان شیطان و رسول خدا (ص)

گفتگویی میان شیطان و رسول خدا (ص)

زیارت جامعه کبیره و فضائل آن

زیارت جامعه کبیره و فضائل آن

حقوق همسایگان به روایت امام سجاد

حقوق همسایگان به روایت امام سجاد

دعای جلیل الجبار چیست؟

دعای جلیل الجبار چیست؟

داشتن عمر طولانی و باعزت

داشتن عمر طولانی و باعزت

معجزات ختم سوره مبارکه حشر

معجزات ختم سوره مبارکه حشر
سایر مطالب دین و اندیشه
فروشگاه اینترنتی برندپوشانفروشگاه پارس نوران شرقتورهای نوروز 96