تاجيك: 100نقطه از خرمشهر گوياسازي مي‌شود

تاجيك: 100نقطه از خرمشهر گوياسازي مي‌شود خبرگزاري فارس: دبير ستاد مركزي راهيان نور «راه شهيدان، راه بصيرت» را شعار محوري برنامه‌هاي راهيان نور سال جاري دانست و گفت: 100 نقطه از خرمشهر گويا سازي مي‌شود. به گزارش خبرنگار ايثار و...

تاجيك: 100نقطه از خرمشهر گوياسازي مي‌شود

خبرگزاري فارس: دبير ستاد مركزي راهيان نور «راه شهيدان، راه بصيرت» را شعار محوري برنامه‌هاي راهيان نور سال جاري دانست و گفت: 100 نقطه از خرمشهر گويا سازي مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا»، جواد تاجيك در نشست خبري اعلام برنامه‌هاي ستاد مركزي راهيان نور ضمن گرامي‌داشت ايام سوگواري رسول‌ اكرم(ص)، امام حسن مجتبي(ع) و امام رضا(ع) و بزرگداشت دهه فجر و پيروزي مردم مسلمان در منطقه، اظهار داشت: راهيان نور يكي از خط‌‌هاي مقدم جنگ نرم است و نقش زيادي در تقويت پيوند جوانان با آرمان‌هاي امام خميني(ره) و شهدا دارد.
وي با اشاره به استقبال جوانان از راهيان نور، ادامه داد: طبق آمار سال گذشته ، 70 درصد از زائران راهيان نور در سنين زير 29 سال بوده و 60 درصد زائران با هدف پيوند و تجديد ميثاق با شهدا به مناطق راهيان نور اعزام شده‌ بودند.

*ارتباط جوانان با شهدا، منجر به مقاومت آنها در مقابل تندبادها مي‌شود

دبير ستاد مركزي راهيان نور خاطرنشان كرد: گسترش و تعميق باورهاي معنوي، انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌ها، ترويج فرهنگ جهاد و شهادت از جمله اهداف ستاد مركزي راهيان نور به شمار مي‌رود؛ در واقع راهيان نور مانند سدي در مقابل توطئه‌هاي دشمن بر عليه جوانان بوده و جوانان مي‌توانند با ارتباط شهدا در مقابل تندبادها مقاومت كنند.
تاجيك با بيان اينكه راهيان نور تمام الگوهاي غربي را ‌شكسته و باورهاي غلط و ضدارزش‌ها را از افكار جوانان مي‌زدايد، خاطرنشان كرد: ستاد مركزي راهيان نور به عنوان تجلي‌گاه تمام سازمان‌ها و نهادهاي جمهوري اسلامي ايران است و سازمان‌ها با مأموريت‌هايي كه بر آنها تعريف مي‌شود وظيفه دارند در نيروهاي مسلح، دولت و مردم، بسيج شده تا در خدمت زائران راهيان نور باشند.
وي بيان داشت: نمايندگان تا‌م‌الاختيار از ارتش، رياست جمهوري، سپاه، سازمان بسيج مستضعفين، نيروي انتظامي، جهاد كشاورزي و صدا و سيما در ستاد مركزي راهيان نور هستند كه ضمن ارتباطاتي که با اين ستاد دارند، ارائه مجموعه خدمات به زائران راهيان نور را پيگيري مي‌كنند.
دبير ستاد مركزي راهيان نور شعار محوري ستاد مركزي راهيان نور را «راه شهيدان، راه بصيرت» دانست و اظهار داشت: محورهاي برنامه‌هاي راهيان نور در سال 89 – 90 دشمن‌شناسي، ولايت‌محوري و مقاومت اسلامي است.

*معرفي 6 شهيد در برنامه‌هاي راهيان نور

تاجيك افزود: در برنامه‌ اردوهاي راهيان نور، شهيد محرم آوردگاني از شهداي نيروي انتظامي، شهيده مريم فرهانيان، شهيد محسن وزوايي دانشجوي پاسدار، شهيد شريف اشرف از شهداي ارتش جمهوري اسلامي ايران، شهيد حجت‌الاسلام مهدي شاه‌آبادي و محمد طرح‌چي طوسي از شهداي جهاد سازندگي در دفاع مقدس توسط دستگاه‌هاي مربوط و حمايت ستاد مركزي راهيان نور معرفي مي‌شوند.
وي در ادامه به سلسله برنامه‌هاي راهيان نور در بخش‌هاي خدمات عمومي، فرهنگي و عمراني پرداخت و گفت: زائران در مجموع در قالب‌هاي كاروان‌هاي بسيج مستضعفين، كاروان‌هاي غيرمتمركز و خودروهاي شخصي در مناطق راهيان نور حضور پيدا مي‌كنند.
دبير ستاد مركزي راهيان نور با بيان اينكه در سال جاري اسكان زائران با كمك هلال‌احمر، شهرداري و سپاه تحقق خواهد يافت، گفت: براي اعزام و افزايش ظرفيت كاروان‌هاي راهيان نوردر استان‌هاي مختلف و همجوار با استان خوزستان و مسيرهاي منتهي به يادمان‌ها، استراحتگاه‌ها و مساجد ساماندهي شده‌اند.

*اعزام 6 هزار دانش‌آموز دوم دبيرستاني به راهيان نور

تاجيك در ادامه به اعزام 6 هزار دانش‌آموز مقطع دوم دبيرستان به مناطق راهيان نور از سوي سازمان بسيج مستضعفين اشاره كرد و گفت: بخشي از اين دانش‌آموزان براي گذراندن دوره عملي آمادگي دفاعي از آذرماه سال جاري به مناطق راهيان نور اعزام شده‌اند و اين اعزام تا فروردين ادامه خواهد داشت.

*افزايش ظرفيت ريلي اعزام كاروان‌هاي راهيان نور

وي از افزايش ظرفيت ريلي اعزام كاروان‌هاي راهيان نور خبر داد و گفت: در سال گذشته حدود 5 درصد از اعزام كاروان‌‌ها به راهيان نور با حمل و نقل ريلي بوده و در سال جاري اين امكانات به 13 درصد رسيده است.
دبيرستاد مركزي راهيان نور، ادامه داد: سامانه امداد ياور با حمايت سپاه، ارتش، نيروي انتظامي، اورژانس و سازمان هلال‌احمر با تيم‌هاي امدادي در مسير منتهي به يادمان‌ها آماده ارائه خدمات‌رساني اعم از تغذيه، اسكان، درمان و ديگر خدمات به صورت رايگان هستند.
*بيمه حوادث و مسئوليت زائران و متوليان راهيان نور
وي از استقرار پزشك خواهر و برادر در يادمان‌ها و حضور 7 هزار خادم افتخاري از طلاب، دانشجو و دانش‌آموز در يادمان‌ها خبر داد و گفت: تمام خادمان، راويان، متوليان راهيان نور و زائران مناطق نوراني با كمك وزارت اقتصاد و دارايي بيمه حوادث و مسئوليت مي‌شوند و در مجموع حدود 7 هزار خادم و يك ميليون و 600 زائر بيمه خواهند شد.
تاجيك بيان داشت: حضور بهداشت ياور در مراكز طبخ غذا و ارائه آب‌ آشاميدني و خدمات بهداشتي، تجهيز بيمارستان‌ها، بهره‌برداري از خدمات تلفن همراه در مناطق يادماني، ايجاد امنيت توسط نيروي انتظامي در تمام يادمان‌ها، حضور گشت‌هاي انتظامي در مسيرها، بازسازي مسيرهاي آسفالت شده از ديگر خدمات سازمان‌ها و نهادها در راهيان نور به شمار مي‌رود.

*حضور خواهران رزمنده و فرماندهان دفاع مقدس در مناطق يادماني راهيان نور

وي در خصوص ارائه خدمات فرهنگي گفت: اهداي يك بسته فرهنگي در قالب كوله‌بار متناسب با سنين مختلف، تداوم ارتباط با زائران راهيان نور، توليد سرود، برپايي 10 نمايشگاه موضوعي و يادماني براساس اهداف راهيان نور، پرداختن به نقش جهاد سازندگي در جنگ تحميلي، حضور راويان دفاع مقدس از جهاد سازندگي، ارتش، سپاه، روحاني، جوان، نيروي انتظامي از جمله خدمات ستاد مركزي راهيان نور با حمايت سازمان‌ها و نهادهاي كشوري خواهد بود.
تاجيك ادامه داد: حضور خواهران رزمنده و فرماندهان دفاع مقدس در سوسنگرد، آبادان و خرمشهر به صورت سازمان يافته و برنامه‌ريزي شده از ديگر برنامه‌هاي ستاد مركزي راهيان نور است.

*اعزام تيم خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناطق راهيان نور

وي ادامه داد: در برنامه‌هاي راهيان نور سال جاري، صدا و سيما به صورت جدي به ابعاد مختلف راويان جوان كاروان‌هاي راهيان نور از طلاب و دانشجويان داخلي و خارجي و محورهاي مختلف خواهد پرداخت.
دبير ستاد مركزي راهيان نور اضافه كرد: اعزام تيم خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناطق راهيان نور، معرفي رسانه‌هاي برتر در پوشش اخبار راهيان نور، فعال‌سازي سايت راهيان‌نور، حمايت از وبلاگ‌‌نويسان عرصه راهيان نور را در برنامه‌هاي خود قرار داده‌ايم.
*برگزاري اردوهاي جهادي در 15 نقطه از خوزستان
وي خاطرنشان كرد: برگزاري اردوهاي جهادي در 15 نقطه از مناطق استان خوزستان، برپايي 3 درمانگاه سيار با هماهنگي سازمان هلال احمر و وزارت بهداشت، برگزاري برنامه «ستاره صبح» براي مردم خوزستان و برپايي ايستگاه‌هاي خدماتي و فرهنگي ستاد مركزي راهيان نور از ديگر برنامه‌ها در راهيان نور است.

*راه‌اندازي يادمان در محل شهادت سردار شهيد علي هاشمي

تاجيك از راه‌اندازي چند يادمان خبر داد و گفت: يادمان شهداي هور در منطقه بدر و محل شهادت شهيد علي هاشمي، يادمان جبهه ذوالفقاريه آبادان، خط مقدم ابتداي جنگ تحميلي، يادمان منطقه عملياتي كربلاي 4 راه‌اندازي خواهد شد.
وي از گوياسازي برخي از مناطق جنوب كشور ياد كرد و گفت‌: گوياسازي شهر سوسنگرد و محل شهادت سرباز شهيد «محمدرضا سبحاني»، 100 نقطه از شهر خرمشهر از ديگر فعاليت‌هاي ستاد مركزي راهيان نور بنياد حفظ آثار نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس به شمار مي‌رود.

انتهاي پيام/